Останні новини

Аграрії поїхали до Києва відстоювати свої інтереси

meetНе встигли відлунати переможні фанфари за результатами першого мітингу-протесту аграріїв, який відбувся 30 червня під стінами Верховної Ради, як урядовці, буквально наступного дня, підступним чином намагалися знову протягнути через парламент питання щодо відміни спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників.

Розрахунок був простим. В Україні розпочинаються жнива і хліборобам буде не до мітингів. Але не вийшло. І цього разу (2 липня) площа під стінами Верховної Ради була вщент заповнена представниками хліборобських колективів більшості областей держави. Серед них своєю чіткістю і організованістю, конструктивним підходом до означеної проблеми виділялася чисельна делегація Тернопілля. Її організувала Аграрна рада нашого краю.

Як відомо, згідно з коаліційною угодою спецрежим ПДВ для сільського господарства, як єдина форма майже символічної підтримки села, мала існувати до 2018 року. Вона опосередковано становить в межах 25 доларів на один гектар ріллі, в той час, коли у країнах Євросоюзу пряма підтримка держави аграрникам коливається від 450 до 750 євро.

Якщо в Україні буде відмінено спецрежим ПДВ, то це в кінцевому результаті завдасть прямих збитків аграрному сектору нашої держави у розмірі 19 мільярдів гривень, призведе до падіння виробництва галузі на 20% уже з наступного, 2016 року. Це у свою чергу спровокує звільнення з роботи більше 100 тисяч хліборобів.

Робити це, за висновками Аграрної ради Тернопільщини, в умовах, коли вітчизняне агровиробництво перебуває у критичному стані, щонайменше нерозумно. Тільки в січні-травні нинішнього року виробництво м’яса в Україні скоротилося майже на 4%, молока – більше 4%, яєць – на 13%. Відбувається суттєве скорочення поголів’я худоби та птиці.

У той же час викликає подив настирливість урядовців, і передусім Мінфіну, поставити сільське господарство на коліна. І це тоді, коли воно залишилося чи не єдиною ефективною галуззю економіки України та формує експортний потенціал нашої держави. Але найголовніше, що на сільському господарстві зав’язана продовольча безпека країни, без перебільшення виживання у цих складних економічних умовах кожної української родини. Сьогодні в Україні війна і перш, ніж проводити чергові сумнівні експерименти, владі варто було б подумати про їх наслідки та пам’ятати, до чого призвели побідні дії реформаторів типу хрущових.

За результатами протестів 2 липня, як поінформували окремі народні депутати, поки що питання відміни спецрежиму ПДВ для аграрників розглядатися у Верховній Раді не буде. Але чи це надовго? Де гарантія того, що урядовці не вдадуться до чергових авантюр?

На жаль, серед тих народних депутатів, які підтримали хліборобів України, не було жодного представника аграрної Тернопільщини.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...