Останні новини

Таємний генплан міста хочуть розсекретити

genplan16 червня в Тернопільському міськрайонному суді розпочали слухати справу за позовом громадської організації УНСО до Тернопільської міської ради щодо ненадання копії генерального плану міста.

– Це перше судове засідання. Ми подали запит на доступ до публічної інформації, зокрема креслення генерального плану міста Тернополя. Спочатку отримали відповідь щодо продовження терміну розгляду запиту ще на 20 днів.

На мою думку, цими діями міська рада і виконавчий комітет погодилися з тим, що нададуть дану інформацію, але на це їм потрібно більше часу, – каже позивач Олена Степанова.

За її словами, після 20 днів міська влада відмовила у наданні такої інформації, посилаючись на те, що матеріали генерального плану містять гриф «ДСК», тобто призначені для службового користування.

– Від 27 березня з документів, яким було присвоєно гриф «ДСК»,  він має бути знятий. Це передбачено певними законодавчими актами. Крім того, віднесення генерального плану до документації для службового користування є неправомірним. Оскільки перелік відомостей, які містять службову інформацію, затверджується центральними органами виконавчої влади та Кабінетом Міністрів, – каже пані Олена.

Після того, як громадській організації відмовили у наданні генплану, вони почали вимагати перелік відомостей, які, власне, становлять службову інформацію.

– Це також досить цікавий документ. Розпорядженням міського голови цей перелік був затверджений, але він суперечить чинному законодавству. Тому дане розпорядження ми також оскаржуємо в суді, – розповідає позивачка.

Олена Степанова хоче отримати генеральний план, який був затверджений ще  міськрадою попереднього скликання та містить усі висновки, бо сумнівається у його достовірності.

«У мене є підстави вважати, що генеральний план, який розміщений на сайті міськради, є сфальсифікований. Я була на громадських слуханнях, що стосувались генплану, який тоді затверджувався, і бачила креслення. Вони не відповідають тому, що знаходиться на сайті міськради, – каже Олена Степанова.

Пані Олена надіється, що рішення суду буде на її стороні, оскільки вважає даний позов обґрунтованим.

– Якщо навіть після позитивного рішення суду надалі не будуть надавати нам цього документа, то ми ставитимемо питання про порушення кримінальної справи за невиконання рішення суду, – резюмує О. Степанова.

До слова, на судове засідання представники від міської ради не з’явились.  Наступне засідання відбудеться 3 липня.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…