Останні новини

Тема дня: зайнятість сільського населення

5 5 33232В обласному центрі зайнятості соціальні партнери на ринку праці Тернопільщини обговорили питання сприяння зайнятості сільського населення, співпраці з об’єднаними територіальними громадами.

У заході взяли участь керівні працівники департаменту агропромислового розвитку ОДА, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, приватних підприємств, голова об’єднаної територіальної громади.

«Тернопільщина – традиційно аграрна область, де у селах проживає понад 55% населення, а у більшості районів області жителі сіл складають більше 70%. Відтак особливо актуальною є проблема зайнятості селян, - почав розмову директор обласного центру зайнятості Василь Олещук. - Протягом січня-червня 2018 року послугами служби зайнятості області скористались майже 18 тис. безробітних, з них 57,5% - мешканці сільської місцевості. Найбільше, майже по 1 тис. безробітних, було зареєстровано у Гусятинському та Кременецькому р-нах».

Заступник директора ОЦЗ Олександра Островська додала, що за сприяння обласної служби зайнятості було працевлаштовано 7,5 тис. жителів сіл, частина з них - на нові робочі місця із виплатою роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску, 7 - отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 1255 жителів сіл брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. 500 безробітних селян - проходили професійне навчання, 455 завершили профпідготовку, після якої 98% працевлаштовані.

7314 0 11

На 1 липня 2018 року статус безробітного мали 4,5 тис. сільських мешканців (56% від загальної чисельності безробітних), для яких продовжується пошук роботи. На цю дату актуальними були 2693 вакансії, з них 1230 – роботодавці запропонували у сільській місцевості.

Для жителів сільських населених пунктів відбулось 95 навчальних семінарів щодо ефективного ведення сільського господарства за участю 1,2 тис. селян.

«Ефективно вирішувати питання зайнятості селян можна лише у співпраці з соціальними партнерами, зокрема, с/г підприємствами та громадами. На Тернопільщині уже створено 42 об’єднані територіальні громади, з кожною з них активно взаємодіють місцеві підрозділи служби зайнятості, - поінформував Василь Олещук. – Так, щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування і роботодавцями на понад 30 видів робіт укладається майже 300 договорів на організацію громадських робіт. Також здійснюємо профнавчання безробітних за більш як 80 актуальними професіями чи підвищення кваліфікації за 250 напрямками у закладах освіти області, України, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; цьогоріч було видано 27 ваучерів на перепідготовку, у т.ч. за професіями тракторист-машиніст с/г виробництва, кухар, бджоляр.

Аби наблизити соціальні послуги до клієнтів працівники служби зайнятості спільно з соціальними партнерами цьогоріч провели в ОТГ 110 інформаційно-консультаційних виїзних дистанційних майданчиків та 327 виїзних профорієнтаційних заходів з учнівською молоддю, батьками школярів, освітянами. У 21 ОТГ облаштовано 22 робочих місця для представників служби зайнятості, які у визначені дні (за графіком) надають відповідні консультації жителям громад та роботодавцям.

Про державну підтримку розвитку галузей сільського господарства, створення робочих місць у сільських населених пунктах, у тому числі через сприяння підприємництву, вів мову заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Василь Кічак.

Колишні учасники АТО Юрій Санницький, голова і засновник сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Побратими» (вирощування яблунь, ревіню, зернових культур у с. Колодне Збаразького р-ну), та Юрій Бульчак, засновник СОК «Тернопіль Агросвіт» (вирощування плодово-ягідних культур, ревеню у с. Охримівці Збаразького р-ну) поділились досвідом відкриття та діяльності кооперативів, розповіли про проблемні ситуації в роботі, повідомили про перспективи розвитку.

Представники підприємств з Тернопільського району ПП «Агрон» (с. Товстолуг) Надія Шугета та ПП «Лісма» (с. Гаї-Гречинські) Ірина Семчишин розповіли про діяльність, умови праці та її оплати, поточну та перспективну можливості працевлаштування жителів сільської місцевості, потребу в підготовці кадрів, співпрацю з Тернопільським міськрайонним центром зайнятості (МРЦЗ).

«ПП «Агрон» займається вирощуванням зернових та олійних культур. Загалом за сприяння МРЦЗ роботу отримали 72 особи, лише цьогоріч 7 - трактористи, агроном, бджоляр, комірник, водій, підсобник. У нас дуже високі вимоги до механізаторів, які працюють на сучасних закордонних тракторах та комбайнах», - зауважила Надія Шугета.

Ірина Семчишин розповіла про те, що на підприємстві з виготовлення меблів «Лісма» було працевлаштовано 3 тернополян, у т.ч. 1- з виплатою компенсації єдиного соціального внеску.

Цікавим був виступ голови Іванівської об’єднаної територіальної громади Теребовлянського району Руслана Шафрановича про роботу ОТГ, участь у міжнародних програмах розвитку громад, можливості створення робочих місць, взаємодію з місцевим центром зайнятості, плани на майбутнє.

«До складу громади входять села Сороцьке, Ілавче, Глещава, Іванівка, Лозівка. Всього у нас проживає 4500 осіб, в т.ч економічно активні - 3746. На території ОТГ діють 73 роботодавці, - повідомив голова громади. - За 2,5 роки за сприяння райцентру зайнятості було працевлаштовано 108 краян. Лише у 2018-му на організацію громадських робіт було укладено 5 договорів, згідно з якими 18 безробітних жителів громади отримали тимчасову роботу. До слова, на 2018 рік в бюджеті громади передбачено 26,9 тис. грн на організацію та проведення таких робіт.

88,5% вакансій, поданих роботодавцями Іванівської ОТГ у 2018 році, укомплектовані у співпраці з Теребовлянським центром зайнятості». 

На професійному навчанні дорослого населення, у тому числі в ЦПТО; підтвердження результатів неформального навчання, видачу ваучерів детально зупинилась заступник начальника відділу організації профнавчання ОЦЗ Наталія Брич.

Усі учасники заходу мали добру нагоду не лише розповісти про себе і працевлаштування жителів сільської місцевості, а й поділитись досвідом, обговорити можливості вирішення проблемних ситуацій, шляхи співпраці; отримати консультації представників служби зайнятості та облдержадміністрації.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...