Останні новини

Незаконні забудови в Тернополі продовжують рости незважаючи ні на що і ні на кого

zabudovaНезаконні, на думку громади, земельні оборудки у Тернополі мала припинити спеціальна комісія, створена при обласній держадміністрації. Однак сподівання місцевих активістів не виправдалися: чимало фактів правоохоронці залишили поза увагою, а у тих, де вони помітили порушення, за півроку немає жодних зрушень. 

Принаймні, такий висновок можна зробити зі звіту голови комісії - першого заступника голови ОДА Івана Крисака. А тим часом схема, за якою міська влада фактично безкоштовно віддає ділянки комунальним підприємствам, а ті, відповідно, без аукціону - забудовникам, продовжує діяти. Площа зелених насаджень зменшилася на 85 га.

Громадські активісти кажуть: під так звані інвестиційні проекти міська рада за останні роки передала щонайменше 70 ділянок різної площі - 59 га землі у різних мікрорайонах. Остаточно втраченими, на думку городян, є і 85 га територій парків. Адже їх теж віддали під забудову.

Інформація, що доводить існування зловживань, ледве помістилася на 160 сторінках «компромату». Однак чи зверне на це хтось увагу? Схоже, сумнівається навіть голова комісії, яка півроку здебільшого писала листи і звернення, а не практично працювала.

Нагадаємо, комісію при ОДА створили у лютому 2015 р. Причому зробили це зовсім не за ініціативою влади чи правоохоронців. Це громадські активісти написали скаргу Президентові України Петру Порошенку, повідомивши, що у Тернополі діє схема уникнення передбаченої Земельним кодексом норми - обов’язкового продажу на земельних торгах ділянок комунальної власності або прав на них. Інформували також, що від 2010 року площа зелених насаджень у Тернополі зменшилася на 85 га. Зокрема, парк «Національного відродження» зменшився на 10 гектарів, парк Шевченка – на 6, а «Топільче» – на 9. Незаконне будівництво, як вказали активісти, ведеться У парку «Загребелля».

- За підрахунками активістів, місто внаслідок дії схем втратило сотні мільйонів гривень, - каже Іван Крисак.

Згадали активісти у скарзі і про незаконну забудову на Привокзальному майдані. Однак пояснень цим діям міська рада за три місяці комісії так і не надала.

- Ми зверталися в міську раду, щоб вони нам надали документи для вивчення, - продовжує Іван Крисак. - Чекали на відповідь із мерії обумовлений законом місяць, а звідти прийшла відписка. Мовляв, ми нечітко сформулювали питання. І нагадали: «ОДА не має права втручатися в справи органів місцевого самоврядування». Тоді ми сформулювали питання так, як вони хотіли. Але через місяць знову прийшла відписка. Скерували третє звернення – і знову відписка. Тож комісія побачила, що не може дати оцінку тій інформації, яку наводять громадські активісти, і у червні ми всі матеріали передали у міліцію.

Отже, комісія три місяці, по суті, нічого не робила, а в цей час скандальні новобудови на узбережжі ставу і біля залізничного вокзалу щодня «росли». Нагадаємо, протестувати проти зведення торговельного комплексу на вулиці Богдана Хмельницького активісти почали ще тоді, коли там почали рити котлован, а сьогодні там уже височіють три поверхи будови. Щодо цієї будови правоохоронці відкрили кримінальне провадження, але будівництво там триває.

Остаточну крапку мають поставити правоохоронці.

Коли журналісти обурилися, що комісія при ОДА (а входили до неї не лише чиновники і активісти, а й експерти та правоохоронці) виявилася настільки беззубою, Іван Крисак сказав: «Я теж незадоволений темпами розслідування».

То чому ж обласна влада у цій ситуації не клопотала про заміну керівництва місцевих правоохоронних структур? Відповісти на це запитання пан Крисак також чітко не спромігся. Лише зауважив, що поспішати не можна, адже існують вимоги, згідно з якими і чиновники, і правоохоронці зобов’язані діяти. Це, начебто, і затримує процес розслідування. До того ж, матеріалів зібрали дуже багато. Їх треба вивчити і перевірити…

Тепер громадським активістам залишається два варіанти: чекати, поки із бюрократією впораються у міліції і прокуратурі, або знову писати листи на адресу Президента чи прем’єра. Щодо результативності таких дій тепер виникають значні сумніви.

http://teren.in.ua/

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...