Останні новини

Все, що ви хотіли знати про житлові субсидії

bojarskiyПитання житлово-комунальних субсидій на сьогодні продовжує залишатися одним із найактуальніших. Хто претендує на них у першу чергу, який порядок оформлення документів, чи можуть мати субсидію особи, які орендують житло?

На ці та інші питання відповідає директор Департаменту соціального захисту населення Тернопільського ОДА Вадим Боярський.

- Хто може отримувати житлову субсидію і яка процедура їх призначення?

- Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житло-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначатиметься на підставі раніше поданих документів, без необхідності надання заяви і декларації. Для осіб, які звертаються вперше подається два документа: заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням субсидії, форма яких спрощена. Не подаються довідки про доходи зареєстрованих осіб, відповідна інформація зазначається у декларації. Зазначені документи подаються управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації або надіслати поштою. У сільській місцевості прийом документів здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Які повинні бути доходи у сім’ї, аби вона могла претендувати на призначення житлової субсидії?

- Розрахунок розміру субсидії визначається для кожного домогосподарства індивідуально і залежить від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, чисельності осіб у домогосподарстві та розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах норм. Розмір щомісячного платежу для сім’ї залежить від доходу на 1 особу на місяць у гривнях, а тому рекомендую кожному домогосподарству перевірити своє право на призначення субсидії.

Слід зазначити, що скасовано всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок, здача в найм житлового приміщення тощо), крім здійснення одноразової дорого вартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень). У такому випадку субсидія може бути призначена на підставі рішення комісії.

- Який принцип роботи даної комісії?

- Комісіям при місцевих органах виконавчої влади надано право:

> приймати рішення про надання субсидії одиноким непрацездатним громадянам на збільшену понад норму площу житла;

> визначати кількість осіб для розрахунку субсидії у випадках, коли окремі особи з числа зареєстрованих фактично не проживають у житловому приміщенні і споживання комунальних послуг обчислюється засобами обліку. Таким документом може бути довідка, що підтверджує місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, а також довідка про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні.
Сума субсидії, яку перераховано на рахунки виконавців послуг і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховуватиметься виконавцем не тільки як оплата обов’язкової частки платежу домогосподарства, а й в рахунок майбутніх платежів. Сума субсидії, перерахована (виплачена) внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

- А як щодо працевлаштування членів сім’ї?

- Скасовано необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних членів сім’ї та перебування їх на обліку в центрі зайнятості (до розрахунку сукупного доходу прийматиметься дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
До речі, право на отримання субсидії мають особи, які мешкають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла і на яких відкрито особові рахунки зі сплати житлово-комунальних послуг. Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується природний газ і електроенергія, субсидія надаватиметься лише на один вид палива.

- Хто входить до складу домогосподарства для призначення субсидії?

- Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщення (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову службу.
Кількість осіб та їхній соціальний статус визначається на початок місяця, в якому надійшло звернення за призначенням субсидії, а у разі повторного призначення субсидії на наступний період – на початок місяця, з якого призначається субсидія.

- Як вирішувати питання щодо призначення субсидії, коли у домогосподарстві зареєстровано особи, які фактично не проживають за даною адресою?

- В подібних випадках, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають, на підставі рішень районних адміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. При прийняті рішень у таких ситуаціях, враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, до яких належать, зокрема, довідки, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).
У декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).
За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.

- За який період враховуються доходи при призначенні субсидії?

- Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного доходу членів домогосподарства за попередній календарний рік. Субсидія для відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається на основі річного доходу членів домогосподарства за попередній календарний рік. Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у першому кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб, у разі надання довідок про доходи цих осіб за вказаний період за формами, затвердженими Мінсоцполітики.
Для обчислення доходу непрацюючим громадянам, яким призначено пенсію вперше, або якщо вони залишили роботу в період, за який ураховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході на розсуд пенсіонера враховується дохід за зазначений період або розмір призначеної щомісячної пенсії.

- На який термін призначається субсидія?

Субсидія призначається залежно від виду послуг на наступні періоди:

> субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на дванадцять місяців з місяця звернення за її призначенням, при цьому розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди. Якщо громадянин звернувся за призначенням субсидії у травні 2015 року, субсидія призначається на 12 місяців. Оскільки з квітня 2015 року підвищено тарифи на газ, електроенергію, воду, таким громадянам субсидія призначається з квітня 2015 року відповідно до норм Положення щодо можливості призначення субсидії у разі підвищення цін і тарифів на послуги протягом трьох місяців з часу підвищення. Так, у повідомленні про призначення житлової субсидії, що видається заявнику, який звернувся в неопалювальний період, зазначається, що субсидію призначено на 12 місяців, а розмір субсидії розраховано на неопалювальний період. Субсидію на опалювальний період буде розрахована додатково, на початку опалювального періоду після отримання інформації від організацій, що надають послуги, про розмір платежу за житлово-комунальні послуги виходячи з цін і тарифів, які діятимуть на той час.
> субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців, календарний рік), для домогосподарства, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернення громадян.Громадян, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця інформувати органи соціального захисту про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, їх соціального статусу, зміни у переліку отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…