Останні новини

Михайло Головко: «Аграрний ринок — це механізм виведення коштів за корупційними схемами»

golovko d164 1Україна — переважно аграрна держава, але чомусь наші землі пустують і агропромисловий комплекс не годує українців, заводи з виготовлення сільгосптехніки не дають високих економічних показників росту, а люди з села тікають через відсутність роботи і умов для нормального життя. І тікають не лише у міста, а й за кордон.

Парадокс. І ноги його ростуть з державної політики по відношенню до цього сектора економіки.

У бюджеті 2018 року на підтримку АПК закладено 7,3 мільярдів гривень. Це на 32,7% більше ніж цього року, але в 3-3,5 разів менше, ніж аграрії отримували по спеціальному режиму відшкодування ПДВ до 2017 року.

Аграрно-промисловий комплекс при грамотному підході та державницькій позиції міг би приносить у бюджет значні кошти.

Ми не бачимо турботи про сільгоспвиробників. Дотації тваринникам, які на сьогоднішній день перебувають у складних умовах, потрібно підвищувати, а їх навпаки скоротили з чотирьох до двох мільярдів. Ми відкрили свої ринки для європейських товарів, і замість того, щоб підтримувати власного аграрія, навпаки, заганяємо його у глухий кут і не даємо можливості вітчизняній продукції конкурувати з європейською і встановлювати конкурентоспроможні ціни.

У нас говорять, що АПК — пріоритетна галузь економіки. Згоден. Але коли так, то чому ми цю галузь ставимо на межу вимирання. Давайте порівняємо з Європейським Союзом, куди з таким блаженним лицем дивиться наш уряд. Європейський Союз на підтримку своїх фермерів та сільгоспвиробників витрачає більше половини усього свого бюджету. А у нас найбільше грошей йде на утримання влади, силових та фіскальних органів.

Наші люди купують польське м’ясо, імпортні крупи, молочну продукцію, фрукти та овочі, чим підтримують їх бюджети і їхніх виробників. А наступного року імпорт ймовірно за все зросте і витіснить вітчизняного виробника завдяки цінам.

Дехто стверджує, що один мільярд на підтримку фермерства — це достатня сума, враховуючи, що в Україні зараз 33 тисячі фермерських господарств.

Виживуть крупні агрохолдинги, а невеликим фермерам доведеться важко. Але ж саме вони є основними наповнювачами місцевих бюджетів, саме вони створюють робочі місця і якось утримують села від вимирання.

Один мільярд на розвиток фермерських господарств — це що крапля в морі.

Незрозуміла схема аграрних дотацій і яким чином розподіляються кошти. Незрозуміло, чому більш за все підтримують великі агрохолдинги, а ще більш — наближені до керівних органів влади.

Для прикладу, основна сума аграрних дотацій на 2017 рік направлена на компанію екс-заступника голови Адміністрації президента мільярдера Юрія Косюка. І чому ніхто не відповів: чому після багатомільярдних дотацій ціни на курятину злетіли зі швидкістю ракети? І це на соціальний продукт! Рішення прийняли так швидко, що люди навіть оговтатися не встигли, як курятина вже позолотіла.

Аграрний ринок та інфраструктура — це механізм виведення коштів за корупційними схемами. Чим далі — тим гірше. Словами говорять про прозорість, а руками закривають усі можливості подивитися на реальний стан справ. Кошти, зокрема в агробізнес, розподіляються суб’єктивно за принципом — своєму даю, а той обійдеться.

Я підтримую тих сільгоспвиробників, які наполягають на зміні порядку розподілу дотацій. В усьому світі ставку роблять на фермерів та дрібних сільгоспвиробників, а у нас — на потужні агрохолдинги.

В бюджеті 2018 року не видно тенденції для створення сприятливих умов розвитку агросектору.

Значною підтримкою фермерських господарств могло б слугувати пільгове кредитування. Але на жаль, держбюджет на наступний рік планує скоротити державну підтримку до 66 мільйонів гривень. На 2017 рік ця сума становила 300 мільйонів. Тому не виключно, що фермерські господарства і невеликі агропідприємства можуть не витримати і просто закриються. А за цим неминуче йде занепад села.

Загалом бюджет на 2018 рік — це не бюджет для розвитку України, а бюджет в угоду МВФ. Вони вимагають нас робити те, що вигідно їм, а не нам. І якщо можновладці на це йдуть, то вони займають антидержавницьку позицію.

Замість того, щоб розвивати власну економіку і підтримувати власного виробника, ми ще далі заповзаємо у боргову яму. Нам потрібно розвивати власні підприємства, створювати привабливі умови для залучення інвесторів, створювати нові робочі місця — і тоді не знадобиться ніякий МВФ з їх кредитами.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Фахівці Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію на підприємство з виробництва безалкогольних напоїв ПРАТ "ДОБРА ВОДА" для учнів ЗОШ...
Допоможіть врятувати життя!
П'ятниця, 08 листопада 2019
Thumbnail Друзі, сьогодні проситиму допомоги! Не для себе, а для однокласника, а точніше його маленької дитини! А чужих дітей не буває!
Thumbnail З 5 по 8 листопада у Тернополі відбудуться змагання серед учнів 4-их класів «Перші кроки».
Thumbnail Друзі, родичі, знайомі і просто не байдужі люди, Олі дуже потрібна ваша допомога. У єдиної донечки - гостра лімфобластна лейкемія. Вона зараз проходить хіміотерапію у відділенні інтенсивної терапії в Києві,...
Thumbnail Вакансії машиніста шпрединг-машини, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників запропонувало ТОВ «Вінісан» безробітним тернополянам під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі...
Thumbnail Успішним бізнесменом став колишній тернополянин Олександр Довжук, який за спрямуванням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості пройшов онлайн навчання з основ підприємництва в Рівненському...
Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...