Останні новини

У Тернополі будують команду агітаторів для Порошенка, які збиратимуть персональні дані виборців

зззУ Тернополі набирають людей у команду агітаторів за Петра Порошенка. Про схеми мережевого маркетингу у організації можливої передвиборчої агітації, принципи роботи та оплату праці повідомляють спостерігачі ОПОРИ, які побували на ознайомчій зустрічі.

17 січня спостерігачам ОПОРИ стало відомо, що в приміщенні на вулиці Слівенська, 3 (мікрорайон Східний) реєструють громадян, які хочуть долучитись до ведення передвиборної агітації за Петра Порошенка.

За вказаною адресою знаходились дві жінки та чоловік, які пояснили, що будують мережу людей, які голосуватимуть за Петра Порошенка. Вказані особи проводили прийом бажаючих приєднатись до роботи агітаторів та відповідали на їхні питання. Чоловік розповів присутнім, що після цієї реєстрації до них зателефонує закріплений координатор та роз’яснить методи і деталі роботи.

Він додав, що на території, яка входить в межі однієї виборчій дільниці працює по 2 координатори, кожен з яких має по 20 підлеглих. Також проінформував, що завданням агітатора є агітація та проведення анкетування мешканців в межах своєї виборчої дільниці для  визначення їхніх симпатій до кандидатів та знайти потенційних прихильників Порошенка.

За однією особою буде закріплено 30 квартир, тобто близько 60 виборців. Окрім цього, із розмови з'ясувалось, що обіцяна винагорода за таку працю – 1000 гривень у місяць, а також, що у місті Тернополі планують залучити до роботи 3000 агітаторів.

Крім того, у приміщенні роздавали інформаційний бюлетень «#команда Порошенка «Чому я за Петра Порошенка», на першій сторінці якого розміщене звернення Президента «Майбутнє України залежить від нас!».

18.01 Ternopil hazeta

Для агітаторів також підготували журнал із назвою ГО «Інститут розвитку та сприяння демократії» «Дослідження громадської думки» з інструкцією по заповненню анкети соціологічного опитування, самою анкетою та звітом обходу виборців. Зауважимо, що анкета призначена не тільки для виявлення політичних уподобань опитаних, але містить питання для збору персональних даних: прізвище, ім'я, по батькові, вік, поштову адресу, номер телефону.

18.01 Ternopil zurnal ahitatora anketa

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк вказує, що офіційно агітаційна кампанія чинного Президента не розпочалася, адже на сьогодні він не зареєстрований кандидатом на пост Президента. З початком агітаційної кампанії буде діяти заборона на укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації (ч.6 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України»). Тому на сьогодні залучення на платній основі виборців для здійснення «соціологічного» опитування є замаскованою формою проведення дочасної агітації.

«Більше того, викликає занепокоєння отримання від опитаних людей персональних даних (адреси, віку, політичних вподобань, телефону) без отримання попередньої згоди на обробку персональних даних, що є порушенням п.1 ч.1 ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних», - зазначила Тетяна Юзвяк.

Відповідно до частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Ольга Галушка, координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих! Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail Життя – це любов! Без любові немає життя, немає продовження роду. Любити і бути коханими – найбільше щастя, і іншого не треба!
Thumbnail 25 тернопільських медсестер за сприяння Тернопільського міськрайонного центру зайнятості отримали ваучери на підвищення кваліфікації за напрямом «Інформаційні технології в медсестринстві» в Тернопільському державному...
Thumbnail Ще до закінчення підрахунку голосів ні для кого вже не було таємницею, хто з кандидатів пройшов у другий тур, а хто так і залишився сидіти на лаві запасних.
Thumbnail Дев’ятикласники Тернопільської ЗОШ №8 побували на екскурсії в ТОВ «ОСП Корпорація «Ватра», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості організували ярмарок вакансій ВП «Експлуатаційне вагонне депо Тернопіль» та ВП «Тернопільська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії «Львівської...
Thumbnail Як краще пізнати себе? Як зрозуміти ближніх? Який в мене настрій? Що саме мені потрібно робити для саморозвитку? На ці та інші питання на березневому засіданні клубу «Час Z», що діє при...
Thumbnail 1000 і одна ідея для започаткування власної справи зацікавила безробітних тернополян, які відвідали клуб бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Наша Анютка тільки почала своє життя в березні 2014 року, а вже у вересні змушена була змінити свою затишну домашню колиску на лікарняне ліжко.