Останні новини

Чи мають міліціонери повноваження вручати повістки?

Ruslan BalykЧи має право міліція бути учасником процесу призову громадян та часткової мобілізації, і на яких підставах? Роз’яснить  заступник начальника УМВС - Руслан Балик.

 

- Руслане Михайловичу, тож чи передбачена участь міліції у процесі призову та часткової мобілізації?

- Участь міліції у процесі призову та часткової мобілізації передбачена, але  лише в рамках законів України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про міліцію», Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих нормативних актів.

- Чи мають право працівники міліції вручати повістки?

- Категорично ні! Такі повноваження на працівників органів внутрішніх справ не покладені і суперечать законодавству.

- Але ж надходять скарги від людей про те, що при врученні повістки присутні працівники міліції.

- Бути присутнім і вручати повістку - це різні речі.  Згідно законодавства України та Указу Президента України працівники міліції виконують покладені на них функції щодо охорони громадського порядку, в тому числі у громадських місцях під час проведення мобілізаційних заходів. Під час роботи працівників військових комісаріатів досить часто відбуваються конфлікти із родичами чоловіків, які підлягають мобілізації. У таких випадках залучаються міліціонери для забезпечення громадського порядку та безпеки громадян. Також працівники ОВС фіксують можливі незаконні дії зі сторони учасників конфлікту.

- Хто відповідальний за оповіщення громадян про мобілізацію та контроль за прибуттям призовників для проходження призовної комісії.

- Відповідно до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» та пункту 2.2 Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників, саме на органи місцевого самоврядування покладається обов’язок оповіщення військовозобов’язаних та призовників про їх виклик до військкомату і забезпечення своєчасного прибуття за цим викликом. А контролювати прибуття призовників для проходження призовної комісії або ж вживати заходів для встановлення причин їх неприбуття і розшуку – це особисте зобов’язання військових комісарів, згідно пункту 3 статті 16 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

- Чи здійснюють правоохоронні органи розшук осіб, що ухиляються від мобілізації?

- Згідно законодавства України працівники міліції здійснюють розшук осіб, що переховуються від мобілізації. Списки таких осіб та постанови на їх привід надаються до органів внутрішніх справ військовими комісарами. Постанови про привід санкціонують прокурори на місцях.

- Мобілізаційна робота на Тернопільщині триває, тому  особовий склад міліції попереджений  про недопущення порушень законодавства у цій сфері.

Матеріал отриманий з mvs.gov.ua.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…