Останні новини

В епіцентрі уваги – децентралізація

kruglyi stil111Чи зможуть маленькі села об'єднуватися? Як вживатимуть новостворені громади? Що чекає нас під час найближчих виборів до громад? Про ці та інші важливі питання говорили в Тернополі, під час «круглого столу» на тему: «Децентралізація та вибори до громад.

Позитиви та ризики», який відбувся 24 жовтня з ініціативи Української Галицької Партії. Участь у роботі «круглого столу» взяли мешканці новоутворених громад, зокрема і тих, до яких відбудуться вибори у грудні 2016 року (Залізці, Трибухівці), а також, представники виконавчої гілки влади, депутати Тернопільської обласної ради, громадські активісти та журналісти.

Тернопільщина є однією із передових областей в Україні щодо проведення адмінреформи. На даний час тут утворено 26 ОТГ, до 10 з яких заплановано вибори. Ще 3 громади (Хоростків, Зборів, Товсте) чекає складніший шлях, адже до свого складу вони запросили населені пункти, які представляють різні райони.

Тому, поряд із певним позитивним досвідом реформи, в області залишаються актуальними ще ряд питань, шляхи вирішення яких і обговорювались під час роботи «круглого столу». Це і відсутність повноцінної нормативно-правової бази, і гостра потреба у фахівцях з фінансових питань, і диспропорція уже сформованих громад тощо. Уже зараз можна прогнозувати, що під час внесення змін і доповнень до перспективного плану створення громад, розгляд яких ініціюється на найближчу сесію Тернопільської обласної ради, виникнуть серйозні дискусії, наприклад, щодо долі Черняхівської та Колодненської ОТГ Збаразького району. В кожній із них - проблеми різні, але спільною є малочисельність громад, яка може завадити повноцінному розвитку.

І представники влади, і експерти зійшлись на тому, що процесу децентралізації в області бракує публічності та інформативності, обміну досвіду та прикладів успіху самодостатніх громад. Проте, на даний момент іншої альтернативи для формування справжнього народовладдя просто немає.

Саме тому Українська Галицька Партія закликає місцеву владу забезпечити повне сприяння і належну підтримку для ОТГ Тернопільщини, які створені з ініціативи і волею громадян, в т.ч. здійснити всі необхідні дії для внесення змін до перспективних планів. Будь-які перешкоди чи саботаж є неприпустимими! Дотримуватись принципів створення нових самоврядних громад виключно в інтересах самих громад та максимально незалежно від примх місцевих корумпованих «господарів життя».

Мешканців новоутворених громад обирати до Рад ОТГ нових молодих незалежних активістів, а не представників олігархічних партій із багатим корупційним досвідом. Кращі із нових молодих політиків згодом стануть гідними кандидатами на виборах до Верховної Ради та претендентами на посади в Уряді. Так, ми зможемо зруйнувати монополію олігархічних кланів на владу і запровадити в Україні справжнє народовладдя.

Нагадаємо, що паралельно із дискусіями на тернопільському «круглому столі», активісти Української Галицької Партії долучились до пікетування Львівської облдержадміністрації, протестуючи проти умисного гальмування реформування громад з боку окремих чиновників.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека 8 вересня запрошує тернопільські родини на творчу зустріч з  поеткою, дитячою письменницею Ольгою Атаманчук. На Вас чекає лірика для дорослих, загадки,...
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбулась зустріч представників КП «Тернопільелектротранс» із шукачами роботи.