Останні новини

В епіцентрі уваги – децентралізація

kruglyi stil111Чи зможуть маленькі села об'єднуватися? Як вживатимуть новостворені громади? Що чекає нас під час найближчих виборів до громад? Про ці та інші важливі питання говорили в Тернополі, під час «круглого столу» на тему: «Децентралізація та вибори до громад.

Позитиви та ризики», який відбувся 24 жовтня з ініціативи Української Галицької Партії. Участь у роботі «круглого столу» взяли мешканці новоутворених громад, зокрема і тих, до яких відбудуться вибори у грудні 2016 року (Залізці, Трибухівці), а також, представники виконавчої гілки влади, депутати Тернопільської обласної ради, громадські активісти та журналісти.

Тернопільщина є однією із передових областей в Україні щодо проведення адмінреформи. На даний час тут утворено 26 ОТГ, до 10 з яких заплановано вибори. Ще 3 громади (Хоростків, Зборів, Товсте) чекає складніший шлях, адже до свого складу вони запросили населені пункти, які представляють різні райони.

Тому, поряд із певним позитивним досвідом реформи, в області залишаються актуальними ще ряд питань, шляхи вирішення яких і обговорювались під час роботи «круглого столу». Це і відсутність повноцінної нормативно-правової бази, і гостра потреба у фахівцях з фінансових питань, і диспропорція уже сформованих громад тощо. Уже зараз можна прогнозувати, що під час внесення змін і доповнень до перспективного плану створення громад, розгляд яких ініціюється на найближчу сесію Тернопільської обласної ради, виникнуть серйозні дискусії, наприклад, щодо долі Черняхівської та Колодненської ОТГ Збаразького району. В кожній із них - проблеми різні, але спільною є малочисельність громад, яка може завадити повноцінному розвитку.

І представники влади, і експерти зійшлись на тому, що процесу децентралізації в області бракує публічності та інформативності, обміну досвіду та прикладів успіху самодостатніх громад. Проте, на даний момент іншої альтернативи для формування справжнього народовладдя просто немає.

Саме тому Українська Галицька Партія закликає місцеву владу забезпечити повне сприяння і належну підтримку для ОТГ Тернопільщини, які створені з ініціативи і волею громадян, в т.ч. здійснити всі необхідні дії для внесення змін до перспективних планів. Будь-які перешкоди чи саботаж є неприпустимими! Дотримуватись принципів створення нових самоврядних громад виключно в інтересах самих громад та максимально незалежно від примх місцевих корумпованих «господарів життя».

Мешканців новоутворених громад обирати до Рад ОТГ нових молодих незалежних активістів, а не представників олігархічних партій із багатим корупційним досвідом. Кращі із нових молодих політиків згодом стануть гідними кандидатами на виборах до Верховної Ради та претендентами на посади в Уряді. Так, ми зможемо зруйнувати монополію олігархічних кланів на владу і запровадити в Україні справжнє народовладдя.

Нагадаємо, що паралельно із дискусіями на тернопільському «круглому столі», активісти Української Галицької Партії долучились до пікетування Львівської облдержадміністрації, протестуючи проти умисного гальмування реформування громад з боку окремих чиновників.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…