Останні новини

В епіцентрі уваги – децентралізація

kruglyi stil111Чи зможуть маленькі села об'єднуватися? Як вживатимуть новостворені громади? Що чекає нас під час найближчих виборів до громад? Про ці та інші важливі питання говорили в Тернополі, під час «круглого столу» на тему: «Децентралізація та вибори до громад.

Позитиви та ризики», який відбувся 24 жовтня з ініціативи Української Галицької Партії. Участь у роботі «круглого столу» взяли мешканці новоутворених громад, зокрема і тих, до яких відбудуться вибори у грудні 2016 року (Залізці, Трибухівці), а також, представники виконавчої гілки влади, депутати Тернопільської обласної ради, громадські активісти та журналісти.

Тернопільщина є однією із передових областей в Україні щодо проведення адмінреформи. На даний час тут утворено 26 ОТГ, до 10 з яких заплановано вибори. Ще 3 громади (Хоростків, Зборів, Товсте) чекає складніший шлях, адже до свого складу вони запросили населені пункти, які представляють різні райони.

Тому, поряд із певним позитивним досвідом реформи, в області залишаються актуальними ще ряд питань, шляхи вирішення яких і обговорювались під час роботи «круглого столу». Це і відсутність повноцінної нормативно-правової бази, і гостра потреба у фахівцях з фінансових питань, і диспропорція уже сформованих громад тощо. Уже зараз можна прогнозувати, що під час внесення змін і доповнень до перспективного плану створення громад, розгляд яких ініціюється на найближчу сесію Тернопільської обласної ради, виникнуть серйозні дискусії, наприклад, щодо долі Черняхівської та Колодненської ОТГ Збаразького району. В кожній із них - проблеми різні, але спільною є малочисельність громад, яка може завадити повноцінному розвитку.

І представники влади, і експерти зійшлись на тому, що процесу децентралізації в області бракує публічності та інформативності, обміну досвіду та прикладів успіху самодостатніх громад. Проте, на даний момент іншої альтернативи для формування справжнього народовладдя просто немає.

Саме тому Українська Галицька Партія закликає місцеву владу забезпечити повне сприяння і належну підтримку для ОТГ Тернопільщини, які створені з ініціативи і волею громадян, в т.ч. здійснити всі необхідні дії для внесення змін до перспективних планів. Будь-які перешкоди чи саботаж є неприпустимими! Дотримуватись принципів створення нових самоврядних громад виключно в інтересах самих громад та максимально незалежно від примх місцевих корумпованих «господарів життя».

Мешканців новоутворених громад обирати до Рад ОТГ нових молодих незалежних активістів, а не представників олігархічних партій із багатим корупційним досвідом. Кращі із нових молодих політиків згодом стануть гідними кандидатами на виборах до Верховної Ради та претендентами на посади в Уряді. Так, ми зможемо зруйнувати монополію олігархічних кланів на владу і запровадити в Україні справжнє народовладдя.

Нагадаємо, що паралельно із дискусіями на тернопільському «круглому столі», активісти Української Галицької Партії долучились до пікетування Львівської облдержадміністрації, протестуючи проти умисного гальмування реформування громад з боку окремих чиновників.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".