Останні новини

Враховуючи можливості, а не обмеження: працевлаштування осіб з інвалідністю

робота інНапередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості представники соціальних служб, роботодавців, профспілок, медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) громадських організацій м. Тернополя і Тернопільського району вели мову про надання соціальних послуг особам з інвалідністю.

Державна служба зайнятості разом із органами влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями, що опікуються проблемами осіб з інвалідністю, роботодавцями знаходять реальні можливості для забезпечення робочими місцями тих, кому доля приготувала складні випробування, сприяє трудовій реабілітації та працевлаштуванню громадян з особливими потребами з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). З цією метою постійно ведеться облік осіб з обмеженою працездатністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємств, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії.

"З початку 2019 року в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в пошуках роботи перебували на обліку 280 осіб з інвалідністю, які проживають в м. Тернополі та Тернопільському районі, з яких - 243 осіб мали статус безробітного. 57 осіб з інвалідністю вдалось працевлаштувати, 10 - проходили навчання та підвищення кваліфікації, 4 - брали участь у роботах тимчасового характеру та 1 - отримала одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, - повідомив директор МРЦЗ Анатолій Куриляк. - Станом на 01 листопада 2019 року на обліку в центрі зайнятості перебувають 127 осіб з інвалідністю, яким продовжується пошук підходящих місць праці".

Про особливості працевлаштування осіб з інвалідністю та складання програм реабілітації повідомили лікарі-реабілітологи медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Ольга Бєлова та Ганна Грабовська. Директор центру зайнятості Анатолій Куриляк запропонував додатково скористатись можливістю проведення тестування для визначення здібностей та можливостей особи при формуванні заходів з професійної реабілітації. «Служба зайнятості має надзвичайно великі можливості для навчання та перепідготовки фахівців, в т.ч. у Центрах професійно-технічної підготовки ДСЗ», - додав керівник МРЦЗ.

Про дотримання трудових прав при працевлаштуванні осіб з інвалідністю більш детально розповів начальник відділу з питань додержання законодавства про працю Управління Держпраці у Тернопільській області Ігор Хаварівський.

Про державну підтримку осіб з інвалідністю та співпрацю з центром зайнятості вели мову заступник начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради Надія Бабій, представник головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Світлана Чубак та заступник директора Тернопільського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ганна Грабовська, представники роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У консультаційному центрі для школярів відбулось чергове засідання клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, за участю голови ГО “Думка молоді” Романа Калушки.
Професії: погляд зблизька
Субота, 23 листопада 2019
Thumbnail Листопадове засідання учнівського клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, вирізнялось святковою атмосферою творчості та креативності, адже під час заходу відбулись нагородження...
Thumbnail Fraskos продовжують випускати пісні з майбутнього альбому і новий сингл «Сни» зовсім відрізняється від попереднього треку «Koroleva» і за характером, і за стилем.
Thumbnail Вакансії заступника керуючого магазином, адміністратора, товарознавців, продавців-консультантів, охоронників, вантажників, прибиральниць безробітним тернополянам запропонувало ТОВ «АТБ-маркет» під час презентації...
Thumbnail Фахівці Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію на підприємство з виробництва безалкогольних напоїв ПРАТ "ДОБРА ВОДА" для учнів ЗОШ...
Допоможіть врятувати життя!
П'ятниця, 08 листопада 2019
Thumbnail Друзі, сьогодні проситиму допомоги! Не для себе, а для однокласника, а точніше його маленької дитини! А чужих дітей не буває!
Thumbnail З 5 по 8 листопада у Тернополі відбудуться змагання серед учнів 4-их класів «Перші кроки».
Thumbnail Друзі, родичі, знайомі і просто не байдужі люди, Олі дуже потрібна ваша допомога. У єдиної донечки - гостра лімфобластна лейкемія. Вона зараз проходить хіміотерапію у відділенні інтенсивної терапії в Києві,...
Thumbnail Вакансії машиніста шпрединг-машини, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників запропонувало ТОВ «Вінісан» безробітним тернополянам під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі...