Останні новини

День голосування на Тернопільщині пройшов без суттєвих порушень

иборипарламент4343Спостерігачі ОПОРИ у день голосування 21 липня фіксували ймовірні порушення виборчого законодавства та зверталася в поліцію. Випадки стосувалися видачі бюлетеня виборцю, який пред’явив для його отримання документ не передбачений Законом, а також виправлення протоколів про підрахунок голосів виборців членами ДВК у приміщенні ОВК. Про це йшлося на пресконференції Громадянської мережі ОПОРА 22 липня.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка розповіла, що 21 липня спостерігачі ОПОРИ слідкували за перебігом дня голосування та підрахунком голосів виборців на дільницях, відповідно до статистичної вибірки, а також були присутніми на засіданнях окружних виборчих комісій області під час прийому протоколів про підрахунок голосів від дільничних виборчих комісій.

У день голосування 21 липня дві дільниці відкрилися із запізненням. ДВК села Крогулець Гусятинського району (округ №166), із запізненням розпочала організацію процедури голосування через те, що на ранковому засіданні перераховувала бюлетені.

ДВК №611113 міста Тернополя (округ №163) відкрила із запізненням приміщення для голосування через невчасно розпочату процедуру пломбування скриньок. Окружна виборча комісія №163 протягом дня голосування замінила голову цієї дільничної виборчої комісії. Рішення про заміну було прийняте на основі заяви суб’єкту подання Радикальної партії Олега Ляшка, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України.

Дільнична виборча комісія села Горішня Слобідка (Монастириський район, округ №166) розпочала підготовче засідання раніше терміну передбаченого законодавством. Тому спостерігач не мав можливості слідкувати за процедурою виймання бюлетенів із сейфу і не знає чи стрічка, якою був опечатаний сейф з виборчими бюлетенями відповідала вимогам Закону.

Спостерігачі ОПОРИ фіксували порушення у підготовці приміщень для голосування. Так, ДВК села Беримівці (Зборівський район, округ №165) розмістила кабінки для голосування біля вікна, чим допустила можливість порушення таємниці голосування.

На чотирьох виборчих дільниці у приміщенні для голосування ДВК не розмістили інформаційних плакатів. Такі випадки були зафіксовані в округах №164 (м. Збараж), 165 (м. Зборів), 166 (м. Теребовля). На двох дільницях в окрузі №166 (м. Теребовля) спостерігачі зафіксували, що плакати надруковані на папері різних відтінків та різними кольорами.

Відповідно до пунктом 3 Постанови ЦВК від 27 травня 2019 року №902 про затвердження Порядку виготовлення інформаційних плакатів кандидатів у народні депутати України, інформаційні плакати друкуються однаковим шрифтом щодо всіх кандидатів у депутати, зареєстрованих в одномандатному виборчому окрузі.

Щодо матеріально-технічного забезпечення, то за інформацією від спостерігачів ОПОРИ, на 17 виборчих дільницях була зафіксована недостатня кількість виборчих скриньок. Загалом бракувало 21 великої (стаціонарної) виборчої скриньки та 14 малих (переносних).

Спостерігач ОПОРИ зафіксував на дільниці в селі Росохач (Чортківський район, округ №167), коли виборці включені до витягу із списку виборців як особи, неспроможні самостійно пересуватися, прийшли у приміщення для голосування. Члени комісії видали їм бюлетені та дозволили проголосувати у приміщенні для голосування, що суперечить вимогам закону.

Поряд з тим у день голосування спостерігач ОПОРИ звертався в поліцію з приводу дій, які містили ознаки складу злочину. На виборчій дільниці села Ілавче (Теребовлянський район, округ №166) він зафіксував, що член комісії видала бюлетень виборцю, який пред’явив для його отримання документ не передбачений Законом.

Також перебуваючи на засіданні ОВК №166, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала, що члени однієї ДВК протоколи про підрахунок голосів виборців привезли в незапакованих пакетах та запаковували їх в приміщенні ОВК. Поряд з тим спостерігачка два рази зверталася в поліцію з приводу того, що члени ДВК в будівлі, де розміщене ОВК, вносили чи виправляли відомості в протоколах підрахунку голосів.

У день голосування не було жодного звернення до Тернопільського окружного адміністративного суду. Тернопільський міськрайонний суд розглянув одну справу пов’язану з виборами, а саме позов Степана Вивюрки щодо бездіяльності дільничної виборчої комісії №611125 округу №163 (м. Тернопіль). Суд прийняв рішення, яким відмовив у задоволені позивних вимог.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області Ольга Мазаєва повідомила, що у день голосування було виявлено декілька проблем пов’язаних технічним забезпеченням виборчих дільниць. Вона пояснила, що частина приміщень для голосування були недоступні для маломобільних груп населення, наприклад, через відсутність пандусів. Також Ольга Мазаєва розповіла, що дільниці не були оснащені додатковим освітлення, що викликало труднощі здійснити своє волевиявлення особам із слабким зором.

Ольга Галушка додала, що ті порушення, які спостерігачі ОПОРИ зафіксували у день голосування 21 липня не мали масового характеру і не є такими, які могли б вплинути на результати виборів. Заява ОПОРИ про попередні висновки спостереження на позачергових виборах народних депутатів розміщена на офіційному сайті.

За даними сайту Центральної виборчої комісії, 21 липня на позачергових виборах народних депутаті України у голосуванні взяли участь понад 54% виборців з Тернопільської області.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…