Останні новини

«Бізнесу потрібно дати шанс на зміни, від яких виграють усі», - Людмила Скакун

1477929417 gospodarka скакунНа сесії Тернопільської міської ради 21 жовтня депутати розглядали питання, яке стосується ініціативи міського голови Сергія Надала щодо автоматичного продовження договорів оренди земельних ділянок тим підприємцям, які належно виконують свої зобов’язання перед громадою.

На думку очільника міста, таке рішення має зруйнувати корупційні схеми у цій сфері.

Нагадаємо, що таку ініціативу міського голови підтримали багато громадських організацій зі всієї України, чия діяльність пов’язана з вирішенням питань підприємництва та підтримки малого і середнього бізнесу. Позитивне вирішення питання продовження оренди  в Тернополі стане прикладом для інших громад, де проблеми з корупційними схемами аналогічні. Також громадські активісти запропонували долучитися до вироблення самих механізмів процедури продовження оренди, оскільки в цьому питанні є багато важливих моментів.

Окрім виступів депутатів, на сесії дали можливість сказати кілька слів голові місцевого осередку Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» у Тернопільській області Людмилі Скакун.

У своєму виступі п. Людмила наголосила на тому, що їй приємно спостерігати таку активність депутатів, і в принципах роботи міської ради закладено врахування суспільних інтересів. Зараз максимально потрібно зосередитись не на тому, потрібно чи не потрібно впроваджувати таку ініціативу, а на тому, щоб виробити механізми впровадження ініціативи, максимально усунути людський фактор у прийнятті рішень, - сказала голова організації. На сьогоднішній день потрібно робити перший крок, а вже далі спільно працювати над його реалізацією. Бізнесу потрібно дати шанс на зміни, від яких виграють усі.

Детальніше виступ Людмили Скакун можна переглянути на фрагменті відеозапису роботи сесії міської ради: https://www.youtube.com/watch?v=_lkfp_8u-cs

Після виступу депутати мали можливість задати запитання. Обранці більше уваги приділили самій громадській організації, її діяльності та київському керівництву, а не запитанням по суті ініціативи та її реалізації. Депутат Андрій Шкула від політичної сили «Самопоміч» висловив надію, що питання автоматичного продовження договорів оренди буде підтримане його колегами.

Проте, не всі депутати готові відразу підтримати хоча б цей перший крок запропонованих змін. Саме так можна зрозуміти виступ і питання депутата-мажоритарника Івана Сороколіта, який вважає важливою проблемою «сортування»  орендарів на добросовісних і недобросовісних. Такі сумніви виникли через те, що поняття «добросовісний» є умовним, і не зводиться лише до вчасної сплати оренди.

Тобто, Іван Сороколіт хвилюється про те, чи не буде орендар, якому автоматично продовжать оренду на землю, робити на цій ділянці щось протизаконне.

Проте, депутат не враховує того моменту, що саме рішення не буде підставою для продовження оренди, а виявляти незаконні дії орендарів ніхто не забороняє. Оригінальним став приклад про недавнє спалення шпал. Такі випадки протиправних дій потрібно фіксувати і враховувати, звичайно, якщо момент спалення шпал не заступає глуха стіна нового торгового комплексу під вікнами приймальні депутата.

Цілком можливо, що деяких наших обранців хвилюють не стільки протиправні дії орендарів, як те, що усувається людський фактор у прийнятті рішення продовження договору оренди.

Повідомляє «Бізнес Компаньйон Тернопіль»

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".