Останні новини

Голова Тернопільської обласної організації Української Галицької партії Ігор Велиган: «Незалежність розпочалась з Галичини: настав час знову взяти провід до своїх рук!»

Igor VelyganВже другий рік поспіль свій День Незалежності українці зустрічають без особливого святкового настрою, з почуттям тривоги за долю дітей та матерів, за майбутнє держави. З молитвою на вустах і вірою у велику українську перемогу, нескорена нація переживає чи не найскладніші випробовування за часи своєї новітньої історії. На наших очах гартується справжня, героїчна незалежність, окроплена кров’ю найкращих синів і дочок нашої землі.

 

Вже другий рік поспіль, під час пошанування Дня Незалежності, українців запевняють, що от-от розпочнеться довгоочікуване оновлення країни: запанує мир, запустяться реформи, подолається корупція. Змін на краще прагнуть усі: від малого до великого, від студента до пенсіонера, від прикарпатця до слобожанця. Проте не кожен розуміє, що механізм масштабних змін може запрацювати лише тоді, коли будуть усунені системні помилки державотворення. Виправлення ж помилок можливе за умови розуміння їх глибинних причин. Забезпечити зміни може не поверховий аналіз, не політичний популізм, - лише чітке усвідомлення причин наших негараздів.

На моє глибоке переконання, однією з ключових проблем сучасності є відсутність справжньої української еліти. Два десятки років нам її намагались підмінити політичними союзами, олігархічним кланами чи просто бандикуватими яничарами. За весь цей час поняття «влади» та «еліти» були знівельовані до нульового рівня. А розпочалось все ще на зорі незалежності із своєрідної змови тих сил, які за будь яку ціну не хотіли допустити домінування галицької інтелігенції в українському політикумі. Замість високоосвічених та, фактично готових до управління державою галичан, до влади прорвалась колишня комуно-комсомольська номенклатура, яка закріпилась на політичній вершині на довгі роки. Для остаточної дискредитації галицької тематики було віднайдено таких собі «бойків», пастухів західноукраїнського електорату, а, фактично – політичних клоунів та пройдисвітів.   

Суспільство часто страждає від політичних маніпуляцій, від переконань, які нав’язуються зовні. Тому останні роки нас методично підводили до того, що твердження про знакову роль Галичини в історії українського державотворення є не толерантним, що воно ображає почуття українців зі Сходу. Виражати галицьку самобутність стало, образно кажучи, не модно. Через центральні ЗМІ тиражувалась думка, що Галичина не такий уже й «П’ємонт», адже існують і інші самодостатні регіони. Чому так відбувалось? Відповідь проста – уся фсб-ешна агентура, кремлівські політтехнологи та інша московська нечисть, яка промишляла в Україні за часів режиму януковича, свідомо компрометувала і перекручувала значення і суть Галичини для соборної української держави.

Але ж ми знаємо, як було насправді. Знаємо, де розпочинались процеси національного пробудження, де творились перші осередки РУХу наприкінці 80-х років минулого століття, де виходила з катакомб нескорена Церква.

Пора пригадати, що центром національного відродження була Галичина. Це – незаперечний факт. Незалежність України розпочалась з Галичини. Це теж факт. Тож настав момент, коли галичани знову повинні взяти національний провід до своїх рук! Не тому, що нам так хочеться. А тому, що так треба, тому, що це вимога часу, часу суворого і вирішального!

Запитаймо себе – як сьогодні представлений наш край у центральній владі, хто реально впливає на соціально-економічні процеси, навіть, на місцях, чи можемо ми назвати бодай десяток впливових галичан? На жаль, відповіді на ці питання не додають оптимізму.

Тому варто докорінно змінювати ситуацію. Українське суспільство повинно зрозуміти, що зміни в Україні можуть розпочатись лише з Галичини, а згодом, еволюційним або революційним шляхом поширитись на всю Велику Україну. Суспільство повинно повірити, що свою долю таки варто довірити галичанам – християнам, щирим патріотам, відданим національній ідеї.

Такий переможний шлях для України і пропонує Українська Галицька Партія. На шляху повернення до Європи за нами, галичанами, стоїть столітній досвід безперервної розбудови громадянського суспільства – жертовної праці кількох поколінь для розвитку громадських, освітніх, кооперативних, спортивних та інших організацій. Досвід, якого бракує Україні. Досвід, який не повинен пропасти без сліду, не має припадати порохом у музейних вітринах і на архівних полицях. Досвід, який ми маємо вивчити, відродити й розвинути в нових умовах, поділитися ним із всіма українцями.

Якщо у Галичині ми створимо достойний український проект з пріоритетом вічних, Божих цінностей, тоді й відбудеться Україна. Нехай вона спочатку відбудеться на обмеженій території, але після цього вона пошириться дуже швидко.

Тільки тоді Галичина зможе як локомотив втягнути цілу Україну до євроатлантичної спільноти, де панує повага до гідності кожного і верховенство права, де прозорість бізнесу несе економічну ефективність, а прозорість владних структур – відповідальність посадовців.

Наша сила в нас самих – світ належить до сильних!

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail В погожу днину, 12 жовтня 2019 року, спортивний зал Гусятинської ДЮСШ гостинно приймав гостей, що приїхали  на турнір з волейболу серед ветеранів, приурочений святкуванню Покрови Пресвятої...
Thumbnail Працівники Тернопільського міськрайонного центру зайнятості взяли участь у «Форумі нових можливостей» організованому у ТРЦ «Подоляни» юридичним факультетом Тернопільського національного економічного...
Thumbnail 2-річна Ангеліна Баб'єва з Херсону перебуває у відділенні анестезіології обласної дитячої клінічної лікарні. Дівчинка перевернула на себе каструлю з окропом. Унаслідок чого отримала 30% опіків, з...
Thumbnail Тернополяни мали гарну нагоду ознайомитися із діяльністю ТОВ завод «Ремпобуттехніка», перспективами працевлаштування, умовами праці та її оплати, вимогами до працівників.
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді організовують сімейні розвиваючі заняття для діток 2-4 років «Цікаві малюки». Заняття направлені на розвиток у дітей дрібної моторики; сприйняття, уваги,...
Thumbnail «Тіньова» зайнятість, неофіційна зарплата - позбавляють частки пенсії в майбутньому. Про це йшлося на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, для безробітних на...
Thumbnail «Стань винахідником!». Такою була тема вересневого засідання молодіжного Клубу “Час Z”, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Такий заклик прозвучав під час міні-ярмарку вакансій філії «Тернопільське обласне управління ПАТ «Ощадний банк України», що відбувся у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Після дворічної перерви, впродовж якої фронтвумен гурту Маша Нікуліна встигла взяти участь у проекті "Голос Країни", розвернувши до себе 3 тренерські крісла, Fraskos презентують першу україномовну...