Останні новини

Офіційно: у січні-лютому 2017 року за сприяння служби зайнятості Тернопілля працевлаштовано 3,8 тис. осіб

i 147921065585Цьогоріч намітилась позитивна динаміка щодо збільшення кількості роботодавців, які подали вакансії у центри зайнятості області з 1799 у січні-лютому 2016 року до 2927 у відповідному періоді 2017 року або на 62,7%.

Загалом за 2 цьогорічних місяці кількість вакансій у базі обласної служби зайнятості зросла на 52% до 8700 одиниць. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Олещук.

На 1 березня 2017 року актуальними були 2342 вакансії, у т.ч. для робітників – 1429, для службовців – 759, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки, – 154. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних. Серед службовців роботодавці області найбільше мали потребу у менеджерах, бухгалтерах, інженерах, касирах, адміністраторах, серед робітничих професій – шукали продавців, водіїв автотранспортних засобів, кухарів, трактористів, перукарів, слюсарів з ремонту автомобілів, офіціантів, швачок, а без кваліфікації – були потрібні підсобні робітники, прибиральники приміщень та територій, вантажники.

Урядове рішення щодо збільшення мінімального розміру оплати праці до 3200 грн також відобразилось на заробітній платі, яку роботодавці Тернопільщини пропонують у вакансіях. Якщо у січні–лютому 2016-го запропонована роботодавцями зарплата в середньому складала 1843 грн, то з початку 2017 року – 3292. Найвища середня заробітна плата - у Чортківському районі – 3420 грн, найнижча запропонована роботодавцями Зборівського р-ну – 2658 грн.

«За сприяння місцевих центрів зайнятості протягом 2-х місяців 2017 року вдалося працевлаштувати 3798 осіб, з них 877 безробітних, 5 переселенців, 31 колишній воїн АТО, – зазначив Василь Олещук. – З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботу отримали 85 осіб зі статусом безробітного. З компенсацією витрат роботодавцю на оплату праці працевлаштовано 4 внутрішньо переміщені особи. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 391 особу. За рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 1153 безробітних проходили професійне навчання або підвищували кваліфікацію. Завершили навчання 238 осіб, з них 170 вже працевлаштовано».

За станом на 1 березня 2017 року на обліку в центрах зайнятості Тернопілля перебувало 12784 безробітних. Серед них: 46,1% - жінки, 35,2% - молодь віком до 35 років, 46% - робітники, 36,8% - службовці, 39,1% - осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні. Допомогу по безробіттю отримували 11126 безробітних. Середній розмір цієї допомоги у лютому 2017 року становив 1698 грн.

Прес-служба обласного центру зайнятості 

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".