Останні новини

Як уряд оцінив потреби Тернопільщини в субвенціях

subvenciiУряд Яценюка “потішив” Тернопілля “величезною” сумою субвенцій – 4,2 мільйона гривень. Наша область і місто зокрема отримали найменше коштів зі всіх в Україні.

По 333 мільйони відійшло Донецькій та Одеській областям, трішки далі опинилася Полтавщина із 290 мільйонами. У решти – як не тризначні мільйони, то двозначні. Тернопілля же обійшли належною увагою. Навіть найменші в Україні Чернівці отримали шість мільйонів. Сусідня Рівненщина дочекається 93 млн, Івано-Франківщина – майже 92 млн, а Хмельниччина – неповних 50 млн.
Що це означає для економіки краю? Кабінет міністрів виділив суму для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання. Одразу ж після цього до міського голови Тернополя Сергія Надала звернулося керівництво міських комунальних підприємств із проханням звернутися до профільного Міністерства, аби обсяг субвенцій збільшили. Бо в іншому випадку очільники КП не знають, як жити підприємствам далі, як надавати послуги населенню, платити зарплату працівникам. Про ремонтні роботи уже немає щось й казати. Тобто через дії урядовців Тернопіль постав перед загрозою щонайменше припинення подачі гарячої води. А що казати про райони нашої області.

Які реальні потреби в субвенціях по Тернополю? До прикладу, “Тернопільміськтеплокомуненерго” потребує на цей рік субвенцій орієнтовно 42,5 мільйона гривень. “Тернопільводоканал” – близько шести мільйонів.
В “Тернопільміськтеплокомуненерго” заявили одразу – виділення такої мізерної суми субвенцій від Кабінету міністрів уже нині ставить під загрозу наступний опалювальний сезон у Тернополі. До того ж це може привести до припинення подачі гарячої води у домівки тернополян. Бо й уже сьогодні існує імовірність відключення котелень підприємства від газу через заборгованість, яка становить більше 65 мільйонів гривень. Хто буде погашати її і чим?
“Тернопільводоканал” теж невтішно відгукнувся на оприлюднені урядом суми субвенції. Під загрозою зриву надання послуг постачання гарячої води і водовідведення.

Тож наразі керівництво Тернопільської міської ради та комунальних підприємств звернулися до Кабінету Міністрів з проханням переглянути обсяг виділення субвенцій. Чи подіють на столичних чиновників мирні прохання? Чи зупиниться механізм доведення до банкрутства? І з чим залишаться регіони, з яким потенціалом, коли очікувана децентралізація настане? Питань наразі лишається більше, ніж відповідей. 

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".