Останні новини

Економічна ситуація у Тернопільській області

ekonomikaЗа 11 місяців 2015 року промисловим комплексом області досягнуто зростання обсягів реалізації продукції на 28,8% до 10,5 млрд гривень, разом з тим, допущено спад у Бучацькому районі на 4,5%, Гусятинському на 59,8%, Збаразькому на 35,4%, Козівському на 75,8%, та Підгаєцькому на 1,4%. Найнижчі обсяги реалізації промислової продукції на одну особу в Підгаєцькому – 77,8 грн., Шумському – 637,4 грн, Монастириському –  1217,2 грн., Бучацькому – 1812,7 грн. районах.

Про це інформує директор департаменту, голова комісії з припинення діяльності департаменту економічного розвитку,  інвестиційної  діяльності та міжнародного співробітництва обласної державної адміністрації Галина Воляник під час колегії обласної державної адміністрації 27 січня.

«Впродовж 2015 року відновлено виробничу діяльність Ковалівського спиртового заводу, Борщівського і Козлівського  МПД ДП “Укрспирт” та розпочато виробництво інноваційного біопалива (біоетанолу) на Державному підприємстві “Зарубинський спиртзавод”; відкрито філію Дочірнього підприємства “Агроцентр ЄвроХім-Україна”, яка займатиметься виготовленням змішаних мінеральних добрив. Публічним акціонерним товариством  “Тернопільський кар’єр” відкрито нове підприємство, яке займатиметься видобутком вапняку;  модернізовано виробництво на ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” та розпочато формування в’язок для АУДІ серії В9. Крім цього, 11 промислових підприємств модернізували виробничі потужності», - констатувавала Галина Воляник.

У рамках Меморандуму про розширення співпраці між Державним Концерном “Укроборонпром” та підприємствами області 5 підприємств налагодили співпрацю з підприємствами Концерну.

З метою зростання конкурентоздатності продукції 52 підприємствами впроваджено систему управління якістю, згідно з вимогами міжнародного (національного) стандарту ДСТУ ISO 9000, у тому числі на 15 підприємствах впроваджені системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), 30 промислових підприємств області отримали сертифікати відповідності на продукцію власного виробництва.

Обсяг виробництва валової продукції сільського господарства у 2015 році, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зменшився на 10,9%  до 8,2 млрд гривень, в основному, за рахунок скорочення на 15,2%, через несприятливі погодні умови, обсягу виробництва валової продукції рослинництва, а саме: зернових, цукрового буряку та картоплі.

Обсяг виробництва валової продукції тваринництва у 2015 році порівняно з 2014 роком збільшився на 1,5%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 12,2%.

Так, у січні-грудні 2015 року в агропідприємствах області виробництво м’яса зросло на 2,5%. Позитивної динаміки досягнуто у 9 районах області, разом з цим  значний спад допущено у Гусятинському (на 27,1%), Заліщицькому (на 34,3%), Зборівському (на 31,5%), Підволочиському (на 51%). Найменші обсяги виробництва м’яса зафіксовано у Монастириському (20 тонн), Підгаєцькому (47 тонн) та Бережанському (111 тонн) районах, а в Кременецькому – відсутнє виробництво м’яса.

Сільськогосподарські підприємства області збільшили виробництво молока на 10,6%, проте допущено скорочення виробництва господарствами Борщівського (на 10,7%), Підгаєцького (на 29,6%) та Тернопільського (на 6,7%) районів, найменші обсяги виробництва молока у Борщівському (100 тонн), Підгаєцькому (107 тонн) та Шумському (414 тонн), а в Заліщицькому, Гусятинському та Кременецькому районах відсутнє виробництво молока (починаючи з 2013 року).

Станом на 01 січня 2016 року у всіх категоріях господарств поголів’я великої рогатої худоби скоротилося до відповідної дати минулого року на 5,5% до 154,3 тис. голів; поголів’я свиней збільшилось на 3,8% до 442,7 тис. голів (4 місце серед регіонів України).

У сільськогосподарських підприємствах поголів’я великої рогатої худоби проти 2014 року зросло лише у 6 районах, найбільше зменшення допущено у Зборівському (на 37,6%), Підгаєцькому (на 35,5%), Теребовлянському (на 11,6%) та Чортківському (на 10,5%). Найменша чисельність ВРХ у Підгаєцькому (107 гол.), Борщівському

(135 гол.) та Шумському (198 гол.), а в Гусятинському, Заліщицькому та Кременецькому районах поголів’я ВРХ відсутнє.

У сільськогосподарських підприємствах поголів’я свиней зросло на 15,8% до 210,4 тис. голів. Допущено зменшення поголів’я свиней у Бережанському (на 16,8%), Козівському (на 7,9%), Монастириському (на 41,3%), Підволочиському (на 10,7%). Найменша чисельність - у Монастириському (148 гол.), Козівському (501 гол.) та Бережанському (627 гол.), а в Кременецькому районі поголів’я свиней відсутнє.

У 2015 році, з метою нарощування виробництва тваринницької продукції, в області реалізовано 3 інвестиційних проекти з будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, завершується будівництво 2 фруктосховищ, 1 елеватора та соєвого заводу.

У січні-вересні 2015 року у розвиток економіки області підприємствами та організаціями вкладено 1854,2 млн гривень капітальних інвестицій, що на 8,7% менше, ніж у відповідному періоді минулого року. Найбільше скорочено обсяги капітальних інвестицій Борщівським (на 78,8%), Гусятинським (на 48%), Лановецьким (на 29,4%), Підволочиським (на 28%) та Збаразьким (на 23,5%) районами. Найнижчий обсяг капітальних інвестицій на одиницю населення залучено у Підгаєцькому (213,4 грн.), Монастириському (299,3 грн.) та Зборівському (331,5 грн.) районах.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...