Останні новини

Електронний сервіс для отримання довідок з реєстру

Dovidka edrМіністерство юстиції запустило он-лайн сервіс із надання інформаційних довідок з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, а також систему автоматичного оприлюднення оголошень про проведення аукціонів з продажу майна підприємств-банкрутів.

Про це сьогодні повідомив заступник Міністра юстиції Антон Янчук.«Будь-яка фізична чи юридична особа може скористатися цим електронним сервісом. Для цього достатньо зайти на сайт Міністерства юстиції, пройти нескладну процедуру реєстрації, вказати пошукові дані й безкоштовно отримати необхідний документ», - зазначив заступник Міністра юстиції.

Він також повідомив, що виконання усіх вищезазначених процедур займає не більше 5 хвилин, а отриману довідку можна роздрукувати і вона має таку ж юридичну силу, як і ті документи, що видаються в органах юстиції. Антон Янчук зауважив, що раніше такого роду інформацію могла одержати лише юридична особа або фізична особа-підприємець, звернувшись з письмовим запитом до територіального управління юстиції, і тільки про себе. Крім того, на відповідь відводилося 5 днів, що було підґрунтям для корупції, адже за прискорення процесу нерідко вимагали хабара.«Минулого року за отриманням паперових довідок звернулося близько 100 тис. осіб. Тобто це 100 тисяч візитів до територіальних органів юстиції, витрачений робочий час і купа паперу. Тепер ми можемо уникнути цих витрат і зекономити бюджетні кошти. А найголовніше ‑ запобігти корупційним ризикам», - зазначив заступник Міністра юстиції. Він також повідомив, що з моменту запуску сервісу вже здійснено більше 4 тис. запитів щодо одержання довідок.

Окрім цього, 15 травня почала діяти система автоматичного оприлюднення оголошень про проведення аукціонів з продажу майна підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та повідомлень про результати аукціонів.

Радник Міністра юстиції Ігор Алексєєв зауважив, що проблеми під час розміщення даної інформації були одними із найболючіших і негативно впливали на процедуру банкрутства. «Процедура передбачала паперову подачу інформації, а комплектність документів перевіряв співробітник Мін′юсту. Це призводило до непоодиноких випадків некоректного ставлення до оцінки документів і відмов про оголошення аукціонів, що ставало причиною затягування та зриву торгів», - наголосив радник Міністра юстиції.

За його словами, запровадження автоматизованої електронної системи обробки і оцінки документів, які подаються на оголошення про проведення аукціону, повністю виключає суб′єктивний фактор під час прийняття рішень.«Повністю позбавлено суб′єктивного впливу спеціалістів, які раніше робили оцінку документів. Є комп′ютеризована система, яка обробляє ці документи і, перевіряючи їх комплектність і відповідність вимогам, які ставляться до того чи іншого пакету документів, дає погодження», - повідомив Ігор Алексєєв. Він також додав: з моменту запуску системи оброблено понад 340 повідомлень про початок проведення аукціонів.«Ця робота направлена на спрощення життя українських підприємців і поліпшення бізнес-клімату в Україні, щоб міжнародний інвестор не боявся інвестувати кошти у вітчизняну економіку», - резюмував Ігор Алексєєв.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail «Шаблонні архітектурні проекти не відображають індивідуальності клієнта, не завжди відповідають вимогам конкретної сім’ї, відтак потребують креативного рішення з технічно грамотним підґрунтям», - каже...
Thumbnail Свого часу жителька Шумщини Іванна Дмитрук здобула педагогічну освіту, та не знайшовши роботи за фахом, пішла працювати продавцем. Коли жінка залишилась без роботи, звернулась за допомогою у...
Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».