Останні новини

Тернопільщина: з увагою до проблем людей з інвалідністю

1 555У Тернополі в Будинку праці зібралися соціальні партнери, аби обговорити питання сприяння зайнятості осіб з інвалідністю, у тому числі учасників АТО.

«Третього грудня ми щороку відзначаємо Міжнародний день осіб з інвалідністю. В Україні, як і у світі, велика увага приділяється турботі про осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпеченню їх права на працю, - відкрив захід директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук. - У місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини таким особам сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх побажань, професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації; організовують професійну підготовку; сприяють у започаткуванні власної справи; надають профорієнтаційні послуги; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації».

Очільник служби зайнятості області повідомив, що протягом січня-жовтня 2018 року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 924 особи з обмеженою працездатністю. 311 осіб згаданої категорії працевлаштовано за направленнями служби зайнятості, з них 252 особи зі статусом безробітного. За сприяння обласної служби зайнятості 106 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання; 44 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

За цей період роботодавці запропонували особам з інвалідністю 329 вакансій.

На 1 листопада 2018-го актуальними були 156 вільних робочих місць для цієї категорії громадян. Для 308 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями продовжується пошук підходящої роботи.

Також, за 10 місяців 2018 року послугами служби зайнятості Тернопільської області скористались 40 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність. З них працевлаштовано 3 особи. На 1 листопада 2018-го 16 особам зазначеної категорії надаються послуги щодо сприяння у працевлаштуванні.

9999000111

Про соціальні послуги, гарантії та допомоги особам з інвалідністю, у тому числі учасникам АТО, говорили керівні працівники департаменту соціального захисту населення ОДА, «Союзу осіб з інвалідністю України», управління Держпраці у Тернопільській області, управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, підприємств, які працевлаштовують осіб з інвалідністю.0000099900

Голова Тернопільської обласної організації «Союз осіб з інвалідністю України» Михайло Костів зауважив, що значна частина людей з інвалідністю є працездатного віку, мають певний потенціал, професійні здібності і можуть займатись трудовою діяльністю. Для таких людей працевлаштування - це не лише заробіток, а й можливість відчути себе рівними в суспільстві.

Про державну підтримку осіб з обмеженими фізичними можливостями і пільгове оподаткування підприємств, які працевлаштовують інвалідів; діяльність територіальних центрів надання адмінпослуг в об’єднаних територіальних громадах та організацій, які опікуються інвалідами; про забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до будинків і внутрішніх приміщень установ вели мову заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Воронка та представники головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Андрій Руцький і Ольга Кондратюк.

Начальник відділу кадрів ТзОВ «Н-Тер» Оксана Кобилецька розповіла про співпрацю зі службою зайнятості щодо добору персоналу, зокрема, про те, що молодий тернополянин до 35 років з інвалідністю був працевлаштований охоронцем з відшкодуванням роботодавцеві єдиного соціального внеску.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Тернопільській області Олександр Мисак більш детально зупинився на вимогах законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо дотримання трудових прав такої категорії громадян; поінформував присутніх, що з більш як 50-ти контрольних заходів, проведених упродовж року, порушень трудових прав осіб з інвалідністю на працю та відпочинок не виявлено.

«Соціальним партнерам на ринку праці слід дивитися на людей з обмеженими фізичними можливостями як на професіоналів, які, як і кожен з нас, потребують реалізації свого права на працю, щоб вони почували себе рівноцінними членами суспільства», – підсумував зустріч директор ОЦЗ Василь Олещук.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...