Останні новини

Бізнес не підтримує запровадження прогресивної шкали оподаткування

biznes podatky 44Бізнес не підтримує запровадження прогресивної шкали оподаткування та збільшення податкового навантаження для сумлінних платників.

Минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №10066. Законопроектом пропонується запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб із максимальною ставкою податку 48%.

Європейська Бізнес Асоціація послідовно підтримує якісні ініціативи, спрямовані на детінізацію оплати праці та боротьбу з «тіньовою» економікою. Сумлінний бізнес неодноразово наголошував на важливості таких ініціатив та на своїй готовності долучатися до їх опрацювання та реалізації.

Проте, на думку експертів Асоціації, даний законопроект не є частиною системних ініціатив, спрямованих на подолання «тіньової» економіки або ж на якісне реформування сфери персонального оподаткування – цей законопроект є спробою посилити податковий тиск саме на сумлінний бізнес та фізичних осіб, які отримують доходи легально та відкрито.

Заходи, запропоновані законопроектом, фактично зводяться до перегляду ставок оподаткування у спосіб, який призводить до покладання додаткового податкового тягаря саме на високооплачуваний висококваліфікований персонал, що вже сумлінно сплачує податки. Водночас, законопроект аніскільки не шкодить поширеним схемам ухилення від оподаткування. Відтак, сумлінні роботодавці змушені будуть збільшувати витрати задля збереження заробітних плат своїм співробітникам на тому ж рівні, стикаючись при цьому із зростаючою конкуренцією з боку тіньового сектору економіки, що продовжуватиме користуватись схемами ухилення від оподаткування.

Окрім того, пропозиції, закладені у законопроекті, значно ускладнять процес адміністрування ПДФО для того самого прошарку суспільства: сумлінного бізнесу та фізичних осіб, що легально отримують високі доходи.

Асоціація вважає реформу оподаткування персональних доходів одним з пріоритетів фіскальної політики та закликає виважено та системно готувати відповідні ініціативи, ретельно розраховуючи можливий ефект від їх запровадження.

Пропоноване збільшення ставок оподаткування для сумлінних платників не супроводжується іншими необхідними заходами та, відтак, не є реформою. Ця прикра ініціатива є хибним шляхом, рух яким лише погіршуватиме стан речей у царині оподаткування.

Тож бізнес-спільнота звертається до Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики з проханням не підтримувати даний проект Закону як такий, що містить суттєві ризики для сумлінного бізнесу та інвестиційного клімату в країні загалом.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...