Останні новини

Тернопільським депутатам погрожують бандити з бригади екс-«смотрящого» Януковича

zemelna mafiia ternopil 492Після ухвалення на сесії міської ради Тернополя змін до Генерального плану міста розпочалася справжня «травля» депутатів. Ситуація дійшла до того, що їм погрожують фізичною розправою. 

Нещодавно в центрі Тернополя біля пам’ятника Івану Франку повісили опудало з розрубленою свинячою головою. Опудало мало показати всім депутатам, які проголосували за Генплан, що з ними можуть зробити невідомі «активісти». Паралельно у соцмережах депутатам активно погрожують за їх позицію. Доходить до того, що депутатів обіцяють повісити біля опудала. Мета цієї кампанії зрозуміла – методом залякування змусити депутатів відкликати свої голоси за Генплан. Однак, не всі розуміють ХТО і ЧОМУ організував таку «травлю». Спробуємо дати відповідь на ці питання.

Бандити з проти міської ради

Щоб зрозуміти, хто стоїть за тиском на депутатів, треба згадати, хто найбільш активно бореться проти Генплану Тернополя. Це не окремі депутати-крикуни, навіть не фракції та партії. Це добре відомий «у вузький колах» кримінальний авторитет, який у буремні 90-і роки заснував банду «Аракс», займався рекетом та «кришуванням». У свій час він навіть провів шість років у тюрмі в Іспанії за той же рекет. Колишній рекетир активно повернувся у тернопільське політичне та економічне життя у 2010 році, коли президентом України став Віктор Янукович. За інформацією генерала міліції та відомого українського поліція Геннадія Москаля, цю особу Віктор Янукович призначив «смотрящим» у Тернопільській області. 

Керівник «Араксу» збирав гроші з підприємців, «віджимав» бізнес на користь «сім’ї» Януковича. Звичайно дещо залишав і собі. Найбільш амбітні плани «смотрящого» від Януковича стосувалися будівельного ринку Тернополя. Він планував привести у Тернопіль будівельні фірми пов’язані з сином Януковича Олександром (Саша Стоматолог). Саме ці фірми мали захопити ринок житлового будівництва, а керівник «Араксу» за свої відсотки гарантував Януковичу-молодшому «вибити» необхідні для будівництва земельні ділянки. Захопити, «віджати» землю, підкупити чи залякати чиновника або депутата для цієї особи не було проблемою. Однак на шляху авторитета став міський голова Тернополя Сергій Надал і Генплан Тернополя. 

Генплан Тернополя зупинив земельну мафію Януковича

Генеральний план Тернополя був ухвалений у 2010 році. З того часу розвиток міста, в тому числі забудова, регулюється ані міським головою, ні депутатами, ні чиновниками, а саме цим документом. Генеральний міста – це своєрідна земельна Конституція Тернополя. Відповідно, «вибити», «віджати» землю стало нереально. 

Тому «авторитет» з «Араксу» на швидкоруч створив громадську організацію «УНСО» і почав боротьбу проти Генплану. Тут не треба плутати з партією УНСО чи добровольчим рухом УНСО. Це всього-на-всього кишенькова організація, яка експлуатує відому назву. Ця ГО «УНСО» подала у суд позов на Генеральний план Тернополя. Вони «підключили» до справи найвідоміших юристів, однак справу все таки виграла мерія Тернополя. Генплан продовжив діяти. Не змігши виграти суд, псевдо-УНСОвці почав вдаватися до силових акцій, намагаючись помститися Сергію Надалу. У 2014 році штурмували міську раду. Саме бандити з «Аракса» причетні до кампанії з залякування депутатів, які проголосували за Генплан. Їм вже просто нікуди відступати. Оновлений Генплан захистить від незаконної забудови і теперішні й майбутні території Тернополя. Земельна мафія у нашому місті залишилася біля «розбитого корита».

Земельна мафія пішла ва-банк

Саме тому бандгрупа «Аракс» кинула всі свої ресурси для скасування результатів голосування за оновлений Генплан Тернополя. Родичі керівника «Араксу» готують позов у суд та «тролять» прихильників Генплану у соцмережах. «Кишенькові» партії Тернополя після відмашки «араксовців» теж різко включилися в атаку на Генплан та його прихильників. Бандити з 90-х погрожують депутатам фізичною розправою, якщо вони не відкличуть свої голоси. 

Земельна мафія пішла ва-банк. І готова йти до кінця. Їм дуже хочеться повернути Тернопіль у 90-і роки або принаймні у часи Януковича, коли вони були господарями нашого міста. Для них всі, хто підтримує закон і порядок – це зрадники, які «заважають їм жити».

Далі буде…

Микола Савченко

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…