Останні новини

Безнадійний невдаха української політики

Anatolii GrycenkoЗа більш як двадцятилітню історію новітньої української держави встигла витворитись певна «Хрестоматія» української політики, проілюстрована відомими публічними особами. В’ячеслав Чорновіл, Леонід Кравчук, Іван Плющ, Юлія Тимошенко, Віктор Пинзеник та багато інших давно стали своєрідними іменами називними у великому казані української політики. Варяться у ньому і смішні, комічні персонажі, і ненависні антидержавники, і сучасні герої, народжені Майданом та військовим протистоянням на Сході.

Надзвичайно цікавим є розділ цієї «Хрестоматії», присвячений політичним лузерам. Їх також немало назбиралось за час новітньої сторінки історії нашого державотворення. На думку багатьох аналітиків, першість у цій номінації впевнено утримує достатньо відомий політик та громадський діяч Анатолій Гриценко. Чому? Спробуємо у цьому розібратись у даному журналістському розслідуванні, наводячи лише перевірені, навіть, загальновідомі факти з біографії лідера «Громадянської позиції».

ДОКТОР «ПІ» РОЗРАХУВАВ НАВІТЬ ВЛАСНИЙ ШЛЮБ

Розпочати, мабуть, варто, із того, що громадянин Гриценко достатньо професійно приховує «смажені» факти свого життєвого шляху, адже, окрім офіційної біографії, майже неможливо знайти ще якісь додаткові факти з його багатогранного життя. Чи було воно типово сірим і буденним, як у більшості комсомольців, періоду застою, важко однозначно відповісти, якби не одне але. У загальнодоступній статті про Гриценка на Вікіпедії, можна знайти один цікавий факт. «В 2009 р. представники Спілки офіцерів України оприлюднили інформацію, згідно з якою Гриценко вводить в оману суспільство та Центральну виборчу комісію України щодо своєї освіти. На його персональному сайті та на сайті ЦВК вказано, що в 1995 р. він закінчив Академію Збройних сил України. Проте, перший випуск Академії відбувся лише в 1996 році. А документ, який він демонструє як доказ — це не диплом, а свідоцтво про закінчення підполковником Гриценком факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації при Академії».

Здавалось, можна списати на певну формальну неточність, проте факт підробки чи підтасовки документів заставляє задуматись, а чи не маємо у випадку з полковником, кандидатом наук і доцентом Гриценком такого собі доктора «Пі» української політики, який шляхом маніпуляцій та вдалого одруження (!) зробив собі політичну кар’єру не просто на голому місці, а на базі обману та нахабства.

До речі, про одруження. Знову ж таки, не секрет, що, як і кожен «порядний» політик, Гриценко женився кілька раз. Якщо довіряти офіційним даним – двічі. У першому шлюбі з дружиною Людмилою прожив майже чверть віку – 24 роки, але у 2002 році вони розлучились. А вже через рік Анатолій Степанович знову став на весільний рушничок. Цього разу із дуже відомою журналісткою – Юлією Мостовою. А ще за деякий час із заштатного позаштатного радника одного з комітетів Верховної Ради став дуже відомим політиком, пересівши у крісло Міністра оборони України.

ПОЛКОВНИК, ЯКОМУ НІКОЛИ НЕ СТАТИ ГЕНЕРАЛОМ

І от на цій посаді Анатолій Степанович і проявив свої «найкращі» якості менеджера-дилетанта. Прийшовши у Міністерство під гаслами військової реформи, він, за словами аналітиків, не реформував, а повністю розвалив і так ледь дихаючу оборонну галузь.

Так, експерт Юрій Костін стверджує, що безграмотність і популізм Гриценка призвели до того, що було повністю «розгромленим угрупування наших військ на південному напрямку. На цьому відтинку оборони знаходились дві механізовані бригади. У 2006-2007 роках вони були повністю знищені, а військові містечка – розграбовані і залишені без уваги. Загальний збиток від такої помилки Гриценка виміряється в межах 18 мільйонів гривень».

І таких фактів можна назвати чимало. Фактично, з висоти сьогоднішнього дня, є усі підстави звинуватити полковника запасу Гриценка у тому, що він став одним із тих, хто власними руками зруйнував обороноздатність нашої держави. Закрадається, також, підозра, що зробив він це не лише з мотивів особистого збагачення, але, швидше за все, за чіткими рекомендаціями тих, хто вже у той час готував збройний напад на Україну…

А ще, поряд із розвалом армії, Гриценко за час свого правління встиг роздути штат Міністерства оборони більше, як у три рази. І це на фоні загального скорочення і зубожіння населення!

Звичайно, що такі «успіхи» міністра не могли залишатись непоміченими, тому невдовзі його звільнили із займаної посади. Але вмілий маніпулятор Гриценко використав власну відставку для здобуття політичного рейтингу, перевівши усі владні «розборки» у партійну площину…

ПОЗИЦІЯ БЕЗ ПОЗИЦІЇ

Задля реалізації політичних амбіцій, Анатолієм Степановичем було створено особистий партійний проект – «Громадянську позицію» - чергову, двістіякусьтам партійку, яка стала зручним інструментом для того, щоб втриматись у великому казані української політики. Щоправда, не робити там погоди, а лише плести інтриги, торгуватись, продавати і програвати.

Останній термін міцно прилип до Гриценка як політика. Ні він особисто, ні його політична сила на жодних (!) виборчих перегонах не отримували перемог, не досягали позитивного результату. Все на що спромігся «відомий політик» Гриценко – підпрацьовувати «технічним» кандидатом у різних сумнівних і не дуже колег, вміло підгавкуючи своїм хлібодавцям та нищівно критикуючи їхніх опонентів.

Та й сама двістіякасьтам партійка, попри свою голосну назву, насправді є типовою структурою для використання партійної печатки. Без ідеології, без яскравих особистостей, з пасивними регіональними структурами. Словом, навіть найдосвідченішому політологу важко віднайти бодай якусь чітку позицію у «Громадянській позиції».

Хоча, одну закономірність, все таки можна виокремити: типове садо-мазо політичне бажання брати участь у всіх, без розбору, виборчих баталіях, наперед прирікаючи себе на поразки і зневагу виборця.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…