Останні новини

Тернопільські священники сказали своє слово про святкування Різдва 25 грудня!

DSCF1983Наближається свято Різдва Христового і Новий Рік. Точніше, Новий Рік і Різдво Христове. Проте і православні, і греко-католики, і протестанти святкуватимуть це величне свято після Нового Року, відчуваючи нонсенс такої послідовності.

Саме тому Українська Галицька Партія ініціювала круглий стіл “Святкуймо Різдво зі світом!” разом з духовенством, християнськими організаціями, науковцями та експертами. Тривала палка дискусія, святі отці ревізували святкування і 7 січня, і 25 грудня. Проте всі зійшлися на одній думці: спільне святкування Різдва - це про єдність християн.

Читайте кілька думок тернопільських священників про зміну дати Різдва.

“Бог поблагословить будь-яку справа, яка йде на добро. А об’єднання церков задля спільного святкування Різдва - це, безперечно, правильний і богоугодний крок”, - каже отець Тарас Коковський, голова Галицької єпархії Української Лютеранської Церкви.

“Це питання однозначно потребує діалогу. І це дуже добре, що є такі зустрічі з духовенством різних конфесій та громадськістю, де можна почути думку один одного. Бо ж у цьому питанні важливо бути обережним. Треба пояснювати людям, що не існує жодних канонічних підстав боятися зміни дати Різдва” , - розповідає о. Євген Заплетнюк, протоієрей кафедрального собору св.Костянтина та Єлени.

DSCF1894

Організатори обговорення кажуть, що дуже важливо чути думки духовенства різних конфесій. Саме тому запросили до діалогу отців і ПЦУ, і УГКЦ, і Лютеранської церкви.

DSCF1799 1

Окрім того, священники відгукнулися допомогти зі збором підписів серед пастви, щоб почути думку людей.

DSCF1835

Нагадаємо, раніше УГП ініціювала звернення до голів ПЦУ та УГКЦ із закликом розглянути спільний перехід на сучасний григоріанський календар та святкування Різдва 25 грудня. Усі охочі могли підтримати звернення онлайн. Станом на сьогодні вже 15 тис. людей підписали звернення.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".