Останні новини

Колективна безвідповідальність заважає працювати тернопільському “Опоблоку”

Самопоміч логотипМинулого тижня депутати міської ради від “Самопомочі” продемонстрували всім нам, що таке колективна безвідповідальність. Вони не з’явилися на скликану терміново на їхнє ж прохання сесію, де мали розглянути питання профпридатності головного архітектора Тернополя.

Імітація — метод “Самопомочі”

Головне правило радянського номенклатурника говорить: “Не вмієш працювати, тоді імітуй бурхливу діяльність”. Так, мовляв, тебе помітять вищі товариші по партії і кар’єра піде вгору. Сьогодні можна трохи перефразувати цей принцип: “Будеш багато галасувати та демонстративно критикувати будь-яку владу, і тебе помітить виборець” 

Цей принцип добре засвоїли у тернопільському “опоблоці” на чолі з місцевою фракцією “Самопомочі”. Але й тут шановні обранці громади не пішли далі за імітацію. Спочатку вони пробували знайти політику там, де її бути не може, бо місцева політика — це у першу чергу господарка. Але й політична боротьба для них більше “шоу” для виборця. Тут на думку опозиційних “самопомічників” теж нічого не варто робити.

Можна просто виступити з трибуни, покрасуватися на шпальтах власних газет,а потім придумати причину, чому ти не прийшов на роботу. Саме так вчинили напередодні новорічних свят депутати від “Самопомочі”.

Коли амбіції заважають думати

Місцевий журналіст з амбіціями великого політика (нещодавно судячи за дописами у мережі фейсбук навіть їздив вчитися на політика до столиці і за кордон) Юрій Штопко, він же депутат від “Самопомочі” спровокував “бурю у шклянці води” напередодні новорічних свят, запропонувавши звільнити головного архітектора Тернополя Василя Бесагу.

Архітектор не подобався “опозиціонерам” з простої причини. Як стверджують ЗМІ, Бесага дотримувався затвердженого генерального плану міста, і цей план, очевидно, не враховував “будівельних інтересів” новоспечених опозиціонерів з “Самопомочі”, “Народного контролю” та “Громадянської позиції”. Жодних реальних доказів великий борець за справедливість від “Самопомочі” звичайно не навів. Обмежився гучними деклараціями у газеті, де працює.

Міський голова наклав вето, оскільки з юридичної точки зору таке рішення є неправочинним. Депутати просто не мають повноважень для звільнення головного архітектора. Більше того, на думку Сергія Надала, питання профпридатності мають вирішувати експертні ради і громада. Проте навіть у цій ситуації міський очільник вирішив діяти відповідно до букви закону. На вимогу “опоблоку” він скликав позачергову сесію, щоб депутати могли подолати “вето” міського голови. Варто зауважити, що саме про відсутність такої можливості найбільше говорили ті ж представники “Самопомочі”.

Працювати завадила вечеря і брак доказів...

Оскільки депутати поспішали і вимагали негайної сесії, вона і була призначена у найбільш короткі можливі терміни -на 6 січня на 15 год. Проте більшість депутатів від “опоблоку” не прийшли. На офіційній сторінці тернопільської “Самопомочі” з’явилася заява, мовляв депутати готуються до Святої вечері: посилено труть мак, варять кутю і активно вивчають колядки. Все ніби по-християнськи, але ...офіційно вихідним днем є 7 січня, коли усі ми святкуємо Різдво, йдемо до Церкви, вітаємо друзів та родичів. 6 ж січня усі працювали, навіть у давні часи.

Як вдалося з’ясувати, причина раптової відсутності більшості “опозиціонерів” банальніша. Депутати не мали голосів для звільнення Бесаги. Не мали доказів, а просто влаштували виставу. Говорячи професійною мовою рекламників, до яких, до речі, самі себе зараховують і  Юрій Штопко, і голова фракції “Самопомочі” Андрій Грицишин, і помічник нардепа Тараса Пастуха, депутат від “Самопомочі” Назар Зелінка — створили інформаційний привід. Тобто знову імітація.

Колективна безвідповідальність заважає працювати

 Які висновки? Депутати забувають, що представницька влада — це у першу чергу відповідальність. Таку відповідальність розуміє хіба що міський голова. За ситуацію у місті відповідає одна особа. У неї є прізвище і люди саме до неї найчастіше звертаються зі своїми проблемами.

Натомість, більшість депутатів, особливо “опозиційних”, як показує практика, це аморфні “вони”. Якщо у місті відбувається щось добре, тоді “вони посприяли”. Якщо у місті проблема, то це “не вони”. Безвідповідальність вбиває ефективність. Такі люди ніколи нічого не доводять до кінця. Вони лише заважають тим, які справді працюють. А нам з вами варто робити висновки, приглядатися і робити так, щоб кожен депутат відчував відповідальність перед громадою за те, що він робить.

Навіть, якщо такий депутат відірвався від землі і сховався за колективною безвідповідальністю. 

Samopomich123

Депутати від “Самопомочі” курять, поки мерія працює

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".