Останні новини

Хто і для чого підводить губернатора Барну «під кримінал» по землям учасників АТО

ATO zemlia TernЗа земельною аферою з ділянками для бійців АТО стоїть велика політика.

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна може не лише позбутися своєї посади, а й опинитися в дуже «скрутному становищі». Підводить губернатора «під монастир» колишній персональний водій лідера тернопільської «Батьківщини», а зараз керівник обласного Держгеокадастру Віктор Мартинюк, що міг організувавши найбільшу в Україні земельну аферу з ділянками для бійців АТО.

Як водій Деревляного «вплинув» на Барну

У Тернопільській області виникла дуже складна ситуація з виділенням земельних ділянок бійцям АТО. Станом на листопад 2016 року у межах Тернопільської області  зарезервовано більше 5 тисяч гектарів земель для бійців АТО. Ніби й багато. Але є одна дуже важлива обставина. Найбільше земель зарезервували для ведення особистого селянського господарства – 4334 га, індивідуального садівництва – 717 га. А для будівництва та обслуговування житла – лише 187 га. Більшість бійців АТО з Тернопільщини й так мають земельні ділянки для особисто селянського господарства, які зареєстровані на їх родичів і вони вимагають саме землі для будівництва. Тому й «атошники» не поспішають записуватися у чергу на «с/г землю», справедливо чекаючи на землю для будівництва. Тому за показником виділення земельних ділянок «атошникам» наша область плететься у хвості загальноукраїнського списку. А це може означати, що не за горами «оргвисновки» щодо діяльності губернатора області. 

І саме в цей критичний момент «руку допомоги» Степану Барні протягнув керівник Держгеокадастру у Тернопільській області (головне управлінням Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у Тернопільській області) Віктор Мартинюк. Він запропонував Барні 84 га землі у межах Тернополя по вул. Львівській - які до останнього часу використовував Тернопільський національний економічний університет і ці ділянки роками здавалися керівництвом університету в оренду фермерам. 26 листопада, після майже півторарічних переговорів між міським головою Тернополя Сергієм Надалом з одного боку, ТНЕУ і міністерством освіти з іншого, університет офіційно (документ від 26 листопада) відмовився від земель на користь міста. Цю землю мерія Тернополя запланувала передати 1400 тернопільським бійцям АТО, а далі там мав бути споруджений новий мікрорайон зі всією інфраструктурою.

Однак, в цей же день, голова Віктор Мартинюк запропонував оформити ці землі як державну, а не комунальну власність. Оформити 84 га як землі сільськогосподарського призначення (у даному випадку як землі для садового-городнього господарства) і в подальшому видавати вже учасникам АТО - мешканцям області. Більше того, Мартинюк пообіцяв Барні, що всі бажаючі можуть побудувати там дачні будинки до 300 кв.м. і легко перевести їх житловий фонд Тернополя. Як вже стало відомо, якщо такий варіант буде реалізований, бійці АТО з області не зможуть на вул. Львівській будувати повноцінні будинки. Ці території не будуть зареєстровані як житловий фонд, на ці будинки не можна буде оформити субсидії. Причина одна – законодавство України забороняє включати у житловий фонд населених пунктів землі сільськогосподарського призначення. Про це більше читайте за цим посиланням.

Професійна «підстава» 

Таким чином, Віктор Мартинюк, «руками» Степана Барни, ймовірно, «підставляє» бійців АТО. Також він «підставляє під кримінал» й самого очільника Тернопільщини. 

Міністерство освіти було лише користувачем цієї землі. Дані 84 га завжди належали тернопільській громаді (тобто входили у межі Тернополя), що й підтверджується діючим Генеральним планом міста. Тому 26 листопада 2016 року ТНЕУ офіційно повернула ці земельні ділянку ГРОМАДІ Тернополя. 

Відповідно до законодавства України, вони мали бути повернені у комунальну власність через Держгеокадастр. Ось тут й починається «кримінал». Мартинюк вирішив «відтяти» ці земельні ділянки у громади Тернополя і оформити як землі сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності. У цьому випадку керівництво тернопільського Держгеокадстру пішло на службове «беззаконня». Адже, жоден виконавчий орган влади не має права змінювати межі населених пунктів. Саме для цього Мартинюк залучив до цієї земельної оборудки губернатора Степана Барну та ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого. Губернатору треба за будь-яку ціну виправляти ситуацію з виділенням земельних ділянок бійцям АТО. 

Мартинюк підвів Крисоватого «під монастир»: ректор підписав незаконний документ (меморандум) про передачу 84 га землі через Держгеокадастр у розпорядження Тернопільської ОДА. Хоча справжній розпорядник цієї землі – міністерство освіти, надіслало офіційний документ, що воно погоджується повернути цю землю Тернополю (див. лист за підписом замміністра освіти та науки А.Гевка). Таким чином, і Степан Барна і Андрій Крисоватий свідомо чи не свідомо пішли на «земельну махінацію».. 

Барна не має права виділити жодної земельної ділянки на вул. Львівській

Навіть, якщо цю справу вдасться «зам’яти» зараз, у найближчому майбутньому нею зацікавляться у ГПУ. Адже перше ж офіційне рішення ОДА про виділення земельної ділянки на вул. Львівській буде незаконне. 

Так стаття 122 Земельного кодексу України забороняє роздавати земельні ділянки як сільськогосподарські наділи, коли у діючому Генеральному плані Тернополя (громаді якого ця земля й належить) ця територія призначена для житлової забудови громадянами.

Це ж передбачає стаття 22 Закону України «Про основи містобудування»: надання будь-яких земельних ділянок відбувається лише згідно детального плану забудови території. 

Таким чином, законно виділити земельні ділянки на вул. Львівській може лише Тернопільська міська рада, яка представляє інтереси громади Тернополя. Ці землі на сесії міської ради можна перевести у статус території для житлової забудови, що й ПЕРЕДБАЧЕНО у Генплані, та в подальшому законно передати учасникам АТО.

Чому це потрібно Мартинюку: причина перша - гроші

Ситуація з земельними ділянками на вул. Львівській може просто «зависнути». Барна побоїться підписувати незаконні рішення про передачу цих садових ділянок «атошникам», навіть якщо такі з’являться. У тернопільській ОДА все таки діє юридичне управління. У такому разі, можна буде продовжувати теперішню «сіру схему», коли ці земельні ділянки неофіційно передають у користування фермерам і всі «сірі прибутки» будуть в «кишеню» голові Держгеокадастру Віктору Мартинюку.

Чому це потрібно Мартинюку: причина друга – Барну «замовили»

Щоб зрозуміти ситуацію, варто проаналізувати, хто ж такий є Віктор Мартинюк. До Революції гідності він був водієм лідера тернопільської «Батьківщини» Василя Деревляного. На більш публічні партійні посади його просто боялися призначати. Як стверджують тернопільські активісти, Мартинюк притягався до кримінальної відповідальності за групове зґвалтування і щоб уникнути покарання міг погодитись працювати стукачем для правоохоронних органів. І правоохоронцям часів Кучми та Януковича він був добре відомим по кличці «Чиж». Однак після «ночі гніву» всі документи на «Чижа» зникли і він вже став одним з публічних лідерів «Батьківщини» та займався люстрацію!!! Навіть став довіреною особою Юлії Тимошенко. Згодом Мартинюк пішов на підвищення. В уряді Яценюк «Батьківщині» віддали як квоту Дергеокадастр, який очолив ймовірний родич Віктора Мартинюка -  Максим Мартинюк. Саме же тоді Віктор Мартинюк і очолив тернопільське обласне управління. Правда через деякий час його посунув (на посаду заступника) ставленик «яценюківців» Павло Боднар. Але дуже швидко Боднара зловили на хабарі (у ЗМІ говорили про професійну підставу) і Віктор Мартинюк повернув собі посаду начальника. 

А далі вже йде одна політика. ВО «Батьківщина» взяла курс на дострокові вибори, які можливо відбудуться вже весною 2017 року. Тернопільська область має стати базовою областю для цієї партії. Але в ВО «Батьківщина» небезпідставно підозрюють, що на «Блок Петра Порошенка» буде інтенсивно працювати адмінресурс, який добре вміє «організувати» діючий голова ОДА. У даному випадку «Батьківщина» прямо зацікавлена, щоб Барна був звільнений вже найближчим часом. І бажано з великим скандалом, а в ідеалі – пішов «під кримінал». Тоді для Порошенко буде змушений погодиться на те, щоб головою ОДА став колишній в.о. губернатора, теперішній заступник Барни і член ВО «Батьківщина» Іван Крисак. 

Пригадується остання нарада за участю Степан Барни, Віктора Мартинюка та представників організацій бійців АТО. Тоді очільник ОДА заявив, що його завдання, щоб землю розділили максимально прозоро і хлопці «не сіли». При цьому він кивнув головою на Мартинюка. Голова тернопільського Держгеокадстру лише усміхнувся. Хто ще «сяде». Ось у чому питання!

Далі буде…

doc01111

doc01112

Лист, за підписом заступника міністра освіти та науки Андрія Гевка

doc01113

ДІлянки для учасників АТО, згідно Генплану, відносяться до міста

doc01114

Меморандум підписує Віктор Мартинюк

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...