Останні новини

У Тернополі будують команду агітаторів для Порошенка, які збиратимуть персональні дані виборців

зззУ Тернополі набирають людей у команду агітаторів за Петра Порошенка. Про схеми мережевого маркетингу у організації можливої передвиборчої агітації, принципи роботи та оплату праці повідомляють спостерігачі ОПОРИ, які побували на ознайомчій зустрічі.

17 січня спостерігачам ОПОРИ стало відомо, що в приміщенні на вулиці Слівенська, 3 (мікрорайон Східний) реєструють громадян, які хочуть долучитись до ведення передвиборної агітації за Петра Порошенка.

За вказаною адресою знаходились дві жінки та чоловік, які пояснили, що будують мережу людей, які голосуватимуть за Петра Порошенка. Вказані особи проводили прийом бажаючих приєднатись до роботи агітаторів та відповідали на їхні питання. Чоловік розповів присутнім, що після цієї реєстрації до них зателефонує закріплений координатор та роз’яснить методи і деталі роботи.

Він додав, що на території, яка входить в межі однієї виборчій дільниці працює по 2 координатори, кожен з яких має по 20 підлеглих. Також проінформував, що завданням агітатора є агітація та проведення анкетування мешканців в межах своєї виборчої дільниці для  визначення їхніх симпатій до кандидатів та знайти потенційних прихильників Порошенка.

За однією особою буде закріплено 30 квартир, тобто близько 60 виборців. Окрім цього, із розмови з'ясувалось, що обіцяна винагорода за таку працю – 1000 гривень у місяць, а також, що у місті Тернополі планують залучити до роботи 3000 агітаторів.

Крім того, у приміщенні роздавали інформаційний бюлетень «#команда Порошенка «Чому я за Петра Порошенка», на першій сторінці якого розміщене звернення Президента «Майбутнє України залежить від нас!».

18.01 Ternopil hazeta

Для агітаторів також підготували журнал із назвою ГО «Інститут розвитку та сприяння демократії» «Дослідження громадської думки» з інструкцією по заповненню анкети соціологічного опитування, самою анкетою та звітом обходу виборців. Зауважимо, що анкета призначена не тільки для виявлення політичних уподобань опитаних, але містить питання для збору персональних даних: прізвище, ім'я, по батькові, вік, поштову адресу, номер телефону.

18.01 Ternopil zurnal ahitatora anketa

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк вказує, що офіційно агітаційна кампанія чинного Президента не розпочалася, адже на сьогодні він не зареєстрований кандидатом на пост Президента. З початком агітаційної кампанії буде діяти заборона на укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації (ч.6 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України»). Тому на сьогодні залучення на платній основі виборців для здійснення «соціологічного» опитування є замаскованою формою проведення дочасної агітації.

«Більше того, викликає занепокоєння отримання від опитаних людей персональних даних (адреси, віку, політичних вподобань, телефону) без отримання попередньої згоди на обробку персональних даних, що є порушенням п.1 ч.1 ст. 11 Закону України «Про захист персональних даних», - зазначила Тетяна Юзвяк.

Відповідно до частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.

Ольга Галушка, координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Патронат над дитиною - теж робота
Вівторок, 19 лютого 2019
Thumbnail Під таким гаслом відбулася робоча зустріч, організована Тернопільським міськрайонним центром зайнятості для представників міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у...
Thumbnail Цікаву екскурсію для учнів Чортківської ЗОШ № 2 організували фахівці районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості - у відокремлений підрозділ «Чортківської дистанції колії».
Thumbnail З 4 по 11 лютого 2019 року Тернопільський обласний центр фізичногоздоров'я населення «Спорт для всіх» та Вищий навчальний заклад «Медичний коледж» провели  змагання з шахів серед юнаків в рамках Всеукраїнських...
Thumbnail Скалелазіння для усіх! Це унікальний вид спорту, який гармонійно розвиває усі м’язи тіла. У центрі Тернополя, за адресою: Федьковича 11 (приміщення Тернопільського Пласту), оновили скелелазну стінку. Її...
Thumbnail Фестиваль Громади рибалок Теребовлянщини з лову риби на мормишку вже всьоме проведуть на Тернопіллі. Відбуватиметься захід 10 лютого.
Thumbnail На засіданні клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, в Будинку праці, старшокласники Тернопільського НВК «Школа-ліцей № 6» ознайомились із секретами ораторського мистецтва.
Thumbnail У неділю, 3 лютого, відбудеться фінал Конкурсу учнівських та студентських робіт «Viribus unitis».
Thumbnail У рамках Меморандуму про співпрацю між Державною службою зайнятості та ПАТ «Укрзалізниця» нині триває активна взаємодія Тернопільської обласної служби зайнятості зі структурними підрозділами Львівської філії...
Thumbnail До 100-Ї річниці Соборності України Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) - Тернопіль оголошує конкурс студентських та учнівських робіт (есе) “Viribus unitis”.