Останні новини

Тотальне пограбування українського народу через субсидії

subsidii 673Останніми роками зростання тарифів на житлово-комунальні послуги є досить болючим питанням для більшості жителів України.

Ще 5 років тому понад 70% опитаних вважали, що якість одержуваних ними житлово-комунальних послуг є поганим чи незадовільним, близько 25% оцінили їх як задовільні і лише менше 5% опитаних - як добрі, то сьогодні майже усі 100% висловлюються за оцінку «незадовільно».

При цьому, якщо раніше найбільш хвилюючими проблемами комунального сектора, респонденти виділяли «якість водогінної води», «прибирання прибудинкових територій та під'їздів», «вивезення сміття», «опалення та подачу гарячої води», «водопостачання», «перебої з електроенергією», то на фоні падіння рівня життя, доведення населення до зубожіння, сьогодні це немислимо підвищені тарифи.

Багаторічні гасла можновладців про пріоритетність завдань розвитку комунального господарства та соціальну направленість їх діяльності, перекреслюються практичними кроками Уряду, Верховної Ради та Президента, корупцією, професійною неспроможністю та низькою компетентністю чиновників.

Фактично уряд визнає, що третина дорослого населення України доведено до межі бідності. Спочатку уряд обібрав народ до нитки, а потім кидає трохи грошенят у вигляді субсидій.

Державна служба статистика 20 січня оприлюднила експрес-випуск «Про надання населенню субсидій за 2015 рік».

Згідно даних випуску, призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 5392,9 тис. домогосподарств, що становило 91,1% від загальної кількості домогосподарств, які звернулися за субсидіями, з них у міських поселеннях - 3744,5 тис. домогосподарств, у сільській місцевості - 1648,4 тис. домогосподарств.

Порівняно з відповідним періодом 2014 року кількість домогосподарств, яким призначено субсидії, збільшилась на 3882,8 тис., або у 3,6 рази.

Загальна сума субсидій, призначених домогосподарствам для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у січні – грудні 2015 року, становила 2346,0 млн.грн, що на 1997,1 млн.грн більше відповідного показника 2014 року, з неї у міських поселеннях – 1438,4 млн.грн, у сільській місцевості - 907,6 млн.грн.

Крім того, у 2015 році 617,4 тис. домогосподарств (82,0% із числа тих, які звернулися) було призначено субсидії готівкою на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з них у міських поселеннях - 116,4 тис. домогосподарств, у сільській місцевості - 501,0 тис. домогосподарств. Серед домогосподарств, яким призначено субсидії, 43,9% – домогосподарства з однієї особи.

Загальна сума субсидій готівкою, отриманих домогосподарствами на відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, становила 741,5 млн.грн, за відповідний період 2014 року – 198,2 млн.грн.

Вражаючи цифри розрахунків за субсидіями між місцевими бюджетами та організаціями, що надають домогосподарствам житлово-комунальні послуги. Так, за даними Держстату перераховано бюджетних коштів організаціям, що надають домогосподарствам житлово-комунальні послуги,  у сумі понад 12,7 млрд.грн., при цьому залишилася заборгованість – ще майже у 7, 7 млрд.грн.

Загальна сума, що витрачена з бюджету, про яку говорять ЗМІ, є близькою до 25 млрд.грн. Та й сам прем'єр на початку 2016 похвалився такими досягненнями. Цинічна тактика: красти мільярди - знищуючи економіку.

По суті, Кабмін втягнув все населення України в одну велику корупційну схему. Адже гроші йдуть не людям. Мільярди, які нібито компенсують споживачам комунальних послуг, насправді відразу потрапляють на рахунки газо-, тепло- або водопостачальних монополій. А належать ці підприємства переважно компанії російських і українських олігархів, які колись за безцінь скупили їх як "збиткові" у держави.

Недарма А.Яценюк так старається підігнати тарифи до рівня, який не зможуть оплатити більшість українських сімей, і активно займається максимізацією кількості сімей, які повинні отримати субсидії з бюджету.

За попередніми даними сума грошей з бюджету, що осяде в кишенях олігархів у 2016 році, складе вже 35 млрд. грн.

Чи залишаться гроші в бюджеті на медицину, науку і освіту, культуру? швидше за все, ні. Адже головне завдання влади сьогодні остаточно розорити країну, отримавши максимальні власні дивіденди від субсидій через можливі «відкати» від олігархів, продовжуючи при цьому витягати гроші з населення, які ще не вступили в «партію субсидістів» через продовження збільшення тарифів на газ, електроенергію тощо.

Але чи буде довгою така «любов» влади до народу? Звичайно, ні.

Це підтверджує і той факт, що Президент на початку січня 2016 підписав закон, що дозволяє розкривати банківську таємницю за запитом Міністерства фінансів.

Закон передбачає отримання Мінфіном інформації про відкриті рахунки, операції і залишки по ним, з метою проведення перевірки достовірності інформації, представленої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, здійснюваних за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, і т.д.

У разі нарахування та отримання соціальних виплат, призначених на сім'ю або домогосподарство, інформація надається по кожному з членів сім'ї чи домогосподарству.

Таким чином, стає зрозуміло, чому чиновники активізували діяльність щодо негайної приватизації останніх стратегічних компаній, що залишилися в руках держави. Схема працює: все продати олігархам, щоб потім разом лопатою гребти бюджетні кошти. Ось куди підуть гроші бюджету, який формується з наших податків.

Не дивно, що при такому підході частка державних витрат у ВВП держави складає 51%, але це видатки направлені не на забезпечення соціальних стандартів. Адже вже не перший рік українці «пасуть задніх»  з середньою заробітною платою у 136 €.

За висновками експертів, у зв'язку з псевдо реформами, наприклад ціни на газ для населення збільшилися на 400%, але це лише половина від ринкової вартості, при цьому держава зменшило дотацію цієї сфери на 40%, але субсидії продовжують нараховуватися.

Як відомо, регулювання цін - величезне джерело корупції, і ґрунтом для появи олігархів в країні є саме вона. Найефективніший метод боротьби з корупцією – дерегуляція. Але затверджений КМУ у 2015 році план дерегуляції гальмується на усіх рівнях, а задекларована мережа різноманітних антикорупційних бюро і агентств так і не сформувалася.

Скоріше за все українцям доведеться чекати повністю функціонуючої системи до 2017 року. Власне, тільки тоді й стане ясно, наскільки працездатною виявиться така антикорупційна реформа. Тільки не відомо, чи усі мешканці України зможуть дочекатися перемоги над корупцією, зниження тарифів та світлого майбутнього…

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...