Серед тернопільських підлітків зростає популярність куріння електронних сигарет

сигаретаСеред тернопільських підлітків зростає популярність куріння електронних сигарет. Багато хто з дітей оправдовується, що це альтернатива звичайним тютюновим виробам. Проте, шкода від них не менша, адже в електронних сигаретах містяться сполуки, які також підвищують ризики захворюваності серця та легень.

Правоохоронці постійно проводять профілактичні бесіди зі школярами, аби знизити кількість курців серед учнів.

Начальник відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Петро Тихович нагадує, що відповідно до статті 175-1 КУпАП на неповнолітню особу віком від 16 до 18 років за паління у громадському місці складають адміністративний протокол. Покарання за це - штраф від 85 гривень. Якщо ж дитина молодша 16-ти років, відповідальність несуть батьки за неналежне виконання своїх обов'язків. Це стаття 184 КУпАП. За це правопорушення передбачений штраф від 850 гривень.

«Саме мама і тато мають стежити за тим, чим цікавиться і живе їхня дитина. Батьки повинні показувати власний приклад ведення здорового способу життя. Хороший і дієвий варіант, як уберегти їх від шкідливих звичок, зайняти чимось корисним. Наприклад, записати у якусь спортивну секцію або на інші розвиваючі гуртки. Вчителям у школах також варто проводити профілактичні бесіди з дітьми», - каже Петро Тихович.

Звернемо увагу, що від початку року вже складено майже 50 постанов за куріння неповнолітніх у громадських місцях. Матеріали відправлені у суд для визначення міри покарання. Також за продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім продавці або власники закладів притягуються до адмінвідповідальності згідно статті 156 частина 2 КУпАП.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

ПОЛІТИЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
chasopys.te.ua@gmail.com