Останні новини

Юлія Шкурупій: «Податки потрібно сплачувати за дохід, а не за статус підприємця»

16712059 1143344065764324 3223785923342047091 nЦьогорічне збільшення податкового навантаження на підприємців унаслідок підвищення мінімальної заробітної плати призвело до масово закриття ФОПів.

Лише на території Кіровоградщини припинило свою діяльність більше чотирьох тисяч суб’єктів підприємницької діяльності.

Голова регіонального осередку всеукраїнського об’єднання підприємців і підприємств малого та середнього бізнесу «Фортеця» Юлія Шкурупій розповіла, чому дії влади негативно впливають на вітчизняний бізнес та як саме члени організації намагаються сприяти розвитку українського підприємництва.

Діяльність «Фортеці»

«Фортеця» – це всеукраїнське громадське об’єднання підприємців і підприємств малого та середнього бізнесу, яке має представництва майже в усіх областях України. У Кіровоградській області офіційний осередок існує з серпня 2012 року.

Я – приватний підприємець із 2004 року, а взагалі займаюся бізнесом з 1998 року. Приблизно в 2009 році долучилася до громадської діяльності з питань бізнесу. Була заступником голови Спілки малого та середнього підприємництва в Кіровоградській області. Під час одного зі всеукраїнських з’їздів малого та середнього бізнесу, який проходив у Києві, я вперше познайомилася з командою «Фортеці», яка презентувала своє бачення розвитку та покращення умов для ведення підприємницької діяльності в Україні. Згодом відбулася доленосна зустріч з головою столичного осередку «Фортеці», після чого я почала брати участь у заходах організації. У результаті отримала пропозицію очолити Кіровоградський обласний осередок.

«Фортеця» проводить колосальну роботу на всеукраїнському рівні.  Розуміючи потреби і проблеми малого і середнього бізнесу, представляє  інтереси підприємців на законодавчому рівні. До речі, зниження єдиного соціального внеску з 36,4% до 22% – це також одне з напрацювань об’єднання, на прийняття  якого пішло майже  п’ять років.  

На сьогодні «Фортеця» ініціює зниження штрафів за недотримання законодавства з праці. Це дуже актуальне питання. Розміри штрафів доходять  до 320 тисяч гривень, за що їх уже прозвали «драконівськими». Ці суми є занадто високими для підприємців, адже насправді розміри штрафів мали б відповідати доходам підприємців. Наприклад, для підприємця, який має кілька найманих осіб, штраф у 320 тисяч гривень можна розцінювати як закриття бізнесу і ризик втрати житла. Це пов’язано з тим, що приватний підприємець  відповідає за ведення підприємницької діяльності всім своїм майном. 25 січня 2017 року було зареєстровано законопроект №5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства». Згідно проекту, очікується зменшення «драконівських» штрафів, тобто сума не має перевищувати 5100 гривень,  замість 320 тисяч. Ми не проти відповідальності і штрафів. І якщо ти свідомо порушуєш закон, ти маєш нести відповідальність за власні незаконні дії, але при цьому й штрафи мають бути адекватними.

Як на мене, ухвалення бюджету хоча б на три роки могло б вирішити багато питань. У масштабах держави неможливо налагодити ефективний механізм  роботи в межах одного року, за цей час усі необхідні процеси не можуть набрати обертів. Більш того, кожного разу відбуваються кардинальні зміни в законодавстві саме під прийняття бюджету. Складається така ситуація, що впродовж першого півріччя ми «гасимо пожежу», а впродовж другого – готуємося до нових сюрпризів. До прикладу, у вересні минулого року прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про підняття мінімальної заробітної плати до 3 200 гривень. Ми намагалися добитися неприйняття цього законопроекту. За нашими розрахунками, максимально можна було б підняти зарплатню до 2 100 гривень. За такої умови не було б сильного навантаження на підприємців, що своєю чергою не викликало б масового закриття ФОПів. Сьогодні ми намагаємося боротися з отриманими наслідками.  Чесно кажучи, ми бачимо досить багато нелогічних рухів з боку держави. Я думаю, саме це є однією з причин людської недовіри до влади. У держави немає стратегічного розуміння того, як має розвиватися країна.

Масове закриття ФОПів

Ситуація з закриттям ФОПів у Кіровоградській області є такою ж, як і по всій Україні. Згідно даних, якими я володію, у грудні 2016 року та січні 2017 року припинило свою діяльність 4 300 ФОПів, із яких лише 900 подавали так звані нульові звіти. Це досить серйозний показник, якщо розглядати його в контексті Кіровоградської області. Багато підприємців, які припинили свою діяльність, тобто вони отримували дохід не всі 12 місяців на рік, а 3-4, наприклад, були на загальній системі оподаткування і сплачували податки і ЄСВ з отриманого доходу, а зараз є в тебе дохід чи нема ти маєш сплачувати ЄСВ щомісяця на протязі року. І цим влада сама підштовхує підприємців до того, щоб вони вели свою діяльність у тіні. Ми маємо розуміти, що податки потрібно сплачувати за рівнем доходу, а не лише тому, що людина має статус підприємця.

Але є питання, які можна вирішити і на місцевому рівні. Зокрема йдеться про зниження відсоткової ставки єдиного податку для підприємств спрощеної системи оподаткування другої групи. Зараз вона складає 20% від мінімальної заробітної плати. У органів місцевого самоврядування є можливість зменшити розмір ставки до 10 %. 9 лютого ми провели «Віче підприємців» і подали звернення до міської ради від підприємців щодо цього. На найближчій сесії планується розгляд цього питання. Розмір відсоткової ставки єдиного податку встановлюють саме органи місцевого самоврядування, тому вони мають піти на зустріч підприємцям в тому питанні, яке можуть вирішувати, оскільки ставки всіх інших податків і зборів для бізнесу вирішуються тільки на всеукраїнському рівні.

Катерина Ободовська

За матеріалами: АКУЛАMEDIA

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...