Останні новини

Як стимулюють роботодавців до створення нових робочих місць

 PICT7425 У Тернопільському прес-клубі відбулося засідання з соціальними партнерами обласної служби зайнятості на тему: «Стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць»

за участю заступника директора департаменту економічного розвитку ОДА Олега Казнірчука, заступника начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління держпраці у Тернопільській області Олександра Мисака, в.о. начальника головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Алли Якубовської, заступника начальника управління доходів і зборів фізичних осіб головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Андрія Руцького, виконавчого директора організації роботодавців Тернопільської області Валерія Смирнова, представників роботодавців Тернополя.

«Одним із напрямків стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць є щомісячна компенсація фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних, - звернулась до присутніх начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія Косенко. - Згадана компенсація передбачена ст. 26 і 27 Закону України «Про зайнятість населення» і надається службою зайнятості з травня 2013 року. Право на таку компенсацію мають роботодавці, які за направленнями служби зайнятості працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця строком не менше ніж на 2 роки». Наталія Василівна зауважила, що, оскільки місячний мінімальний розмір компенсації складає біля 500 грн, за рік, при мінімальній зарплаті, роботодавець отримує біля 6 тис. грн відшкодувань. Відповідно, чим більша зарплата, тим більший розмір компенсації.

Начальник відділу ОЦЗ повідомила й про основні вимоги до роботодавців для отримання компенсацій: робоче місце повинно бути новим, тобто створеним у результаті діяльності суб’єкта господарювання, збільшення штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців) або модернізації чи зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок і вмінь працівника; роботодавець не повинен мати заборгованості зі сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; він також не має бути банкрутом і проти нього не може бути порушена справа про банкрутство.

«Механізм отримання компенсації простий, - запевнила Наталія Косенко. - Якщо всі критерії витримані, роботодавцеві достатньо лише подати чи надіслати до центру зайнятості заяву та довідку встановленого зразка. Все інше ‑ справа фахівців центрів зайнятості, які на підставі даних з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму нарахованого та сплаченого єдиного внеску працевлаштованої на нове робоче місце особи, щомісяця, в автоматичному режимі, будуть перераховувати кошти на рахунок роботодавця в сумі фактично сплаченого ним єдиного внеску за працевлаштованих осіб».

Вона також зупинилась на категоріях безробітних, яких можна працевлаштувати на нові робочі місця шляхом надання компенсацій роботодавцям.

«Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» передбачено компенсацію роботодавцям витрат на оплату праці за працевлаштування вимушених переселенців не більше 6 місяців, за умови, що ці безробітні будуть працевлаштовані на рік за строковими договорами, - поінформувала доповідач. - Така компенсація не може бути більшою від середньообласного розміру зарплати. Ця послуга службою зайнятості буде надаватись після розроблення відповідного порядку».

Але, отримуючи суттєву матеріальну підтримку, роботодавець повинен взяти на себе певні зобов’язання: роботодавець повинен працевлаштувати безробітного на нове робоче місце строком не менше ніж на 2 роки; у разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення цього терміну сума виплачених коштів повертається в повному обсязі залежно від джерела компенсації або ж на його робоче місце за направленням служби зайнятості працевлаштовується інший безробітний у межах дворічного терміну; роботодавець не може погіршувати умови праці, встановлені на день працевлаштування.

Начальник відділу ОЦЗ поінформувала, що минулоріч 284 роботодавці отримували компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування 409 безробітних. У 2015 – понад 110 роботодавців на таких умовах працевлаштували 244 особи.

Крім того, якщо роботодавці планують створити нові робочі місця, то вони можуть заздалегідь звернутися в службу зайнятості для підбору на перспективу кадрів чи для замовлення їхнього професійного навчання.

«Є ще й такий шлях: з безробітних – у роботодавці, - зазначила перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська. – Безробітні мають можливість пройти навчання з основ підприємницької діяльності, отримати одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності і відкрити власну справу, а відтак створити нове робоче місце не лише для себе, а й для своєї родини, краян. Так, за 5 місяців ц.р. 170 безробітних отримали згадану допомогу. А створивши нове робоче місце, колишній безробітний може співпрацювати зі службою зайнятості в якості роботодавця і отримувати компенсацію єдиного внеску».

Представники приватних підприємців м. Тернополя Надії Гарматюк та Назара Вітко розповіли присутнім про їх співпрацю з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості щодо створення нових робочих місць з виплатою компенсації єдиного соціального внеску.

На додержанні роботодавцями соціальних гарантій в оплаті праці, рівні заробітної плати, що є важливим для працівників при нарахуванні страхового стажу і в кінцевому результаті – для призначення їх пенсій у майбутньому зупинилась в.о. начальника головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Алла Якубовська. Вона ознайомила присутніх із заходами, що вживаються головним та підвідомчими управліннями Фонду в області щодо легалізації доходів громадян і трудових відносин з метою підвищення самозабезпечення бюджету грошовими коштами; висвітлила урядові ініціативи, спрямовані на реформування діючої пенсійної системи, зміни у законодавстві, які набули чинності з 1 червня 2015 року; проаналізувала динаміку середньооблікової чисельності штатних працівників, що нажаль є негативною, та зауважила, що внаслідок цього зросла кількість пенсіонерів, які припадають на одного працюючого.

Про роботу з питань створення сприятливих умов для діяльності малого та середнього бізнесу, а відповідно й для створення нових робочих місць, легалізації зайнятості та зарплати, розповіли представники облдержадміністрації, управління держпраці у Тернопільській області, головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, організації роботодавців Тернопільщини.

Підбиваючи підсумки засідання, перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська наголосила на вигідності для роботодавців вести легальний бізнес, створювати нові робочі місця, працевлаштовувати на них безробітних та отримувати витрат на єдиний соціальний внесок, а також, при певних умовах підвищення зарплати, мати понижуючий коефіцієнт зі сплати згаданого внеску за працівників.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".