Останні новини

Якими програмами з обласного та державного бюджету можуть скористатися фермери

41466029 1415585901878324 6108424877759266816 nСьогодні розвивати фермерський рух та особисті селянські господарства можливо. Адже держава фінансово стимулюює та заохочує ці ініціативи. Також виділяється фінансування із обласного бюджету. Детальніше про ці програми та напрями фінансування розповів директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА Володимир Стахів.

ОБЛАСНИЙ БЮДЖЕТ

За його словами, основний напрям, на який виділяють кошти, – розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації. У поточному році на це передбачено 3,5 млн. грн.

* З цих коштів відшкодовують новоствореним діючим сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам 80% вартості придбаної техніки для їхньої діяльності. Перевагу мають кооперативи, де засновниками є воїни АТО і новостворені кооперативи.

* Є підтримка для особистих селянських господарств. За цим напрямом, відшкодовується по 5 тис. грн. за кожен придбаний доїльний апаратгосподарству, де є три і більше корови. Торік відшкодували 120 доїльних апаратів на суму 600 тис. грн. Цього року, поінформував Володимир Стахів, внесли зміни в порядок надання відшкодування, де передбачили, що ті, хто придбав доїльний апарат торік, але не здав документи, мають можливість отримати відшкодування цього року.

* Ще одна програма, яка дозволяє зберегти поголів’я тварин ВРХ в населення – це часткове відшкодування вартості штучного осіменіння.

44944363 1470260436410870 5664008565644328960 n

ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ

У 2019-ому на підтримку АПК з держбюджету виділено 5,9 млрд. грн.

* Основний напрямок підтримки – фермерське господарство. На фермерство закладено 1 млрд. грн.

* Є багато видів допомоги у вигляді субвенцій – 3 тисячі гривень на гектар для новостворених ф/г, але не більше 60 тис. грн. (новоствореним вважається ф/г до трьох років), в обробітку треба мати не менше 20 га землі.

* Якщо ф/г очолює молодий керівник до 35 років він має можливість також взяти разову субсидію в розмірі 40 тис. грн.

* Субвенція 12 тисяч за кожного зареєстрованого члена ф/г, але знову ж таки не більше 40 тис. грн.

* Відшкодовується 80% вартості насіння рослин.

* Відшкодовується 25% вартості с/г техніки вітчизняного виробництва, а фермерам через фермерський фонд – ще більше – додатково 15%.

* Фермерські господарства можуть взяти кредит в банку з відшкодуванням під 1% річних.

* З Державного фонду підтримки фермерів можна скористатися безвідсотковим кредитом у розмірі 500 тисяч грн. Серед вимог – бізнес-план і застава 1:1,5.

* Крім того є фінансова підтримка на садівництво. Держава відшкодовує 80% вартості саджанців.

За інформацією ТОДА

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...