Останні новини

Голова Тернопільської обласної організації Української Галицької партії Ігор Велиган: «Незалежність розпочалась з Галичини: настав час знову взяти провід до своїх рук!»

Igor VelyganВже другий рік поспіль свій День Незалежності українці зустрічають без особливого святкового настрою, з почуттям тривоги за долю дітей та матерів, за майбутнє держави. З молитвою на вустах і вірою у велику українську перемогу, нескорена нація переживає чи не найскладніші випробовування за часи своєї новітньої історії. На наших очах гартується справжня, героїчна незалежність, окроплена кров’ю найкращих синів і дочок нашої землі.

 

Вже другий рік поспіль, під час пошанування Дня Незалежності, українців запевняють, що от-от розпочнеться довгоочікуване оновлення країни: запанує мир, запустяться реформи, подолається корупція. Змін на краще прагнуть усі: від малого до великого, від студента до пенсіонера, від прикарпатця до слобожанця. Проте не кожен розуміє, що механізм масштабних змін може запрацювати лише тоді, коли будуть усунені системні помилки державотворення. Виправлення ж помилок можливе за умови розуміння їх глибинних причин. Забезпечити зміни може не поверховий аналіз, не політичний популізм, - лише чітке усвідомлення причин наших негараздів.

На моє глибоке переконання, однією з ключових проблем сучасності є відсутність справжньої української еліти. Два десятки років нам її намагались підмінити політичними союзами, олігархічним кланами чи просто бандикуватими яничарами. За весь цей час поняття «влади» та «еліти» були знівельовані до нульового рівня. А розпочалось все ще на зорі незалежності із своєрідної змови тих сил, які за будь яку ціну не хотіли допустити домінування галицької інтелігенції в українському політикумі. Замість високоосвічених та, фактично готових до управління державою галичан, до влади прорвалась колишня комуно-комсомольська номенклатура, яка закріпилась на політичній вершині на довгі роки. Для остаточної дискредитації галицької тематики було віднайдено таких собі «бойків», пастухів західноукраїнського електорату, а, фактично – політичних клоунів та пройдисвітів.   

Суспільство часто страждає від політичних маніпуляцій, від переконань, які нав’язуються зовні. Тому останні роки нас методично підводили до того, що твердження про знакову роль Галичини в історії українського державотворення є не толерантним, що воно ображає почуття українців зі Сходу. Виражати галицьку самобутність стало, образно кажучи, не модно. Через центральні ЗМІ тиражувалась думка, що Галичина не такий уже й «П’ємонт», адже існують і інші самодостатні регіони. Чому так відбувалось? Відповідь проста – уся фсб-ешна агентура, кремлівські політтехнологи та інша московська нечисть, яка промишляла в Україні за часів режиму януковича, свідомо компрометувала і перекручувала значення і суть Галичини для соборної української держави.

Але ж ми знаємо, як було насправді. Знаємо, де розпочинались процеси національного пробудження, де творились перші осередки РУХу наприкінці 80-х років минулого століття, де виходила з катакомб нескорена Церква.

Пора пригадати, що центром національного відродження була Галичина. Це – незаперечний факт. Незалежність України розпочалась з Галичини. Це теж факт. Тож настав момент, коли галичани знову повинні взяти національний провід до своїх рук! Не тому, що нам так хочеться. А тому, що так треба, тому, що це вимога часу, часу суворого і вирішального!

Запитаймо себе – як сьогодні представлений наш край у центральній владі, хто реально впливає на соціально-економічні процеси, навіть, на місцях, чи можемо ми назвати бодай десяток впливових галичан? На жаль, відповіді на ці питання не додають оптимізму.

Тому варто докорінно змінювати ситуацію. Українське суспільство повинно зрозуміти, що зміни в Україні можуть розпочатись лише з Галичини, а згодом, еволюційним або революційним шляхом поширитись на всю Велику Україну. Суспільство повинно повірити, що свою долю таки варто довірити галичанам – християнам, щирим патріотам, відданим національній ідеї.

Такий переможний шлях для України і пропонує Українська Галицька Партія. На шляху повернення до Європи за нами, галичанами, стоїть столітній досвід безперервної розбудови громадянського суспільства – жертовної праці кількох поколінь для розвитку громадських, освітніх, кооперативних, спортивних та інших організацій. Досвід, якого бракує Україні. Досвід, який не повинен пропасти без сліду, не має припадати порохом у музейних вітринах і на архівних полицях. Досвід, який ми маємо вивчити, відродити й розвинути в нових умовах, поділитися ним із всіма українцями.

Якщо у Галичині ми створимо достойний український проект з пріоритетом вічних, Божих цінностей, тоді й відбудеться Україна. Нехай вона спочатку відбудеться на обмеженій території, але після цього вона пошириться дуже швидко.

Тільки тоді Галичина зможе як локомотив втягнути цілу Україну до євроатлантичної спільноти, де панує повага до гідності кожного і верховенство права, де прозорість бізнесу несе економічну ефективність, а прозорість владних структур – відповідальність посадовців.

Наша сила в нас самих – світ належить до сильних!

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…