Останні новини

«Бізнесу потрібно дати шанс на зміни, від яких виграють усі», - Людмила Скакун

1477929417 gospodarka скакунНа сесії Тернопільської міської ради 21 жовтня депутати розглядали питання, яке стосується ініціативи міського голови Сергія Надала щодо автоматичного продовження договорів оренди земельних ділянок тим підприємцям, які належно виконують свої зобов’язання перед громадою.

На думку очільника міста, таке рішення має зруйнувати корупційні схеми у цій сфері.

Нагадаємо, що таку ініціативу міського голови підтримали багато громадських організацій зі всієї України, чия діяльність пов’язана з вирішенням питань підприємництва та підтримки малого і середнього бізнесу. Позитивне вирішення питання продовження оренди  в Тернополі стане прикладом для інших громад, де проблеми з корупційними схемами аналогічні. Також громадські активісти запропонували долучитися до вироблення самих механізмів процедури продовження оренди, оскільки в цьому питанні є багато важливих моментів.

Окрім виступів депутатів, на сесії дали можливість сказати кілька слів голові місцевого осередку Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» у Тернопільській області Людмилі Скакун.

У своєму виступі п. Людмила наголосила на тому, що їй приємно спостерігати таку активність депутатів, і в принципах роботи міської ради закладено врахування суспільних інтересів. Зараз максимально потрібно зосередитись не на тому, потрібно чи не потрібно впроваджувати таку ініціативу, а на тому, щоб виробити механізми впровадження ініціативи, максимально усунути людський фактор у прийнятті рішень, - сказала голова організації. На сьогоднішній день потрібно робити перший крок, а вже далі спільно працювати над його реалізацією. Бізнесу потрібно дати шанс на зміни, від яких виграють усі.

Детальніше виступ Людмили Скакун можна переглянути на фрагменті відеозапису роботи сесії міської ради: https://www.youtube.com/watch?v=_lkfp_8u-cs

Після виступу депутати мали можливість задати запитання. Обранці більше уваги приділили самій громадській організації, її діяльності та київському керівництву, а не запитанням по суті ініціативи та її реалізації. Депутат Андрій Шкула від політичної сили «Самопоміч» висловив надію, що питання автоматичного продовження договорів оренди буде підтримане його колегами.

Проте, не всі депутати готові відразу підтримати хоча б цей перший крок запропонованих змін. Саме так можна зрозуміти виступ і питання депутата-мажоритарника Івана Сороколіта, який вважає важливою проблемою «сортування»  орендарів на добросовісних і недобросовісних. Такі сумніви виникли через те, що поняття «добросовісний» є умовним, і не зводиться лише до вчасної сплати оренди.

Тобто, Іван Сороколіт хвилюється про те, чи не буде орендар, якому автоматично продовжать оренду на землю, робити на цій ділянці щось протизаконне.

Проте, депутат не враховує того моменту, що саме рішення не буде підставою для продовження оренди, а виявляти незаконні дії орендарів ніхто не забороняє. Оригінальним став приклад про недавнє спалення шпал. Такі випадки протиправних дій потрібно фіксувати і враховувати, звичайно, якщо момент спалення шпал не заступає глуха стіна нового торгового комплексу під вікнами приймальні депутата.

Цілком можливо, що деяких наших обранців хвилюють не стільки протиправні дії орендарів, як те, що усувається людський фактор у прийнятті рішення продовження договору оренди.

Повідомляє «Бізнес Компаньйон Тернопіль»

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...