Останні новини

Ольга Шахін: «Є кілька ключових правил, щоб не потрапити у халепу при перевірці»

1489047593 lyudi шахін9Ревізори з ДФС та Держінспекції з праці кинулися виконувати план з наповнення бюджету, через систему нових захмарних штрафів. Особливо вдалим є їхнє «полювання» зараз, коли підприємці ще не до кінця розібрались зі своїми правами, а судова практика з питань захисту суб’єктів господарювання лише формується.

Про те, як захистити свій бізнес консультує Голова ТОГО "Підприємці Галичини", член Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" Ольга Шахін.

— Яка зараз ситуація з перевірками підприємств, і чи працює оголошений мораторій на такі перевірки?

— Нажаль, мораторій на перевірки, який продовжили до 2018 року, виявився фікцією. Вже зараз в публічних звітах органів ДФС та Державної інспекції з праці можна побачити статистику, наскільки вдалося інспекторам поповнити казну за рахунок нових штрафів за порушення трудового законодавства. Причому, перевіряють усіх підряд — як малі підприємства, так і великі компанії, а величезні штрафи накладають навіть за дрібні порушення.

— Чому ж склалася така ситуація, якщо є положення про планові і позапланові перевірки, законні і незаконні візити контролерів? 

— На жаль, зараз багато моментів, які стосувались плановості і законності перевірок знівелювались. Підприємці просто налякані цими перевірками, і прекрасно розуміють, що згідно нових правил, чиновники можуть приходити до кого хочуть, і коли хочуть, адже 320 тисяч гривень — це штраф за не допуск до перевірки, навіть якщо вона не законна.

Крім того, перевірити виконання норм трудового законодавства з початку цього року мають право не лише інспектори з праці, але й працівники фіскальної служби і представники органів місцевого самоврядування.

— Що ж в такому випадку робити тим підприємцям, які не згорнули свій бізнес і зараз продовжують працювати?

— Перш за все, потрібно бути готовому до можливої перевірки. В такій ситуації паніка і незнання своїх прав може завершитись досить плачевно, адже не так легко обмежувати корупційні апетити «ревізорів».

Спробуємо визначити кілька ключових правил, яких слід дотримуватись при перевірці:

1. Якщо ревізори все ж прийшли, то підприємцю обов’язково мати журнал обліку перевірок, щоб реєструвати усіх контролерів. Записувати прізвище та ім’я, номер посвідчення, точну назву органу влади та інші дані. Ці дані повинні повністю співпадати з тими, які вказані в направленні на перевірку.

2. Якщо чиновник каже, що не може залишити направлення, то потрібно зробити копію. По можливості, виділити для перевіряючого окрему кімнату, яка б знаходилась подальше від інших службових кабінетів, щоб чиновник не мав можливості отримати іншу інформацію, яка не стосується мети перевірки. У кожного органу влади свої права та обов’язки, в тому числі і при проведенні перевірок. Тому, кожен контролюючий орган має перевіряти лиш те, що передбачено в направленні на перевірку.

3. Проінструктувати своїх працівників, що вони ні в якому разі не повинні щось пояснювати ревізорам. Перевірка має проводитись фахівцями лише на основі документів.

4. При видачі контролеру документів, варто робити опис та нумерувати їх. Найкраще видавати документи вранці, а увечері забирати. Звичайно, це формальності, але за деяких обставин такі незначні моменти можуть зекономити кошти і нерви. Буває, що документи губляться через халатність, або просто щезають. Якщо документообіг фіксується, то набагато простіше довести свою правоту.

5. Дуже важливим моментом в нинішній ситуації і одночасно механізмом захисту, є договір на зберігання документів у адвоката. В такому випадку, коли на підприємстві влаштували «маски шоу», то і забирати нема що.

— А чи можна за нинішніх умов заставити відповідати за незаконні дії самих працівників контролюючих органів?

— Так. Теоретично це цілком можливо, але для цього потрібно скрупульозно фіксувати їхні дії. Після проведення перевірки, при отриманні акту, спочатку необхідно обов’язково вказати свої зауваження, а вже потім підписувати його. Якщо такі зауваження відразу сформувати важко, то можна написати, що з результатами перевірки не згідні і вказати короткий термін, в який пояснення будуть додані окремо. Такі документи потрібно відправляти рекомендованим листом з повним описом вмісту.

— Дякую за розмову. Сподіваємось, що ці практичні поради допоможуть зорієнтуватись нашим підприємцям в час перевірки, щоб потім не доводилось відстоювати свої права у судах…

Розмовляв Олег Жак

Джерело: «Бізнес Компаньйон Тернопіль»

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...