Останні новини

Брифінг директора Тернопільського обласного центру зайнятості

HymeichukУ Будинку праці відбувся брифінг директора за підсумками роботи служби зайнятості регіону упродовж січня-липня 2015 року.

- Політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в державі, впливають і на ринок праці Тернопільської області. Характерними тенденціями є зменшення попиту на робочу силу, - зазначив очільник обласної служби зайнятості Тернопільщини. 

- Станом на 1 серпня 2015 року актуальними були 2108 вакансій. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних, проте у Козівському – 34, Гусятинському – 31, Зборівському районному центрі зайнятості – 18.

Доповідач зауважив, що за 7 місяців 2015-го вдалося працевлаштувати 14364 особи (в тому числі самостійно за цивільно-правовими угодами), з них 3141 – з числа тих, які потребують додаткових гарантій на ринку праці.

269 безробітних започаткували власну справу. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 306 безробітних. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3218 осіб. Майже 3 тис безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після закінчення навчання 86,7% працевлаштовано. Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб старших 45 років видано ваучери на навчання 33 особам.

Таких результатів вдалося досягти завдяки плідній взаємодії з роботодавцями і соціальними партнерами, планомірному проведенню активної політики зайнятості.

Петро Рудольфович також поінформував про те, що послугами служби зайнятості упродовж січня-липня 2015 року уже скористалися 429 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО. Працевлаштовано 164 особи, з них 5 - шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 24 переселенці проходили професійне навчання, 30 - брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Для 83 безробітних з числа вимушених переселенців продовжується пошук роботи.

- Зараз почали повертатися додому демобілізовані військовослужбовці, у тому числі й ті, які брали участь в антитерористичній операції. Багато з них хочуть повернутися до мирного життя, влаштуватися на роботу. Фахівці служби зайнятості Тернопільщини з особливою увагою ставляться до недавніх бійців. За сприянням у працевлаштуванні у центри зайнятості уже звернулись 152 демобілізованих учасники АТО. 26 особам ми підшукали роботу, з них 17 – виплачено одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 15 - проходили профнавчання. Для 121 - продовжується пошук підходящих місць праці, - повідомив директор обласного центру зайнятості.

Він також навів такі цифри: за станом на 1 серпня 2015 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 10548 безробітних, яким здійснюється пошук роботи. Серед них 60,6% - жінки; 40,5% - молодь віком до 35 років; 48,9% – жителів сільської місцевості; 43,8% – робітників; 40,1% – службовців, 35,6% - осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

Допомогу по безробіттю за станом на 1 серпня ц.р. отримували 8836 безробітних (83,8% від їх загальної чисельності). Середній розмір цієї допомоги становив 1131,1 грн.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".