Останні новини

Якими програмами з обласного та державного бюджету можуть скористатися фермери

41466029 1415585901878324 6108424877759266816 nСьогодні розвивати фермерський рух та особисті селянські господарства можливо. Адже держава фінансово стимулюює та заохочує ці ініціативи. Також виділяється фінансування із обласного бюджету. Детальніше про ці програми та напрями фінансування розповів директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА Володимир Стахів.

ОБЛАСНИЙ БЮДЖЕТ

За його словами, основний напрям, на який виділяють кошти, – розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. У поточному році на це передбачено 3,5 млн. грн.

* З цих коштів відшкодовують новоствореним діючим сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам 80% вартості придбаної техніки для їхньої діяльності. Перевагу мають кооперативи, де засновниками є воїни АТО і новостворені кооперативи.

* Є підтримка для особистих селянських господарств. За цим напрямом, відшкодовується по 5 тис. грн. за кожен придбаний доїльний апаратгосподарству, де є три і більше корови. Торік відшкодували 120 доїльних апаратів на суму 600 тис. грн. Цього року, поінформував Володимир Стахів, внесли зміни в порядок надання відшкодування, де передбачили, що ті, хто придбав доїльний апарат торік, але не здав документи, мають можливість отримати відшкодування цього року.

* Ще одна програма, яка дозволяє зберегти поголів’я тварин ВРХ в населення – це часткове відшкодування вартості штучного осіменіння.

44944363 1470260436410870 5664008565644328960 n

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ

У 2019-ому на підтримку АПК з держбюджету виділено 5,9 млрд. грн.

* Основний напрямок підтримки – фермерське господарство. На фермерство закладено 1 млрд. грн.

* Є багато видів допомоги у вигляді субвенцій – 3 тисячі гривень на гектар для новостворених ф/г, але не більше 60 тис. грн. (новоствореним вважається ф/г до трьох років), в обробітку треба мати не менше 20 га землі.

* Якщо ф/г очолює молодий керівник до 35 років він має можливість також взяти разову субсидію в розмірі 40 тис. грн.

* Субвенція 12 тисяч за кожного зареєстрованого члена ф/г, але знову ж таки не більше 40 тис. грн.

* Відшкодовується 80% вартості насіння рослин.

* Відшкодовується 25% вартості с/г техніки вітчизняного виробництва, а фермерам через фермерський фонд – ще більше – додатково 15%.

* Фермерські господарства можуть взяти кредит в банку з відшкодуванням під 1% річних.

* З Державного фонду підтримки фермерів можна скористатися безвідсотковим кредитом у розмірі 500 тисяч грн. Серед вимог – бізнес-план і застава 1:1,5.

* Крім того є фінансова підтримка на садівництво. Держава відшкодовує 80% вартості саджанців.

За інформацією ТОДА

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.