Останні новини

Юлія Шкурупій: «Податки потрібно сплачувати за дохід, а не за статус підприємця»

16712059 1143344065764324 3223785923342047091 nЦьогорічне збільшення податкового навантаження на підприємців унаслідок підвищення мінімальної заробітної плати призвело до масово закриття ФОПів.

Лише на території Кіровоградщини припинило свою діяльність більше чотирьох тисяч суб’єктів підприємницької діяльності.

Голова регіонального осередку всеукраїнського об’єднання підприємців і підприємств малого та середнього бізнесу «Фортеця» Юлія Шкурупій розповіла, чому дії влади негативно впливають на вітчизняний бізнес та як саме члени організації намагаються сприяти розвитку українського підприємництва.

Діяльність «Фортеці»

«Фортеця» – це всеукраїнське громадське об’єднання підприємців і підприємств малого та середнього бізнесу, яке має представництва майже в усіх областях України. У Кіровоградській області офіційний осередок існує з серпня 2012 року.

Я – приватний підприємець із 2004 року, а взагалі займаюся бізнесом з 1998 року. Приблизно в 2009 році долучилася до громадської діяльності з питань бізнесу. Була заступником голови Спілки малого та середнього підприємництва в Кіровоградській області. Під час одного зі всеукраїнських з’їздів малого та середнього бізнесу, який проходив у Києві, я вперше познайомилася з командою «Фортеці», яка презентувала своє бачення розвитку та покращення умов для ведення підприємницької діяльності в Україні. Згодом відбулася доленосна зустріч з головою столичного осередку «Фортеці», після чого я почала брати участь у заходах організації. У результаті отримала пропозицію очолити Кіровоградський обласний осередок.

«Фортеця» проводить колосальну роботу на всеукраїнському рівні.  Розуміючи потреби і проблеми малого і середнього бізнесу, представляє  інтереси підприємців на законодавчому рівні. До речі, зниження єдиного соціального внеску з 36,4% до 22% – це також одне з напрацювань об’єднання, на прийняття  якого пішло майже  п’ять років.  

На сьогодні «Фортеця» ініціює зниження штрафів за недотримання законодавства з праці. Це дуже актуальне питання. Розміри штрафів доходять  до 320 тисяч гривень, за що їх уже прозвали «драконівськими». Ці суми є занадто високими для підприємців, адже насправді розміри штрафів мали б відповідати доходам підприємців. Наприклад, для підприємця, який має кілька найманих осіб, штраф у 320 тисяч гривень можна розцінювати як закриття бізнесу і ризик втрати житла. Це пов’язано з тим, що приватний підприємець  відповідає за ведення підприємницької діяльності всім своїм майном. 25 січня 2017 року було зареєстровано законопроект №5711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання адміністративної відповідальності за порушення трудового законодавства». Згідно проекту, очікується зменшення «драконівських» штрафів, тобто сума не має перевищувати 5100 гривень,  замість 320 тисяч. Ми не проти відповідальності і штрафів. І якщо ти свідомо порушуєш закон, ти маєш нести відповідальність за власні незаконні дії, але при цьому й штрафи мають бути адекватними.

Як на мене, ухвалення бюджету хоча б на три роки могло б вирішити багато питань. У масштабах держави неможливо налагодити ефективний механізм  роботи в межах одного року, за цей час усі необхідні процеси не можуть набрати обертів. Більш того, кожного разу відбуваються кардинальні зміни в законодавстві саме під прийняття бюджету. Складається така ситуація, що впродовж першого півріччя ми «гасимо пожежу», а впродовж другого – готуємося до нових сюрпризів. До прикладу, у вересні минулого року прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про підняття мінімальної заробітної плати до 3 200 гривень. Ми намагалися добитися неприйняття цього законопроекту. За нашими розрахунками, максимально можна було б підняти зарплатню до 2 100 гривень. За такої умови не було б сильного навантаження на підприємців, що своєю чергою не викликало б масового закриття ФОПів. Сьогодні ми намагаємося боротися з отриманими наслідками.  Чесно кажучи, ми бачимо досить багато нелогічних рухів з боку держави. Я думаю, саме це є однією з причин людської недовіри до влади. У держави немає стратегічного розуміння того, як має розвиватися країна.

Масове закриття ФОПів

Ситуація з закриттям ФОПів у Кіровоградській області є такою ж, як і по всій Україні. Згідно даних, якими я володію, у грудні 2016 року та січні 2017 року припинило свою діяльність 4 300 ФОПів, із яких лише 900 подавали так звані нульові звіти. Це досить серйозний показник, якщо розглядати його в контексті Кіровоградської області. Багато підприємців, які припинили свою діяльність, тобто вони отримували дохід не всі 12 місяців на рік, а 3-4, наприклад, були на загальній системі оподаткування і сплачували податки і ЄСВ з отриманого доходу, а зараз є в тебе дохід чи нема ти маєш сплачувати ЄСВ щомісяця на протязі року. І цим влада сама підштовхує підприємців до того, щоб вони вели свою діяльність у тіні. Ми маємо розуміти, що податки потрібно сплачувати за рівнем доходу, а не лише тому, що людина має статус підприємця.

Але є питання, які можна вирішити і на місцевому рівні. Зокрема йдеться про зниження відсоткової ставки єдиного податку для підприємств спрощеної системи оподаткування другої групи. Зараз вона складає 20% від мінімальної заробітної плати. У органів місцевого самоврядування є можливість зменшити розмір ставки до 10 %. 9 лютого ми провели «Віче підприємців» і подали звернення до міської ради від підприємців щодо цього. На найближчій сесії планується розгляд цього питання. Розмір відсоткової ставки єдиного податку встановлюють саме органи місцевого самоврядування, тому вони мають піти на зустріч підприємцям в тому питанні, яке можуть вирішувати, оскільки ставки всіх інших податків і зборів для бізнесу вирішуються тільки на всеукраїнському рівні.

Катерина Ободовська

За матеріалами: АКУЛАMEDIA

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.
Thumbnail У Тернопільському, Бучацькому, Заліщицькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Чортківському районах Тернопільської області є 18 вакансій в освітній галузі: вчитель закладу загальної...
Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...