Останні новини

Незаконні забудови в Тернополі продовжують рости незважаючи ні на що і ні на кого

zabudovaНезаконні, на думку громади, земельні оборудки у Тернополі мала припинити спеціальна комісія, створена при обласній держадміністрації. Однак сподівання місцевих активістів не виправдалися: чимало фактів правоохоронці залишили поза увагою, а у тих, де вони помітили порушення, за півроку немає жодних зрушень. 

Принаймні, такий висновок можна зробити зі звіту голови комісії - першого заступника голови ОДА Івана Крисака. А тим часом схема, за якою міська влада фактично безкоштовно віддає ділянки комунальним підприємствам, а ті, відповідно, без аукціону - забудовникам, продовжує діяти. Площа зелених насаджень зменшилася на 85 га.

Громадські активісти кажуть: під так звані інвестиційні проекти міська рада за останні роки передала щонайменше 70 ділянок різної площі - 59 га землі у різних мікрорайонах. Остаточно втраченими, на думку городян, є і 85 га територій парків. Адже їх теж віддали під забудову.

Інформація, що доводить існування зловживань, ледве помістилася на 160 сторінках «компромату». Однак чи зверне на це хтось увагу? Схоже, сумнівається навіть голова комісії, яка півроку здебільшого писала листи і звернення, а не практично працювала.

Нагадаємо, комісію при ОДА створили у лютому 2015 р. Причому зробили це зовсім не за ініціативою влади чи правоохоронців. Це громадські активісти написали скаргу Президентові України Петру Порошенку, повідомивши, що у Тернополі діє схема уникнення передбаченої Земельним кодексом норми - обов’язкового продажу на земельних торгах ділянок комунальної власності або прав на них. Інформували також, що від 2010 року площа зелених насаджень у Тернополі зменшилася на 85 га. Зокрема, парк «Національного відродження» зменшився на 10 гектарів, парк Шевченка – на 6, а «Топільче» – на 9. Незаконне будівництво, як вказали активісти, ведеться У парку «Загребелля».

- За підрахунками активістів, місто внаслідок дії схем втратило сотні мільйонів гривень, - каже Іван Крисак.

Згадали активісти у скарзі і про незаконну забудову на Привокзальному майдані. Однак пояснень цим діям міська рада за три місяці комісії так і не надала.

- Ми зверталися в міську раду, щоб вони нам надали документи для вивчення, - продовжує Іван Крисак. - Чекали на відповідь із мерії обумовлений законом місяць, а звідти прийшла відписка. Мовляв, ми нечітко сформулювали питання. І нагадали: «ОДА не має права втручатися в справи органів місцевого самоврядування». Тоді ми сформулювали питання так, як вони хотіли. Але через місяць знову прийшла відписка. Скерували третє звернення – і знову відписка. Тож комісія побачила, що не може дати оцінку тій інформації, яку наводять громадські активісти, і у червні ми всі матеріали передали у міліцію.

Отже, комісія три місяці, по суті, нічого не робила, а в цей час скандальні новобудови на узбережжі ставу і біля залізничного вокзалу щодня «росли». Нагадаємо, протестувати проти зведення торговельного комплексу на вулиці Богдана Хмельницького активісти почали ще тоді, коли там почали рити котлован, а сьогодні там уже височіють три поверхи будови. Щодо цієї будови правоохоронці відкрили кримінальне провадження, але будівництво там триває.

Остаточну крапку мають поставити правоохоронці.

Коли журналісти обурилися, що комісія при ОДА (а входили до неї не лише чиновники і активісти, а й експерти та правоохоронці) виявилася настільки беззубою, Іван Крисак сказав: «Я теж незадоволений темпами розслідування».

То чому ж обласна влада у цій ситуації не клопотала про заміну керівництва місцевих правоохоронних структур? Відповісти на це запитання пан Крисак також чітко не спромігся. Лише зауважив, що поспішати не можна, адже існують вимоги, згідно з якими і чиновники, і правоохоронці зобов’язані діяти. Це, начебто, і затримує процес розслідування. До того ж, матеріалів зібрали дуже багато. Їх треба вивчити і перевірити…

Тепер громадським активістам залишається два варіанти: чекати, поки із бюрократією впораються у міліції і прокуратурі, або знову писати листи на адресу Президента чи прем’єра. Щодо результативності таких дій тепер виникають значні сумніви.

http://teren.in.ua/

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...