Останні новини

Брифінг директора Тернопільського обласного центру зайнятості

HymeichukУ Будинку праці відбувся брифінг директора за підсумками роботи служби зайнятості регіону упродовж січня-липня 2015 року.

- Політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в державі, впливають і на ринок праці Тернопільської області. Характерними тенденціями є зменшення попиту на робочу силу, - зазначив очільник обласної служби зайнятості Тернопільщини. 

- Станом на 1 серпня 2015 року актуальними були 2108 вакансій. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних, проте у Козівському – 34, Гусятинському – 31, Зборівському районному центрі зайнятості – 18.

Доповідач зауважив, що за 7 місяців 2015-го вдалося працевлаштувати 14364 особи (в тому числі самостійно за цивільно-правовими угодами), з них 3141 – з числа тих, які потребують додаткових гарантій на ринку праці.

269 безробітних започаткували власну справу. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 306 безробітних. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3218 осіб. Майже 3 тис безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після закінчення навчання 86,7% працевлаштовано. Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб старших 45 років видано ваучери на навчання 33 особам.

Таких результатів вдалося досягти завдяки плідній взаємодії з роботодавцями і соціальними партнерами, планомірному проведенню активної політики зайнятості.

Петро Рудольфович також поінформував про те, що послугами служби зайнятості упродовж січня-липня 2015 року уже скористалися 429 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО. Працевлаштовано 164 особи, з них 5 - шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 24 переселенці проходили професійне навчання, 30 - брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Для 83 безробітних з числа вимушених переселенців продовжується пошук роботи.

- Зараз почали повертатися додому демобілізовані військовослужбовці, у тому числі й ті, які брали участь в антитерористичній операції. Багато з них хочуть повернутися до мирного життя, влаштуватися на роботу. Фахівці служби зайнятості Тернопільщини з особливою увагою ставляться до недавніх бійців. За сприянням у працевлаштуванні у центри зайнятості уже звернулись 152 демобілізованих учасники АТО. 26 особам ми підшукали роботу, з них 17 – виплачено одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 15 - проходили профнавчання. Для 121 - продовжується пошук підходящих місць праці, - повідомив директор обласного центру зайнятості.

Він також навів такі цифри: за станом на 1 серпня 2015 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 10548 безробітних, яким здійснюється пошук роботи. Серед них 60,6% - жінки; 40,5% - молодь віком до 35 років; 48,9% – жителів сільської місцевості; 43,8% – робітників; 40,1% – службовців, 35,6% - осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

Допомогу по безробіттю за станом на 1 серпня ц.р. отримували 8836 безробітних (83,8% від їх загальної чисельності). Середній розмір цієї допомоги становив 1131,1 грн.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...