Останні новини

Тернополяни підказували міській раді, де знайти гроші на потреби міста

DSC02032На що підуть кошти з продажу готелю “Україна”, де взяти гроші на нову систему водовідведення, будівництво дитсадка, ноутбуки для шкіл, про ремонт Гаївського мосту, “Березолю” та стадіону, запитували тернополяни під час слухання проекту бюджету на 2019 рік.

Незабаром розпочнеться новий бюджетний рік Тернополя. Щоб мешканці міста ознайомилися з проектом бюджету на наступний рік, внесли свої пропозиції та зауваження, 7 грудня в міській раді були проведені бюджетні слухання. Презентувала присутнім проект майбутнього бюджету заступниця міського голови Вікторія Остапчук.

Згідно Положення про бюджетні слухання, напередодні, до органу місцевого самоврядування надійшли дві пропозиції від громадськості: передбачити кошти на облаштування військового кладовища та на фінансування електронного квитка.

Вікторія Остапчук пояснила, що скарг на неналежний стан військового кладовища не надходило, тому кошти з бюджету не планували. Це ж підтвердив і присутній директор комунального підприємства «Ритуальна служба».

Також Вікторія Олександрівна пояснила і про планування коштів на здешевлення е-квитка.

Далі, згідно процедури, свої запитання та пропозиції щодо змін до бюджету надавали присутні в залі.

Активну участь у бюджетних слуханнях взяли представники Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ». Для цього готувалися, незважаючи на малу кількість часу від дати оприлюднення проектів документів бюджету, залучаючи місцевих та національних експертів, вчилися аналізувати дані з допомогою попередніх експертних оцінок «Сікора HUB - Центру громадського представництва».

DSC02012

Нагадаємо, згідно Положення про Бюджетні слухання, пропозиції громадськості щодо змін до проекту бюджету мають бути збалансованими. Тобто, пропозиції, які передбачають збільшення видатків за окремим напрямом мають передбачати зменшення видатків за іншим напрямом та/або збільшення доходів міського бюджету.

Пропозиції:

1. Гірськолижний трамплін – «не на часі»

Томчишин Василь, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ», ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики»:

На будівництво гірськолижного трампліну виділено 13 млн грн. Чи не доречніше ці кошти виділити на інші напрямки? Наприклад, встановлення протипожежних сигналізацій в школах (кошти на які не передбачено в бюджеті). Або збудувати новий дитячий садок?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

В Україні немає жодної сучасної бази, де могли би тренуватися у гірськолижному фрістайлі. Тому була укладена угода між федерацією, інвестором і міською радою. Федерація забезпечує видатки, пов’язані із виготовленням проектно-кошторисної документації, а також обладнання для створення штучного снігу. Міська рада оплатить витрати, пов’язані із будівництвом двох трамплінів.

Але якщо пропозиція громадськості щодо недоцільності будівництва спорткомплексу отримає підтримку депутатської комісії з питань бюджету і фінансів, ми відмовимося від такого великого проекту і кошти направимо на інші видатки.

Що стосується протипожежної безпеки, то плануємо поетапне облаштування протипожежної безпеки у школах. Почнемо з встановлення протипожежних дверей і заміну електропроводки в тих закладах, де перебувають діти-інваліди, де діти перебувають цілодобово.

Відносно садочків — потреба в таких закладах забезпечена в межах 95%. Тому наступного року передбачено лише ремонт та реконструкцію існуючих закладів. Передбачаємо відкриття двох дошкільних навчальних груп в приміщенні шкіл тих сіл, які приєдналися до Тернополя - у Чернихові та в Курівцях. Також плануємо реалізувати проект з інвестором — змінити приміщення по вул.Кривоноса, відкрити там великий приватний дошкільний заклад.

2. Місту потрібна система водовідведення

Вовк Любов, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

У місті існує проблема із водовідведенням, зокрема дощових вод. Це потребує великих коштів, але ж необхідність — нагальна. Чи можна запланувати оновлення системи поетапно, протягом кількох років? Наразі ж виготовити проектно-кошторисну документацію. Кошти для цього можна отримати, беручи оплату в ЖЕКів (приватних підприємств) за оренду приміщень. Адже зараз вони користуються ними безкоштовно, на відміну від ОСББ...

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Проблема із водовідведенням у Тернополі існує. У нас є проектно-кошторисна документація на 85 млн 400 тис. грн, яку подано на співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Наша частка передбачена у бюджеті - 17 млн грн.

Що стосується питання ЖЕКів, можливо ми напишемо таку пропозицію. Але це тягне за собою зростання вартості послуг, які вони надають. Тому, було вирішено надавати їм приміщення безкоштовно.

3. Гроші на комп’ютеризацію – з оренди політичними партіями

Іщенко Марія, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

Чи передбачені бюджетом кошти на ноутбуки та проектори для початкових класів у школи Тернополя? Щоб отримати на це гроші, можна провести моніторинг комунальних приміщень, які на безоплатній основі займають громадські організації політичних партій та неіснуючі об’єднання.

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Кошти на купівлю ноутбуків та проекторів у бюджеті не передбачені, але будуть створені комп’ютерні класи в чотирьох школах. Щодо пропозиції перевести громадські організації та політичні партії на платну основу оренди, то вашу пропозицію врахуємо і переглянемо діяльність організацій та партійних осередків.

4. У міста нема коштів на належне функціонування футбольного клубу

Іщенко Марія, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

Чи доцільно місту утримувати футбольну команду, не маючи змоги фінансувати її в повному обсязі? Як розподіляться 700 тис. грн на забезпечення статутної діяльності КП «Тернопільський міський стадіон» і 300 тис. грн на утримання футбольного клубу «Тернопіль»? Чому кошти йдуть на поповнення статутного капіталу, а не, до прикладу, на ремонт?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

На балансі даного комунального підприємства знаходиться міський стадіон. Кошти підуть на виплату зарплати і підтримання в належному стані футбольного поля. Оскільки 95% команд, які проводять там свої збори, проводять їх безкоштовно. Більш деталізовано сума виділяється рішенням виконавчого комітету, де чітко прописані напрямки витрачання коштів, відповідно до штатних розписів і цін.

Щодо футбольного клубу - була пропозиція перерозподілити кошти: зняти гроші із футбольного клубу (оскільки там невеликий штат) і дати більше на утримання стадіону. Можливо, у процесі роботи ми і зробимо перерозподіл.

5. Додавати титульні списки ремонтів до проекту бюджету

Іщенко Марія, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

Є пропозиція, щоб титульні списки ремонтів додавалися до самого проекту бюджету. Адже знайти їх, щоб звірити і пропонувати, які об’єкти варто ремонтувати, тернополянам не просто.

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Титульні списки можна знайти на сайті міської ради. Вони затверджуються виконавчим комітетом. Свої пропозиції тернополяни можуть надавати до міської ради. Їх розглядатиме профільна комісія та управління ЖКГ.

DSC02004

Запитання:

1. Томчишин Василь, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ», ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики»:

У бюджеті виділено 3 млн грн на капітальний ремонт та реконструкцію мостів. Проблемним є міст на вул. Гайовій. Чи буде наступного року він ремонтуватися?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

З мостами у Тернополі велика проблема. Їх практично не ремонтували вже більше півстоліття. Виходячи з можливостей та першочерговості, заплановано ремонтувати лише так званий «Горбатий».

Що стосується шляхопроводу по вул. Об’їзній (в районі вул. Гайова), є також проектно-кошторисна документація. Це дуже великий об’єкт - дорога міжнародного значення. Тому ми сподіваємося, що отримаємо фінансування з державного бюджету. Тоді наша частка передбачена 9 млн грн із міського бюджету.

2. Наджога Назарій, журналіст онлайн-видання “Терміново”:

Сесією Тернопільської міськради було прийняте рішення про продаж комунального майна, а саме ресторану «Україна». Це майно перебуває на балансі КП «Еней». Орієнтовна сума - 30 млн. Ці кошти надійдуть на рахунок комунального підприємства чи до міського бюджету? І на що заплановано витратити ці кошти?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Дані кошти надійдуть у Фонд комунального майна, тобто безпосередньо до бюджету. Дані кошти спрямовані на оновлення транспортної системи міста в 2019 році: оновлення складу автобусного парку на 14 млн 428 тис грн, а також 15 млн 600 тис грн на придбання б/к автобусів іноземного виробництва.

3. Іщенко Марія, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

На реконструкцію ПК «Березіль» з міського бюджету виділяються кошти. Проте ремонтувати палац культури зобов’язувався інвестор, який зводить там будівлю...

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

В інвестиційній угоді передбачено ремонт даху, який вже зроблено. Крім того, прописано заміну стільців у глядацькому залі. А кошти, які закладені у бюджеті (1 млн грн) ми плануємо спрямувати на ремонт коридорів, гримерних та інших приміщень.

4. Вовк Любов, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

Щороку місто виділяє 2 млн грн на інвентаризацію земель комунальної власності. Який результат цього процесу і  що він дає для громади?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Вже проведено інвентаризацію земель новоутворених Байківецької та Гаївської об’єднаних громад. Зараз чекаємо висновку із Держгеокадастру, після якого результати будуть опубліковані. Закладені 2 млн грн підуть на інвентаризацію земель - починаючи від села Біла і у сторону ТРЦ «Подоляни», а також частина коштів передбачена на інвентаризацію земель тих сіл, які приєднались до Тернополя. Дані про це будуть розміщені на сайті міської ради в офіційній рубриці.

5. Томчишин Василь, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ», ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики»:

Відомо, що на компенсацію перевізникам за пільгові перевезення пасажирів закладено близько 60 млн грн. Чи можете ви гарантувати, що ці кошти забезпечать стабільний тариф на 2019 рік?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Дані кошти передбачені з розрахунку того тарифу, який затверджений на сьогоднішній день. Компенсація передбачена тільки для пільгових категорій пасажирів, мешканців громади. Що відбуватиметься з цінами на паливно-мастильні матеріали, електрикою, тощо, не відомо. Як показує досвід цього року, енергоносії зросли не на 10% відсотків, як було закладено у державному бюджеті, а значно більше...

6. Томчишин Василь, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ», ГО «Центр громадського моніторингу та аналітики»:

На глибоку термомодернізацію будівель закладів освіти передбачено понад 390 млн грн. Ці кошти - позика міської ради, а не витрати із бюджету. Скільки будівель закладів освіти заплановано утеплити і якого фінансового ефекту буде досягнуто? Яке фінансове навантаження буде на бюджет міста у разі отримання позики у банку?

Корчак Тетяна, начальниця Управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради:

В рамках цього проекту передбачено термомодернізацію всіх дошкільних, шкільних і позашкільних закладів. Це дуже великі об’єми роботи. Передбачено утеплення даху, вікон, стін, вхідних дверей та інших робіт на загальну суму 30,5 млн євро. Ці кошти будуть надходити частинами, по 3 млн євро протягом п’яти років. Для цього потрібно провести тендер, визначити школи, підрядника, адже цей обсяг роботи зробити за рік неможливо.

Економія від цього відобразиться на скороченні  споживання енергоносіїв. Це загалом близько 10 тис. тонн твердого палива, або скорочення витрат енергоносіїв у 2,5 рази.

7. Іщенко Марія, коаліція ГО «Тернопільський центр реформ»:

У 2018 році надходження за статтею “Плата за землю” становила 89,3 млн грн, у 2019 році заплановано близько 83,1 млн грн. Яка причина цього зниження? Чи є заборгованість по сплаті за землю і які дії міської ради щодо цього?

Є інформація, що дехто платить за землю згідно довідки, без укладання договорів. Наскільки обґрунтована така процедура?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

У 2017 році, після прийняття держбюджету, був затверджений коефіцієнт - 1,43, який застосовувався при оплаті за землю. Коли ми планували бюджет 2019 року, ми закладали ріст даного платежу, враховуючи, що в 2018 році не було жодного коефіцієнту, платежі не виросли. Тому прогноз вийшов менший за 2017 рік. 

Борги по оплаті за землю є. Найбільший боржник «Текстерно», заборгував близько 10 млн. Вилучити земельну ділянку ми не можемо, оскільки земля обтяжена об’єктами нерухомості.

8. Наджога Назарій, журналіст онлайн-видання “Терміново”:

Чи враховано у дохідній частині бюджету надходження від використання земель інших населених пунктів, що входять у Тернопільську об’єднану територіальну громаду?

Остапчук Вікторія, заступниця міського голови Тернополя:

Передбачені надходження 3,2 млн від населених пунктів, що приєдналися, і по землі 690,9 тис грн земельного податку.

Відеотрансляцію бюджетних слухань 7 грудня 2018 року можна переглянути на сторінці Коаліції ГО “Тернопільський центр реформ” за посиланням: https://www.facebook.com/gctecr/videos/1130045957119995/

 

Аналітикиня Коаліції ГО “Тернопільський центр реформ”

Марія Карабин

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...