Останні новини

Таємний генплан міста хочуть розсекретити

genplan16 червня в Тернопільському міськрайонному суді розпочали слухати справу за позовом громадської організації УНСО до Тернопільської міської ради щодо ненадання копії генерального плану міста.

– Це перше судове засідання. Ми подали запит на доступ до публічної інформації, зокрема креслення генерального плану міста Тернополя. Спочатку отримали відповідь щодо продовження терміну розгляду запиту ще на 20 днів.

На мою думку, цими діями міська рада і виконавчий комітет погодилися з тим, що нададуть дану інформацію, але на це їм потрібно більше часу, – каже позивач Олена Степанова.

За її словами, після 20 днів міська влада відмовила у наданні такої інформації, посилаючись на те, що матеріали генерального плану містять гриф «ДСК», тобто призначені для службового користування.

– Від 27 березня з документів, яким було присвоєно гриф «ДСК»,  він має бути знятий. Це передбачено певними законодавчими актами. Крім того, віднесення генерального плану до документації для службового користування є неправомірним. Оскільки перелік відомостей, які містять службову інформацію, затверджується центральними органами виконавчої влади та Кабінетом Міністрів, – каже пані Олена.

Після того, як громадській організації відмовили у наданні генплану, вони почали вимагати перелік відомостей, які, власне, становлять службову інформацію.

– Це також досить цікавий документ. Розпорядженням міського голови цей перелік був затверджений, але він суперечить чинному законодавству. Тому дане розпорядження ми також оскаржуємо в суді, – розповідає позивачка.

Олена Степанова хоче отримати генеральний план, який був затверджений ще  міськрадою попереднього скликання та містить усі висновки, бо сумнівається у його достовірності.

«У мене є підстави вважати, що генеральний план, який розміщений на сайті міськради, є сфальсифікований. Я була на громадських слуханнях, що стосувались генплану, який тоді затверджувався, і бачила креслення. Вони не відповідають тому, що знаходиться на сайті міськради, – каже Олена Степанова.

Пані Олена надіється, що рішення суду буде на її стороні, оскільки вважає даний позов обґрунтованим.

– Якщо навіть після позитивного рішення суду надалі не будуть надавати нам цього документа, то ми ставитимемо питання про порушення кримінальної справи за невиконання рішення суду, – резюмує О. Степанова.

До слова, на судове засідання представники від міської ради не з’явились.  Наступне засідання відбудеться 3 липня.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...