Останні новини

Українці не п'ють російської горілки

rus alkogolЕкспорт російської горілки і лікеро-горілчаних виробів впав у 2015 році в грошовому і натуральному вираженні більш ніж на 40%.

Про це повідомляє "Коммерсант" з посиланням на дані митної статистики.

Обсяги поставок в Україну впали майже у три рази. Крім того, західні компанії в умовах санкцій стали насторожено ставитися до продукції з Росії.

У 2015 році, з Росії за кордон було поставлено горілки і ЛГВ на суму 111,9 млн доларів, що на 40,2% менше, ніж було експортовано в 2014 році (187,1 млн доларів).

Фізичні обсяги експорту за рік впали приблизно на 42%, до 4,35 млн дал, що є найнижчим показником після 2005 року (видання посилається на розрахунки Центру вивчення федерального і регіонального ринків алкоголю).

До анексії Криму Росією і початку конфлікту на сході Україна була одним з найбільших ринків для російської горілки: у 2013 році її було завезено в країну на суму 38,6 млн доларів.

Однак уже в 2014 році обсяг експорту впав до 12,2 млн доларів, а за підсумками 2015 року експорт зменшився ще в три рази - до 3,87 млн доларів.

"Крім України, де зараз практично перестали продавати російську горілку, були слабкі результати в Азербайджані через девальвацію маната", - розповів топ-менеджер великої горілчаної компанії.

Експорт горілки і ЛГВ в Азербайджан скоротився в два рази - з 10,56 млн доларів до 5,3 млн доларів.

На перше місце в російському експорті горілки і ЛГВ за підсумками 2015 року вийшла Великобританія (понад 22,53 млн дол), другим за обсягом став ринок Німеччини (22,41 млн дол), третім - ринок Латвії (11,84 млн дол).

Однак у порівнянні з 2014 роком всі ці ринки показали значне зниження обсягів закупівель російської горілки і ЛГВ.Падіння становило більше 35, 14 і 28,6% відповідно.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".