Останні новини

Як депутати Тернопільської міської ради голосують за питання, які важливі для тебе?

66788899909

Вебресурс TERNOPIL.RADA4YOU.ORG є локальним проектом RADA4YOU.ORG та розроблений Громадянською мережею ОПОРА у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.

Ternopil.rada4you.org дає можливість громадянам контролювати роботу депутатів міської ради, не відходячи від свого комп’ютера та не затрачаючи багато часу на пошук інформації. Інформація, що зібрана на сайті, допомагає відповісти на низку питань, таких як: чи відвідує депутат пленарні засідання, чи голосує за важливі для громади рішення тощо.

Ternopil.rada4you.org пропонує декілька інструментів моніторингу роботи народних обранців. Вони розміщенні у вкладках «Депутати»«Голосування»«Політики» та «Сумісне голосування». У першій з них доступний перелік депутатів Тернопільської міської ради із фотографією кожного. Список можна відфільтрувати за прізвищем у алфавітному порядку, за фракцією, за округом, за присутністю, за дотриманням фракційної дисциплін.

На сторінці конкретного депутата є інформація про відвідування засідань сесії та статистика його голосувань. Для прикладу, голова Тернопільської міської ради Сергій Надал був присутній на всіх засіданнях, при прийнятті рішень у 83% випадків голосував «за», у 14% - «не голосував» і у 1% голосувань - «утримався».

Ternopil nadal 1

Також на сторінці депутата є вкладка «друзі по голосуванню». Діаграма презентує хто ще із його колег займає ту ж політичну позицію і подібно голосує. Наприклад, «друзями по голосуванню» Сергія Надала є місцеві обранці Марія Баб'юк, Галина Гевко, Олег Шморгай, Михайло Сиротюк, Олег Климчук та Назарій Редьква.

Ternopil nadal druzi 1

У розділі «Голосування» доступний перелік проектів рішень, які були включені до порядку денного пленарних засідань. Пошук можна здійснити по заголовку або за датою, а також доступне сортування «за присутністю» та «за фракційною дисципліною» депутатів. У кожному проекті додана статистика голосування та результати поіменного голосування.

У розділі «Політики» поєднані голосування за  проекти рішень, які певним чином пов'язані між собою. Кожен бажаючий може створити свою політику та побачити як її підтримували місцеві обранці. При перегляді уже створених політик, сервіс дозволяє фільтрувати результати голосування депутатів за категоріями «максимально голосує за», «послідовно голосує за», «переважно голосує за», «суміш за та проти», «переважно голосує проти», «послідовно голосує проти», «максимально голосує проти» та «ніколи не голосує». Таким чином, можна легко визначити позицію місцевих обранців щодо важливих для тернополян голосувань.

Останній розділ тernopil.rada4you.org «Сумісне голосування» - це спосіб дослідити, які фракції у міській раді «дружать», а які «ворогують». Сервіс опрацьовує результати голосувань членів фракцій та порівнює політичну позицію однієї фракції щодо іншої. Запити формуються за весь час або вказати конкретний місяць.

Ольга Галушка,

координаторка громадського спостереження ОПОРИ

за виборами в Тернопільській області

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".