Останні новини

Аграрії поїхали до Києва відстоювати свої інтереси

meetНе встигли відлунати переможні фанфари за результатами першого мітингу-протесту аграріїв, який відбувся 30 червня під стінами Верховної Ради, як урядовці, буквально наступного дня, підступним чином намагалися знову протягнути через парламент питання щодо відміни спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників.

Розрахунок був простим. В Україні розпочинаються жнива і хліборобам буде не до мітингів. Але не вийшло. І цього разу (2 липня) площа під стінами Верховної Ради була вщент заповнена представниками хліборобських колективів більшості областей держави. Серед них своєю чіткістю і організованістю, конструктивним підходом до означеної проблеми виділялася чисельна делегація Тернопілля. Її організувала Аграрна рада нашого краю.

Як відомо, згідно з коаліційною угодою спецрежим ПДВ для сільського господарства, як єдина форма майже символічної підтримки села, мала існувати до 2018 року. Вона опосередковано становить в межах 25 доларів на один гектар ріллі, в той час, коли у країнах Євросоюзу пряма підтримка держави аграрникам коливається від 450 до 750 євро.

Якщо в Україні буде відмінено спецрежим ПДВ, то це в кінцевому результаті завдасть прямих збитків аграрному сектору нашої держави у розмірі 19 мільярдів гривень, призведе до падіння виробництва галузі на 20% уже з наступного, 2016 року. Це у свою чергу спровокує звільнення з роботи більше 100 тисяч хліборобів.

Робити це, за висновками Аграрної ради Тернопільщини, в умовах, коли вітчизняне агровиробництво перебуває у критичному стані, щонайменше нерозумно. Тільки в січні-травні нинішнього року виробництво м’яса в Україні скоротилося майже на 4%, молока – більше 4%, яєць – на 13%. Відбувається суттєве скорочення поголів’я худоби та птиці.

У той же час викликає подив настирливість урядовців, і передусім Мінфіну, поставити сільське господарство на коліна. І це тоді, коли воно залишилося чи не єдиною ефективною галуззю економіки України та формує експортний потенціал нашої держави. Але найголовніше, що на сільському господарстві зав’язана продовольча безпека країни, без перебільшення виживання у цих складних економічних умовах кожної української родини. Сьогодні в Україні війна і перш, ніж проводити чергові сумнівні експерименти, владі варто було б подумати про їх наслідки та пам’ятати, до чого призвели побідні дії реформаторів типу хрущових.

За результатами протестів 2 липня, як поінформували окремі народні депутати, поки що питання відміни спецрежиму ПДВ для аграрників розглядатися у Верховній Раді не буде. Але чи це надовго? Де гарантія того, що урядовці не вдадуться до чергових авантюр?

На жаль, серед тих народних депутатів, які підтримали хліборобів України, не було жодного представника аграрної Тернопільщини.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".