Останні новини

Звіт роботи обласного центру зайнятості

pracevlashtuvannia ludy«Протягом січня-вересня 2016 року послугами служби зайнятості Тернопільщини скористались 36875 осіб, з них 26272 особи мали статус безробітного, - повідомив директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук.

- За сприяння місцевих центрів зайнятості вдалося працевлаштувати 17469 осіб, з них 7557 безробітних, 42 переселенці, 208 колишніх воїнів АТО. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 333 особи зі статусом безробітного. 13 переселенців зі статусом безробітних отримали роботу за умови виплати компенсації роботодавцям витрат на оплату праці, з компенсацією витрат для проходження медогляду - 1 таку особу. Одноразова допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності дала можливість 103 безробітним відкрити власний бізнес».

3559 безробітних проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили профпідготовку 3193 особи, з них 2365 вже працевлаштовано. Центри зайнятості області видали 17 ваучерів на навчання.

До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 2931 особу. До речі, після завершення цих робіт майже 841 особу працевлаштовано на постійні місця праці.

Директор ОЦЗ поінформував про те, що за цьогорічних 9 місяців більше 4959 роботодавців області поінформували службу зайнятості про 25839 вільних робочих місць та вакантних посад. Проте, серед поданих вакансій лише 2,8% були із заробітною платою, що перевищує середньообласну, в той же час 11,2% - з мінімальною зарплатою. Порівняно з таким же минулорічним періодом кількість вакансій скоротилась на 5,4%. На 1 жовтня 2016-го актуальними були 2016 вакансій, у тому числі для робітників – 1216, для службовців – 576, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки – 224.

Найбільшим попитом в області користувались робітничі професії: продавці, кухарі, водії автотранспортних засобів, лицювальники синтетичних матеріалів, швачки, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, трактористи, офіціанти, оператори котельні, а без кваліфікації – прибиральники службових приміщень та підсобні робітники.

На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних, проте в окремих районах кількість претендентів на 1 вакансію була значно більша, зокрема, у Підгаєцькому та Шумському – по 34, Зборівському – 23, Козівському - 20, Кременецькому – 18.

На 01.10.2016 на обліку в центрах зайнятості області перебував 9431 безробітний. Серед них: 51,1% - жінки, 37,2% - молоді люди віком до 35 років, 56,6% - жителі сільської місцевості; 39,1% - робітники, 46,3% - службовці, 45% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні; 48,4 – з вищою освітою, у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості – 80,3%. Допомогу по безробіттю отримувала 7891 особа. Середній розмір такої допомоги з початку 2016 року зріс на 28,8% і становив 1585,84 грн.

Пресова служба

Тернопільського  обласного центру зайнятості

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...