Останні новини

Цікаві факти про митців Файного міста, які ви точно не знали

IMG 20190419 133708У Тернополі відбулася презентація нового сайту TeArtist, який містить найбільшу базу даних про митців, що народилися, жили, чи творили в Тернополі і про Тернопіль.

Як виникла ідея створити такий сайт-антологію розповідає письменник, керівник громадської організації «Мистецький фестиваль Ї», представник Коаліції ГО «Тернопільський центр реформ» Юрій Матевощук: «Ідея не моя, вона виникла у 2014 році. Коли приїжджаю в інші міста на фестивалі, мені завжди «горить» розповісти всім про Тернопіль. Хотілося заповнити цю прогалину в нашому місті. Це звичайна європейська практика і в багатьох містах України вже існують такі бази».

Метою сайту є представлення митців, які народилися, творили й залишили свій слід у культурній історії міста. Сайт уже готовий у тестовому варіанті і має три розділи: «Література», «Музика», «Візуальне мистецтво».

Цікаві факти про митців Файного міста, які ви точно не знали

 • *У 1925 році в Тернополі мешкала Софія Яблонська перша travel-блогерка України, яка тут організувала кінотеатр.
 • * Андрій Галашин, художник, чиї картини продаються на аукціоні Філіпс. Зараз митець проживає в Коста-Ріці, проте народився в Тернополі та не цурається свого походження.
 • * Перші твори українського композитора Дениса Січинського були написані в Тернополі.
 • * Пісня «Квіти Ромена» написана тернополянами Борисом Демковим та Владиславом Толмачовим (музика). Однойменний диск, що побачив світ у 1968 році став «платиновим». Два роки тому вийшов український фільм «Зрадник» і ця пісня звучить у ньому.
 • * Найвідоміша поезія «Кіт у пустому помешканні» Віслави Шимборської, лауреатки Нобелівської премії в галузі літератури присвячена Корнелю Філіповичу, який народився в Тернополі. За часів радянської Польщі Філіпович провокував тодішню владу тим, що ходив у вишиванці й ніколи не заперечував свого стосунку до України. Орієнтовно він прожив 4 роки в місті. Коли в Тернопіль приїхали його сини, вони були вражені тим, що нарешті в ХХІ ст книжка Філіповича побачила світ українською.
 • * Пісня «Мамина криниця», яку виконують Світозари, насправді не народна. Авторкою тексту є Людмила Кірик-Радомської, членкиня спілки письменників, яка також жила в Тернополі.
 • * Найближчим другом Сами Моргенштерна був уродженець Тернополя Кароль Ратгауз— німецько-американський композитор, який писав музику в Голівуді після Другої світової війни. Під час війни митець змушений був емігрувати на Захід.
 • * В Тернополі працював останній нащадок Ярослава Мудрого, князь Сергій Львов. Його відправили на заслання. Батька розстріляли, мати з горя втопилася. Сергія відправили на заслання в Терасполь (Молдову), але білетер переплутав квиток і князь потрапив у Тернопіль. Це був чудовий живописець, правда ніким не визнаний, його боялися прийняти в Спілку художників, бо він «москальський князь». Спадщина Сергія Львова не досліджена.
 • * Іван Багряний за часів Другої світової війни мешкав у Тернополі та написав поему події якої відбуваються в Тернополі.
 • * Відома письменниця Надійка Гербіш народилася в Збаражі, але вчилася в тернопільській школі.
 • * Сергій Ухачевський, золотий письменник України теж із Тернополя, закінчив філологічний факультет ТНПУ ім. В.Гнатюка.

 

 

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...