Останні новини

Сприяння мешканцям Тернопілля у започаткуванні та веденні підприємництва

centr praci seminar 5У конференц-залі Будинку праці, що в Тернополі, відбувся семінар із соціальними партнерами на тему: «Сприяння розвитку малого підприємництва».

Заступник директора – начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Петро Химейчук зазначив: «Ми підтримуємо цілеспрямованих і наполегливих людей.Безробітним, які мають намір започаткувати власну справу, пропонується участь у різних семінарах, тренінгах, клубах з питань започаткування підприємницької діяльності; організовується навчання за напрямком «Підприємець-початківець», у т.ч. в режимі он-лайн. З початку 2018 року 26 безробітним одноразово виплачено допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності на загальну суму понад 433 тис. грн. Важливо те, що частина з них створює робочі місця і продовжує співпрацю зі службою зайнятості, уже в статусі роботодавців».

Для підприємців, які потребують додаткових роз’яснень з питань юридичної чи банківської сфери, податкового, трудового законодавства служба зайнятості організовує надання консультацій компетентними представниками відповідних установ; Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості діє Клуб бізнес-подій, у приміщенні Будинку праці відкрито бізнес-інкубатор.

Крім того, при працевлаштуванні безробітних на новостворені робочі місця служба зайнятості компенсовує підприємцям єдиний соціальний внесок. З початку 2018 року понад 230 роботодавців отримали таку компенсацію в сумі майже 2,07 млн грн, надавши місця праці 355 безробітним. Є можливість компенсувати роботодавцям 50% єдиного соціального внеску за умови, що за 12 місяців до моменту звернення у службу зайнятості роботодавець працевлаштував працівника, платив протягом того часу зарплату не меншу як три мінімальні заробітні плати, а також витрати на оплату праці переселенців».

2 ОЦЗ сем 05.09.2018

Повернувся з АТО, зареєструвався в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості та розпочав власну справу житель Тернопільщини Володимир Ковальчук. Він розвиває бджільництво разом із сім’єю. Каже, що стати підприємцем-початківцем йому допомогло навчання за спрямуванням служби зайнятості та отримана одноразова допомога по безробіттю від центру зайнятості.

«Я витратив цю допомогу на закупівлю деякого інвентаря, – каже Володимир. – Вона покрила приблизно 10% витрат започаткування бізнесу, проте була дуже важливою. Також вагому роль відіграли навчання за професією бджоляр та з основ підприємництва, які дали знання щодо організації процесу. Хотілося б, аби держава взяла під свою опіку пасічників щодо регулювання ринків збуту, контролювала використання несертифікованих препаратів для оприскування культур, які використовують недобросовісні фермери, а відтак шкодять бджолам».

А начальник управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міськради Тетяна Корчак розповіла про ряд заходів зі сприяння розвитку малого і середнього підприємництва у Тернополі: підльги по кредитуванню, створення центру надання адмінпослуг (електронний кабінет користувача, онлайн–консультації) та коворкінг центру; залучення підприємців-виробників до участі в міжнародних зустрічах, конференціях, форумах; спрощення процедур отримання підприємцями нормативно-правових документів тощо. Для висвітлення актуальних питань, що стосуються малого бізнесу та інвестиційної діяльності на офіційному сайті міської ради діють розділи «Підприємництво» та «Інвестиції», є єдина електронна база реєстру об’єктів майна комунальної власності (розділ “Майно комунальної власності”). Міськрадою затверджено Концепцію відкриття у Тернополі індустріального парку, що дасть стимул для ще більшого розвитку місцевого підприємництва та створення 1100 робочих місць.Вагомою підтримкою підприємців є зменшення ставки податківта ставки податку для нежитлової нерухомості,мінімальна орендна плата за землю. Про створення сприятливих умов розвитку бізнесу свідчить те що Тернопіль - другий в категорії «Ефективність витрат для ведення бізнесу».

Про системи оподаткування, за якими можуть працювати підприємці, говорив заступник начальника відділу головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області Андрій Руцький. «Сприяння розвитку малого підприємництва зі сторони Державної фіскальної служби полягає, насамперед, у зменшенні податкового навантаження та забезпеченні сервісної складової. Весь процес зменшення податкового навантаження розпочався із зменшення кількості податків і зборів з 22 до 11, а також із зменшення ставок, зокрема: єдиного соціального внеску – до 22% (замість 36-50%), ПДФО - 18% (а було 20%), - повідомив представник ДФС. – Вагомим було введення спрощеної системи оподаткування. З 15.08.2018 почала діяти 4 група платників єдиного податку – для фермерських господарств (зареєстрованих відповідно до Закону України "Про фермерське господарство"). Також ДФС створила Центри обслуговування платників податків, які працюють за принципом єдиного вікна; діє веб-портал, запроваджено електронний кабінет платника податків. Ще одна новація - єдиний казначейський рахунок».

ГоловаРегіональноїРади підприємців при ТОДАВолодимир Гевкозауважив, щорада докладає багато зусиль для формування сприятливого бізнес-середовища, відстоює інтереси малого і середнього бізнесу в області, до ради може звернутися будь-який підприємець за консультацією чи допомогою: «Співпрацюючи із контролюючими органами, фіскальною та митною службою,робимо все можливе, абиу правовому полі вирішити проблемні питання, які виникають у суб’єктів малого підприємництва.Усім початківцям-підприємцямварто долучатись до різних об'єднань чи бізнес-асоціацій, де вони можуть знайти як однодумців,так і отримати багато корисної інформації від досвідчених бізнесменів. А от виплата від служби зайнятості разової допомоги безробітним може стати саме тим вирішальним поштовхом, аби розпочати власну справу».

Про розвиток підприємництва на території Великогаївської об’єднаної територіальної громади вів мову інспектор фінансового відділуВолодимир Чубатий.

Як Тернопільський МРЦЗ сприяє веденню його бізнесу розповів приватний підприємецьІван Федчишин, який, зокрема, скористався можливістю отримати компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітного.

Підсумовуючи сказане на заході, заступник директора – начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Петро Химейчук висловив побажання, аби органи влади, місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади розглянули можливість щодо сприяння у веденніпідприємницької діяльності особам з числа безробітних, які почали здійснювати таку діяльність на територіях своїх населених пунктів.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail «Людство вступило в еру надзвичайно емоційних навантажень. Ми можемо протистояти цьому лише, виховуючи волю, навчившись керувати емоціями і розумно переборювати так звані емоційні стреси». (П.К. Анохін,...
Зимовий табір у бібліотеці
Середа, 02 січня 2019
Thumbnail Не знаєте з ким залишити дитину на зимовик канікулах? Ваші діти в надійних руках - це зимовий денний табір у Тернопільській обласній бібліотеці для молоді. Табір діятиме для дітей віком від 7 до 10...
Thumbnail Щоб допомогти дітям у майбутньому професійному самовизначенні фахівці Чортківської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості зустрілися з вихованцями Родинного дому "Введення" для...
Thumbnail У приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для ТОВ «АТБ-маркет».
Thumbnail 1 грудня у м. Бучач відбулася благодійна акція по збору солодощів, яка є частиною масштабного проекту "Миколай про тебе не забуде!", що існує уже 7-ий рік!
Thumbnail Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості представники соціальних служб, роботодавців, громадських організацій м. Тернополя і...
Thumbnail До виборів президента залишилося зовсім небагато часу і всі політичні сили так чи інакше почали готуватися до чергової дільби нашої країни.
Thumbnail 23 листопада 16:00 на вул. Руська біля «Зеленої церкви» тернополяни провели флешмоб в рамках кампанії «Зупинись, щоб вшанувати!» на підтримку державної ініціативи - Українського інституту національної пам’яті...
Thumbnail Жіночий Клуб «Гармонія» завітав до Байковецької об'єднаної територіальної громади. Виїзне засідання жіночого клубу «Гармонія» Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулось 22 листопада.