Останні новини

Брифінг директора Тернопільського обласного центру зайнятості

HymeichukУ Будинку праці відбувся брифінг директора за підсумками роботи служби зайнятості регіону упродовж січня-липня 2015 року.

- Політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в державі, впливають і на ринок праці Тернопільської області. Характерними тенденціями є зменшення попиту на робочу силу, - зазначив очільник обласної служби зайнятості Тернопільщини. 

- Станом на 1 серпня 2015 року актуальними були 2108 вакансій. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 5 безробітних, проте у Козівському – 34, Гусятинському – 31, Зборівському районному центрі зайнятості – 18.

Доповідач зауважив, що за 7 місяців 2015-го вдалося працевлаштувати 14364 особи (в тому числі самостійно за цивільно-правовими угодами), з них 3141 – з числа тих, які потребують додаткових гарантій на ринку праці.

269 безробітних започаткували власну справу. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 306 безробітних. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3218 осіб. Майже 3 тис безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після закінчення навчання 86,7% працевлаштовано. Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб старших 45 років видано ваучери на навчання 33 особам.

Таких результатів вдалося досягти завдяки плідній взаємодії з роботодавцями і соціальними партнерами, планомірному проведенню активної політики зайнятості.

Петро Рудольфович також поінформував про те, що послугами служби зайнятості упродовж січня-липня 2015 року уже скористалися 429 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО. Працевлаштовано 164 особи, з них 5 - шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 24 переселенці проходили професійне навчання, 30 - брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Для 83 безробітних з числа вимушених переселенців продовжується пошук роботи.

- Зараз почали повертатися додому демобілізовані військовослужбовці, у тому числі й ті, які брали участь в антитерористичній операції. Багато з них хочуть повернутися до мирного життя, влаштуватися на роботу. Фахівці служби зайнятості Тернопільщини з особливою увагою ставляться до недавніх бійців. За сприянням у працевлаштуванні у центри зайнятості уже звернулись 152 демобілізованих учасники АТО. 26 особам ми підшукали роботу, з них 17 – виплачено одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 15 - проходили профнавчання. Для 121 - продовжується пошук підходящих місць праці, - повідомив директор обласного центру зайнятості.

Він також навів такі цифри: за станом на 1 серпня 2015 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 10548 безробітних, яким здійснюється пошук роботи. Серед них 60,6% - жінки; 40,5% - молодь віком до 35 років; 48,9% – жителів сільської місцевості; 43,8% – робітників; 40,1% – службовців, 35,6% - осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні.

Допомогу по безробіттю за станом на 1 серпня ц.р. отримували 8836 безробітних (83,8% від їх загальної чисельності). Середній розмір цієї допомоги становив 1131,1 грн.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Вакансії машиніста шпрединг-машини, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників запропонувало ТОВ «Вінісан» безробітним тернополянам під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі...
Thumbnail Успішним бізнесменом став колишній тернополянин Олександр Довжук, який за спрямуванням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості пройшов онлайн навчання з основ підприємництва в Рівненському...
Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.