Останні новини

Семінар «Децентралізація в Україні» відбувся за участю представників нашого краю

pazl ukrЗа ініціативи та підтримки наших європейських партнерів у Львові відбувся семінар на тему «Децентралізація в Україні».

У роботі семінару від Тернопільщини взяли участь директор Офісу реформ у Тернопільській області Віктор Литвинчук та представники Тернопільської міської ради, які поділилися своїми думками й досвідом щодо проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Головними темами семінару стали:

• Досвід впровадження реформ децентралізації за кордоном;

•  Ризики та переваги  процесу децентралізації;

•  Поради та уроки для України.

Метою заходу, організованого Спільнотою Демократій LEND разом з Європейським Інститутом Демократій (EID) за фінансової підтримки Уряду Канади, була дискусія щодо проблем проведення децентралізації в Україні. Модераторами дискусії  виступили колишній прем'єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань та колишній прем'єр-міністр Словаччини Івета Радічова, які поділяться  досвідом проведення децентралізації в їхніх країнах. Зокрема, розглянули, як позитивні, так і негативні аспекти впровадження реформи. Особливу увагу звернули на потенційні загрози та приховані пастки, а також способи їх уникнення. Оскільки Угорщина та Словаччина географічно розташовані в тому ж регіоні, що й Україна, ми зіштовхуємося зі схожими проблемами. У цьому й цінність досвіду сусідніх країн, а відтак й дискусії на цю тему.

Віктор Литвинчук запропонував  Мережі Спільноти Демократій LEND та Європейську Інституту Демократій (EID) розглянути питання тіснішої співпраці з Тернопільщиною, у тому числі залучення європейського бізнесу в економіку новостворених об’єднаних територіальних громад області. Адже, як відомо, на сьогодні Тернопільщина є лідером в царині децентралізації. Оскільки бізнес обережно ставиться до співпраці з українською адміністрацією, було запропоновано модель співпраці з об’єднаними громадами, які не пов’язані з адміністративною системою, є самоурядними і відповідальними перед своїми громадянами. Ця ідея зацікавила екс-прем’єр-міністра Угорщини Ференца Дюрчаня, нині одного з провідних бізнесменів Угорщини, який пообіцяв достеменніше вивчити функціонування наших громад, їх можливості та степінь незалежності від системи. 

За інформацією Тернопільської ОДА

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…