Останні новини

Михайло Головко: «Аграрний ринок — це механізм виведення коштів за корупційними схемами»

golovko d164 1Україна — переважно аграрна держава, але чомусь наші землі пустують і агропромисловий комплекс не годує українців, заводи з виготовлення сільгосптехніки не дають високих економічних показників росту, а люди з села тікають через відсутність роботи і умов для нормального життя. І тікають не лише у міста, а й за кордон.

Парадокс. І ноги його ростуть з державної політики по відношенню до цього сектора економіки.

У бюджеті 2018 року на підтримку АПК закладено 7,3 мільярдів гривень. Це на 32,7% більше ніж цього року, але в 3-3,5 разів менше, ніж аграрії отримували по спеціальному режиму відшкодування ПДВ до 2017 року.

Аграрно-промисловий комплекс при грамотному підході та державницькій позиції міг би приносить у бюджет значні кошти.

Ми не бачимо турботи про сільгоспвиробників. Дотації тваринникам, які на сьогоднішній день перебувають у складних умовах, потрібно підвищувати, а їх навпаки скоротили з чотирьох до двох мільярдів. Ми відкрили свої ринки для європейських товарів, і замість того, щоб підтримувати власного аграрія, навпаки, заганяємо його у глухий кут і не даємо можливості вітчизняній продукції конкурувати з європейською і встановлювати конкурентоспроможні ціни.

У нас говорять, що АПК — пріоритетна галузь економіки. Згоден. Але коли так, то чому ми цю галузь ставимо на межу вимирання. Давайте порівняємо з Європейським Союзом, куди з таким блаженним лицем дивиться наш уряд. Європейський Союз на підтримку своїх фермерів та сільгоспвиробників витрачає більше половини усього свого бюджету. А у нас найбільше грошей йде на утримання влади, силових та фіскальних органів.

Наші люди купують польське м’ясо, імпортні крупи, молочну продукцію, фрукти та овочі, чим підтримують їх бюджети і їхніх виробників. А наступного року імпорт ймовірно за все зросте і витіснить вітчизняного виробника завдяки цінам.

Дехто стверджує, що один мільярд на підтримку фермерства — це достатня сума, враховуючи, що в Україні зараз 33 тисячі фермерських господарств.

Виживуть крупні агрохолдинги, а невеликим фермерам доведеться важко. Але ж саме вони є основними наповнювачами місцевих бюджетів, саме вони створюють робочі місця і якось утримують села від вимирання.

Один мільярд на розвиток фермерських господарств — це що крапля в морі.

Незрозуміла схема аграрних дотацій і яким чином розподіляються кошти. Незрозуміло, чому більш за все підтримують великі агрохолдинги, а ще більш — наближені до керівних органів влади.

Для прикладу, основна сума аграрних дотацій на 2017 рік направлена на компанію екс-заступника голови Адміністрації президента мільярдера Юрія Косюка. І чому ніхто не відповів: чому після багатомільярдних дотацій ціни на курятину злетіли зі швидкістю ракети? І це на соціальний продукт! Рішення прийняли так швидко, що люди навіть оговтатися не встигли, як курятина вже позолотіла.

Аграрний ринок та інфраструктура — це механізм виведення коштів за корупційними схемами. Чим далі — тим гірше. Словами говорять про прозорість, а руками закривають усі можливості подивитися на реальний стан справ. Кошти, зокрема в агробізнес, розподіляються суб’єктивно за принципом — своєму даю, а той обійдеться.

Я підтримую тих сільгоспвиробників, які наполягають на зміні порядку розподілу дотацій. В усьому світі ставку роблять на фермерів та дрібних сільгоспвиробників, а у нас — на потужні агрохолдинги.

В бюджеті 2018 року не видно тенденції для створення сприятливих умов розвитку агросектору.

Значною підтримкою фермерських господарств могло б слугувати пільгове кредитування. Але на жаль, держбюджет на наступний рік планує скоротити державну підтримку до 66 мільйонів гривень. На 2017 рік ця сума становила 300 мільйонів. Тому не виключно, що фермерські господарства і невеликі агропідприємства можуть не витримати і просто закриються. А за цим неминуче йде занепад села.

Загалом бюджет на 2018 рік — це не бюджет для розвитку України, а бюджет в угоду МВФ. Вони вимагають нас робити те, що вигідно їм, а не нам. І якщо можновладці на це йдуть, то вони займають антидержавницьку позицію.

Замість того, щоб розвивати власну економіку і підтримувати власного виробника, ми ще далі заповзаємо у боргову яму. Нам потрібно розвивати власні підприємства, створювати привабливі умови для залучення інвесторів, створювати нові робочі місця — і тоді не знадобиться ніякий МВФ з їх кредитами.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...