fortuna gif

Останні новини

Фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю» (програма)

На Тернопільщині 13-14 жовтня відбудеться фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю». Захід приурочений до 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Луни постанського краю

Під час фестивалю, у селі Антонівці Шумського району, буде можливість не лише збагатитися культурно, історично та мистецьки, а й прожити два дні з життя табору військової округи УПА «Волинь-Південь».

Програма фестивалю:

13 жовтня 2017 року

До 12.00. Прибуття похідних груп таборування.

13.00. Штабний збір, прийняття присяги повстанця, рейд до могили провідника Хрона.

14.00. Ідеологічний вишкіл.

* Святослав Липовецький. Презентація книги «Бандерівці. 200 історій з ХХ-го століття».

* Сергій Волянюк. Нові дослідження історії УПА на Тернопіллі.

* Презентація коміксів з життя українського повстанця.

14.00-15.00. Бойова підготовка з клубом історичних реконструкцій. Історії УПА. Спортивні змаги.

15.00-18.00. Пісні повстанського краю:

* аматорські та професійні колективи заявлені на фестивалі

* Володимир Вермінський з «Відлунням криївки»

* Орест Лютий з «Лагідною та суворою українізацією».

18.00-22.00. Повстанські кіно ночі.

* Прем’єрний показ документального фільму «Жива УПА», зустріч з авторською групою.

* Фільм «Нескорені».

* Презентація фільму «Червоний».

* Зустріч з режисером Тарасом Хімічем та показ фільму «Жива».

14 жовтня 2017 року

09.00 -11.00. Свята літургія в повстанській каплиці.

11.00-11.30. Освячення алеї пам’яті та слави, повстанської ікони.

11.30-12.30. Панахида пам’яті на повстанському цвинтарі.

12.30-13.30. Урочисте відкриття фестивалю «Луни повстанського краю». Нагородження родин героїв УПА хрестами бойових заслуг. Виступи крайових провідників та гостей-зверхників з центру.

13.30-14.00. Реконструкція бою.

14.30-19.00. Пісні повстанського краю.

Аматорські та професійні колективи заявлені на фестивалі виступи культових патріотичних гуртів «Рутенія» та «Тінь сонця».

Ідеологічні вишколи:

11.00-12.00. Василь Шкляр. Презентація історичного роману «Троща».

12.00-13.00. Виставка історичних документів та дереворитів Ніла Хасевича. Презентація прижиттєвого видання книги повстанського художника

13.00-14.00. Зустріч з літературним десантом братів Капранових «Майдан. Секретні файли».

До того ж, кожен учасник фестивалю матиме змогу в ході історичної реконструкції відчути себе повстанцем і пізнати тогочасний побут. Пройти блок-пости і повстанські дозори. Долучитись до історичних вишколів. Озброїтись історичною, краєзнавчою та патріотичною літературою. Ознайомитись з раритетними документами ОУН-УПА в штабі та пресовій кімнаті. Спробувати себе в патріотичних та спортивних змагах. Відвідати реставровані об’єкти повстанського табору (пекарню, конюшню, криївку тощо).

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail До редакції "Часопису" надійшов лист наступного змісту: Прочитали Вашу публікацію про горе-феодала Бориса Ярослава директора Новосілківського спиртзаводу.
Thumbnail У п’ятницю,15 червня, в Чорткові відбулася презентація науково-просвітницької виставки «ЗУНР у війні за незалежність».
Thumbnail Захист житлових прав дітей – одне із важливих питань у діяльності служби у справах дітей. На службу  в справах дітей покладені функції здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють,...
Thumbnail На червневому засіданні жіночого клубу «Гармонія», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, учасниці спілкувалися на тему: «Ресурси негативних почуттів».
Thumbnail Хочеш вивчити або вдосконалити свої знання з іноземної мови? Тоді приходь на заняття у Тернопільську обласну бібліотеку для молоді.
Thumbnail Масштабне розважально-музичне свято цими вихідними відбулось в с.Ренів на Зборівщині. З нагоди Дня захисту дітей малечі із навколишніх сіл влаштували незабутні забави із аніматорами, конкурсами,...
Thumbnail На Театральній площі міста Тернополя відбувся фестиваль «Я МАЮ ПРАВО», на якому нагородили переможців регіонального етапу конкурсу малюнків «Я маю право» дипломами I, II, III ступенів, із зазначенням...
Thumbnail Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості організували для безробітних тернополян ярмарок вакансій на виробництві - ТОВ «Тервікнопласт».
Thumbnail У Козівському районному центрі зайнятості відбувся навчальний семінар для жителів села "Ефективне ведення сільського господарства" за участю в.о. обов’язків начальника відділу агропромислового розвитку Козівської районної...