Останні новини

Провели семінар з енергоефективності

energoefektyvnistСемінар з енергоефективності провели у Ланівціях.

"З кожним роком ми спостерігаємо збільшення вартості енергоресурсів, – зазначив Юліан Сірант очільник району. - Особливо у сьогоднішній непростий час викликів і загроз маємо думати про скорочення витрат цього і інших енергоресурсів. Позиція держави – енергозберігаючі технології. Який би продукт (чи газ, чи вугілля, чи дрова) ми не спалювали, турбуючись про тепло в наших домівках, маємо  дбати про зберігання енергії, утеплення приміщень. Є урядова програма про пільгове кредитування забезпечення проведення заходів по енергозбереженню, рекомендую нею скористатись".

Приклад щодо  заходів по енергозбереженню в районі – Загірцівська ЗОШ, нове приміщення якої відкрили цього року у День знань. В закладі використані енергозберігаючі технології, а саме встановлено електротеплоакумуляційний обігрів. Про значну економію коштів внаслідок відмови від послуг «Теплокомуненерго» та застосування індивідуального опалення  в райцентрі нагадав секретар міської ради Олександр Носик.

Головний спеціаліст відділу економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі райдержадміністрації Микола Лірчук підкреслила, що сьогодні питання енергетичної незалежності  – це питання національної безпеки та тема номер один після подій на Сході.

"Держава робить рішучі кроки щодо створення максимально сприятливих умов щодо утеплення житлових будинків.На сьогодні житловий сектор споживає на опалення 18 млрд. куб. м. або 45 % загального споживання газу в Україні у 2015 році. В нашій державі 80% будівель потребують утеплення. Саме житловий сектор є найбільшим споживачем енергії в Україні. В районі показник споживання природного газу населенням складає 92,5%. Показники енергоефективності нашого житлового фонду вдвічі (а іноді втричі) більші за показники країн ЄС.Обсяг необхідних інвестицій становить близько 700 млрд. грн.В більшості країн Європи програми співфінансування заходів з енергоефективності вже працюють понад 10 років. Позитивним є приклад Польщі, де з 1999 року діє програма надання премій у розмірі 20% за кредитами на енергоефективні заходи.Претендувати на премію можуть як фізичні так і юридичні особи й муніципалітети, проте 90% премій отримують саме об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. В Польщі така програма набирала «обертів» поступово.Очікуємо, що в Україні динаміка поширення механізму буде більш стрімкою – з огляду на одночасне приведення цін та тарифів на комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня і брак ресурсів, в першу чергу природного газу", - зауважила вона.

На сьогодні Урядом запроваджено державну програму утеплення. Нею передбачено компенсацію для населення (з державного бюджету) у розмірі від 20 до 40 % тіла кредиту на утеплення.

Отже з жовтня минулого року держава відшкодовує частину тіла кредитів населення на придбання негазових котлів у розмірі 20% від тіла кредиту. Програма компенсації тіла кредиту на придбання «негазових» котлів показала велику позитивну динаміку. Починаючи з жовтня 2014 року і до сьогодні, лише «Ощадбанк» видав кредитів на суму понад 103 млн. грн. на кредити на «негазові» котли.

З травня цього року програму державної підтримки поширено на утеплення приватних і багатоквартирних будинків, а також додано ще 2 банки.

Передбачається такі розміри компенсації:

-30% на енергоефективні матеріали для фізичних осіб на заходи в  індивідуальних будинках або окремих квартирах;

-40% на енергоефективні матеріали для ОСББ та ЖБК на загальнобудинкові заходи.

На реалізацію таких механізмів для населення у 2015 році передбачено 344 млн. грн. Це цільові європейські кошти, які можуть використовуватись лише для енергоефективних заходів.

Наразі, компенсація відбуватиметься через АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк, АТ «Укрексімбанк» - які беруть участь у програмі.

В серпні цього року Урядом прийнято рішення щодо збільшення граничних розмірів відшкодувань, а також компенсація для отримувачів субсидій на комунальні послуги у розмірі 70%.

Компенсація надається виключно на енергоефективне обладнання та матеріали.

Звертаємо увагу, що роботи із впровадження цих заходів не підлягають відшкодуванню. Планується, що цей перелік буде поступово розширюватись.

Докладніше щодо переліку можна дізнатись на гарячій лінії Держенергоефективності та у відділеннях банків, що здійснюють кредитування. Також, як бачимо, активно долучаються як крупні мережеві продавці, так і невеликі виробники та продавці енергоефективного обладнання та матеріалів.

На сьогодні за державною програмою утеплення близько 23 тисяч сімей оформили енергоощадні кредити на суму майже 390 мільйонів гривень, з яких 73% звернулися тільки за останні 2 місяці.

Така позитивна динаміка свідчить про схвальну реакцію громадян урядової ініціативи.

Як працює державна програма утеплення:

-Гмадянин (або ОСББ/ЖБК) звертається у державні банки за кредитом на утеплення.

- Банк розглядає звернення, видає кредит та формує реєстр позичальників.

- Ці реєстри формуються після подання банку документів (рахунки-фактури, акти виконаних робіт тощо), що підтверджують цільове використання коштів.

- Після чого ці реєстри надсилаються до Держенергоефективності, де протягом 5 днів проводиться їх перевірка на відповідність вимогам державної програми та здійснюється перерахунок коштів банкам.

- Банки, в свою чергу, протягом 3 робочих днів, перераховують ці кошти на рахунки позичальників. (Звертаємо увагу, що для зарахування цих коштів не нараховуються жодні комісії!).

- За кожен із трьох заходів: 1)придбання котла; 2)придбання енергоефективного обладнання та матеріалів фізичними особами; 3) придбання енергоефективного обладнання та матеріалів ОСББ (ЖБК) отримати відшкодування можна лише 1 раз на бюджетний рік.

- Що стосується реальної активності, то зверніть увагу на динаміку, яку демонструє Львівська область. Таких показників вони досягли завдяки відшкодуванню з обласного бюджету частини відсоткової ставки за «енергоефективними» кредитами для населення. Тобто держава компенсує частину тіла кредиту на утеплення, а місцева влада з обласного бюджету компенсує 15 або 20% відсоткової ставки.

Такий комплекс заходів  дозволяє досягти таких результатів, роблячи кредити на енергоефективні заходи ще більш доступними.

На сьогодні підписано вже 23 Меморандуми (між Держенергоефективності та ОДА, облрадами, міськими радами).За результатами соціологічного дослідження 93 % мешканців в Україні готові до інвестування в енергоефективність власного житла.Завдання центральної та місцевої влади створити належні умови для доступності енергоефективності для українських домогосподарств.В залежності від запроваджених заходів українські родини можуть вдвічі зменшити рахунки, зокрема на опалення.Фінансова доступність енергоефективності в поєднанні із новою системою адресних субсидій є ключовим фактором реформи сфери енергетики.

Замість штучного заниження тарифів для населення та непрозорої компенсації підприємствам-монополістам держава спрямовує кошти на стимулювання енергоефективних заходів та адресну допомогу малозабезпеченим.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Фахівці Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію на підприємство з виробництва безалкогольних напоїв ПРАТ "ДОБРА ВОДА" для учнів ЗОШ...
Допоможіть врятувати життя!
П'ятниця, 08 листопада 2019
Thumbnail Друзі, сьогодні проситиму допомоги! Не для себе, а для однокласника, а точніше його маленької дитини! А чужих дітей не буває!
Thumbnail З 5 по 8 листопада у Тернополі відбудуться змагання серед учнів 4-их класів «Перші кроки».
Thumbnail Друзі, родичі, знайомі і просто не байдужі люди, Олі дуже потрібна ваша допомога. У єдиної донечки - гостра лімфобластна лейкемія. Вона зараз проходить хіміотерапію у відділенні інтенсивної терапії в Києві,...
Thumbnail Вакансії машиніста шпрединг-машини, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників запропонувало ТОВ «Вінісан» безробітним тернополянам під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі...
Thumbnail Успішним бізнесменом став колишній тернополянин Олександр Довжук, який за спрямуванням Тернопільського міськрайонного центру зайнятості пройшов онлайн навчання з основ підприємництва в Рівненському...
Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...