Останні новини

Тернопільський історик, письменник, політик Олег Вітвіцький: «Особлива ніч з 31 жовтня на 1 листопада»

ZUNRОсоблива ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

І мова зовсім не про сатанинський хеловін...

Мова про ніч Листопадового зриву, який рівно 100 літ тому прокотився по усій Східній Галичині, спричинившись до утворення незалежної держави - Західно- Української Народної Республіки.

В цей час маємо пом'янути творців цього безпрецедентного чину: сотників Дмитра Вітовського, Любомира Огоновського, команданта Григорія Коссака, четаря Дмитра Каламая, стрільця Степана Паньківського (який підняв синьо-жовтий прапор над Львівською ратушою).

Згадаймо і організаторів листопадового повстання у Тернополі: вчителів української гімназії Андрія Музичку і Семена Сидоряка, команданта Никифора Гірняка, голову повітової УНРади, вчителя і поета Петра Карманського. Не забудьмо і про актора тернопільського театру Севастіяна Зубрицького-Віняву, бо саме він встановив національне знамено над ратушею у Тернополі. Листопадовий Зрив, в одну мить, захопив усю Галичину: мою рідну Теребовлю і славний Бучач, Бережани і Копиченці, Підгайці і Хоростків, усі містечка та села. В кожному з них були свої Герої. Знані і невідомі.

Пом'янімо... і продовжуймо боротьбу! За українські ідеали, за справедливість і Правду!

Тернопільська влада, на жаль, на 100-ліття Листопадового Чину підготувала нам направду хеловінський подарунок - космічне здорожчання проїзду у громадському транспорті...

Як сто років тому тернополяни прокинулись в іншій державі, так сучасники пробудяться вранці в іншому Тернополі...

Я, звичайно, продовжуватиму ходити на роботу пішки, але ще я завтра просто поїду з міста, з нашої другої столиці ЗУНР. Поїду відвідати могили і своїх предків, і вояків Української Галицької Армії, яких так багато у нашому краї.

Я точно не братиму участі у бравурному поході на Микулинецьке кладовище, бо не хочу йти в одній лаві з лицемірами, злодіями і здирниками! Я взагалі пропоную від 1 листопада бойкотувати та ігнорувати їх усіх, на чолі із "сонцесяним" мером.

100 років тому у Тернополі встановилась справжня українська влада, від завтра у файному місті влада перестає існувати як така...

Сумний ювілей вдався, хеловінський...

Але, друзі, Правда таки переможе! Гідність переможе! Вище прапор і міцніше ряди.

Ми маємо право, нарешті, прокинутись у щасливому місті, в оновленій та звільненій країні!

Зі Святом, Воїни Світла!

45219134 2490202047687006 6357758067278348288 n

P.S. На світлині, за моєю спиною - приміщення, у якому перебувала Рада Державних Секретарів (уряд ЗУНР) у Тернополі (зараз - ЗОШ #4)

Тернопільський історик, письменник, політик

Олег Вітвіцький

 

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...