Останні новини

Економічна ситуація у Тернопільській області

ekonomikaЗа 11 місяців 2015 року промисловим комплексом області досягнуто зростання обсягів реалізації продукції на 28,8% до 10,5 млрд гривень, разом з тим, допущено спад у Бучацькому районі на 4,5%, Гусятинському на 59,8%, Збаразькому на 35,4%, Козівському на 75,8%, та Підгаєцькому на 1,4%. Найнижчі обсяги реалізації промислової продукції на одну особу в Підгаєцькому – 77,8 грн., Шумському – 637,4 грн, Монастириському –  1217,2 грн., Бучацькому – 1812,7 грн. районах.

Про це інформує директор департаменту, голова комісії з припинення діяльності департаменту економічного розвитку,  інвестиційної  діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації Галина Воляник під час колегії обласної державної адміністрації 27 січня.

«Впродовж 2015 року відновлено виробничу діяльність Ковалівського спиртового заводу, Борщівського і Козлівського  МПД ДП “Укрспирт” та розпочато виробництво інноваційного біопалива (біоетанолу) на Державному підприємстві “Зарубинський спиртзавод”; відкрито філію Дочірнього підприємства “Агроцентр ЄвроХім-Україна”, яка займатиметься виготовленням змішаних мінеральних добрив. Публічним акціонерним товариством  “Тернопільський кар’єр” відкрито нове підприємство, яке займатиметься видобутком вапняку;  модернізовано виробництво на ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” та розпочато формування в’язок для АУДІ серії В9. Крім цього, 11 промислових підприємств модернізували виробничі потужності», - констатувавала Галина Воляник.

У рамках Меморандуму про розширення співпраці між Державним Концерном “Укроборонпром” та підприємствами області 5 підприємств налагодили співпрацю з підприємствами Концерну.

З метою зростання конкурентоздатності продукції 52 підприємствами впроваджено систему управління якістю, згідно з вимогами міжнародного (національного) стандарту ДСТУ ISO 9000, у тому числі на 15 підприємствах впроваджені системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), 30 промислових підприємств області отримали сертифікати відповідності на продукцію власного виробництва.

Обсяг виробництва валової продукції сільського господарства у 2015 році, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зменшився на 10,9%  до 8,2 млрд гривень, в основному, за рахунок скорочення на 15,2%, через несприятливі погодні умови, обсягу виробництва валової продукції рослинництва, а саме: зернових, цукрового буряку та картоплі.

Обсяг виробництва валової продукції тваринництва у 2015 році порівняно з 2014 роком збільшився на 1,5%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 12,2%.

Так, у січні-грудні 2015 року в агропідприємствах області виробництво м’яса зросло на 2,5%. Позитивної динаміки досягнуто у 9 районах області, разом з цим  значний спад допущено у Гусятинському (на 27,1%), Заліщицькому (на 34,3%), Зборівському (на 31,5%), Підволочиському (на 51%). Найменші обсяги виробництва м’яса зафіксовано у Монастириському (20 тонн), Підгаєцькому (47 тонн) та Бережанському (111 тонн) районах, а в Кременецькому – відсутнє виробництво м’яса.

Сільськогосподарські підприємства області збільшили виробництво молока на 10,6%, проте допущено скорочення виробництва господарствами Борщівського (на 10,7%), Підгаєцького (на 29,6%) та Тернопільського (на 6,7%) районів, найменші обсяги виробництва молока у Борщівському (100 тонн), Підгаєцькому (107 тонн) та Шумському (414 тонн), а в Заліщицькому, Гусятинському та Кременецькому районах відсутнє виробництво молока (починаючи з 2013 року).

Станом на 01 січня 2016 року у всіх категоріях господарств поголів’я великої рогатої худоби скоротилося до відповідної дати минулого року на 5,5% до 154,3 тис. голів; поголів’я свиней збільшилось на 3,8% до 442,7 тис. голів (4 місце серед регіонів України).

У сільськогосподарських підприємствах поголів’я великої рогатої худоби проти 2014 року зросло лише у 6 районах, найбільше зменшення допущено у Зборівському (на 37,6%), Підгаєцькому (на 35,5%), Теребовлянському (на 11,6%) та Чортківському (на 10,5%). Найменша чисельність ВРХ у Підгаєцькому (107 гол.), Борщівському

(135 гол.) та Шумському (198 гол.), а в Гусятинському, Заліщицькому та Кременецькому районах поголів’я ВРХ відсутнє.

У сільськогосподарських підприємствах поголів’я свиней зросло на 15,8% до 210,4 тис. голів. Допущено зменшення поголів’я свиней у Бережанському (на 16,8%), Козівському (на 7,9%), Монастириському (на 41,3%), Підволочиському (на 10,7%). Найменша чисельність - у Монастириському (148 гол.), Козівському (501 гол.) та Бережанському (627 гол.), а в Кременецькому районі поголів’я свиней відсутнє.

У 2015 році, з метою нарощування виробництва тваринницької продукції, в області реалізовано 3 інвестиційних проекти з будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, завершується будівництво 2 фруктосховищ, 1 елеватора та соєвого заводу.

У січні-вересні 2015 року у розвиток економіки області підприємствами та організаціями вкладено 1854,2 млн гривень капітальних інвестицій, що на 8,7% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Найбільше скорочено обсяги капітальних інвестицій Борщівським (на 78,8%), Гусятинським (на 48%), Лановецьким (на 29,4%), Підволочиським (на 28%) та Збаразьким (на 23,5%) районами. Найнижчий обсяг капітальних інвестицій на одиницю населення залучено у Підгаєцькому (213,4 грн.), Монастириському (299,3 грн.) та Зборівському (331,5 грн.) районах.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Вакансії заступника керуючого магазином, адміністратора, товарознавців, продавців-консультантів, охоронників, вантажників, прибиральниць безробітним тернополянам запропонувало ТОВ «АТБ-маркет» під час презентації...
Thumbnail Фахівці Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію на підприємство з виробництва безалкогольних напоїв ПРАТ "ДОБРА ВОДА" для учнів ЗОШ...
Допоможіть врятувати життя!
П'ятниця, 08 листопада 2019
Thumbnail Друзі, сьогодні проситиму допомоги! Не для себе, а для однокласника, а точніше його маленької дитини! А чужих дітей не буває!
Thumbnail З 5 по 8 листопада у Тернополі відбудуться змагання серед учнів 4-их класів «Перші кроки».
Thumbnail Друзі, родичі, знайомі і просто не байдужі люди, Олі дуже потрібна ваша допомога. У єдиної донечки - гостра лімфобластна лейкемія. Вона зараз проходить хіміотерапію у відділенні інтенсивної терапії в Києві,...
Thumbnail Вакансії машиніста шпрединг-машини, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників запропонувало ТОВ «Вінісан» безробітним тернополянам під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі...
Thumbnail Успішним бізнесменом став колишній тернополянин Олександр Довжук, який за спрямуванням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості пройшов онлайн навчання з основ підприємництва в Рівненському...
Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...