Команда гирьовиків з Тернопільщини – третя на чемпіонаті України

huriКоманда Тернопільської області посіла третє місце на відкритому чемпіонаті Асоціації гирьового спорту України в Ужгороді. В Ужгороді відбувся відкритий чемпіонат Асоціації гирьового спорту України (АГСУ) серед юнаків, юніорів, дорослих і ветеранів. Змагання відбулися у спорткомплексі "Юність". Участь у турнірі взяли 160 спортсменів (дівчата, хлопці, чоловіки, жінки), які представляли 15 областей України.

Це учасники з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Хмельницької, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Запорізької, Чернігівської, Черкаської, Житомирської та міста Києва. У програмі – двоборство, довгий цикл, ривок, естафета та 30 хвилинний марафон з підняття гирі. В результаті команді Тернопільської області вдалось вибороти третє загальнокомандне місце, зазначили у відділі фізичної культури і спорту ТОВА. У складі збірної Тернопільської області на Відкритому чемпіонаті Асоціації гирьового спорту з гирьового спорту виступили тернополяни - вихованці ОДЮСШ з літніх видів спорту. У змаганнях серед юнаків Гурняк Віталій став чемпіоном, а серед юніорів посів третє місце. Спортсмен є студентом Тернопільського центру професійно-технічної освіти. Друге місце серед юніорів виборов Денис В’юк (студент ТНТУ імені Івана Пулюя), а третє місце здобув Ростислав Гайдош (студент ТНПУ ім. Володимира Гнатюка). За крок від п’єдесталу зупинився Олександр Тарапата (ТНТУ ім. І. Пулюя). Готував спортсменів до змагань тренер-викладач з гирьового спорту Зіновій Кульчицький. Також у складі команди Тернопільської області виступало п’ять спортсменів, які представляли Збаразькі ДЮСШ та СК "ГИРЬОВИК". З особистим рекордом та бронзовою медаллю серед юнаків до 18 років у вазі +74 кг завершив свій виступ дебютант цих змагань, учень 11 класу Збаразької школи №1 Боднар Андрій. У вазі до 74 кг випускник Бережанського агроколеджу Вадим Карлатян у двоборстві серед юніорів посів 1 місце, серед чоловіків – третє місце, у довгому циклі виборов перше місце серед чоловіків. Тренер спортсменів Петро Багрій. У вазі + 95 кг перше місце серед чоловіків у довгому циклі та перше місце у командній естафеті здобув Роман Баланюк. Також серед чоловіків у вазі 95 кг Петро Багрій у довгому циклі посів третє місце, а в командній естафеті - 1 місце. Успішно виступив на турнірі і вихованець тренерів Віталія Гуголя та Зіновія Кульчицького Володимир Гуменний, який представляв СК "ГИРЬОВИК" і ФСК "АТЛАНТінтерСПОРТ". У напруженій боротьбі із сильними суперниками Володимир виборов срібну нагороду чемпіонату України (2 місце) серед чоловіків у вправі "поштовх гир довгим циклом" (вагова категорія до 80 кг), встановивши при цьому особистий рекорд з результатом вище нормативу кандидата у майстри спорту - 74 підйоми двох гир 24 кг. Таким чином, завдяки здобутому призовому місцю Володимр Гуменний виборов право брати участь у чемпіонаті світу за версією Всесвітньої Федерації гирьового спорту (WKSF), який проходитиме в Угорщині 23-25 червня 2023 року. Щодо виступів інших гирьовиків з Тернопілля, то майстер спорту міжнародного класу, представник товариства "Динамо", тернополянин Василь Середюк серед дорослих посів третє місце і в естафеті – перше. Фотенюк Ярослав зі Зборова серед ветеранів виступав в трьох дисциплінах і в результаті у двоборстві посів перше місце, в довгому циклі – друге місце, серед дорослих був четвертим у напівмарафоні. Варто ще раз зазначити, що команда Тернопільщини, у складі якої виступали Петро Багрій, Роман Баланюк та Василь Середюк, посіла перше місце у командній естафеті "поштовх гир вагою 24 кг". Успішно виступив у складі тернопільської збірної і Роман Сіправський з Великої Березовиці (Тернопіль, "Молокія"). Джерело Тернополяни