Останні новини

Тернопіль прийняв чемпіонат України з віндсерфінгу

windserf ternopil 11 06 2019 1 11Тернопіль впродовж п’яти днів на акваторії ставу приймав чемпіонат України з віндсерфінгу.

24 спортсмени з Дніпра, Донецька, Миколаєва, міста Світловодська Кіровоградської області та Тернополя стали учасниками перегонів, якої проводились у двох класах вітрильних дошок - RS:X – серед дорослих спортсменів, та Bic-Techno 293 – серед юнаків та дівчат, повідомляє обласне Управління фізичної культури та спорту.

За перегонами яскравих вітрил можна було спостерігати навіть з пляжу Циганка, навпроти якого було виставлено дистанцію регати.

windserf ternopil 11 06 2019 12

Щоправда, тернопільська погода щедро демонструвала учасникам усі свої примхи – то практичне повне безвітря, то раптові шквали з-під грозової хмари і проливний дощ, то майже тропічну спеку. Однак, незважаючи на це, поміж дощами та повним штилем, перегоновому комітету змагань на чолі з суддею Національної категорії Михайлом Райхертом з міста Києва, яким постійно хотілося більше вітру, таки вдалося провести вісім перегонів.

Оскільки, за правилами вітрильного спорту, потрібно принаймні чотири гонки, аби регата відбулася, восьми у Тернополі стало цілком достатньо, щоб визначити переможців. Отож, чемпіонами України стали Олександр Гончаренко та Анастасія Валькевич (м. Миколаїв) – у класі RS:X, Іоан Колодницький (м. Тернопіль) та Анжеліка Гарькава (м. Світловодськ) – у класі Techno 293.

windserf ternopil 11 06 2019 23

Щодо результатів тернополян, команда яких була найчисельнішою – дванадцятеро спортсменів, то, окрім «золота», на їх рахунку ще три бронзових медалі – у Мар’яна Воловця серед чоловіків у RS:X, Тіграна Данієляна і Єви Авдеєнко-Золотої серед юнаків у Techno 293. Треба відзначити також і тернополянку Євгенію Ренкас, яка, зовсім нещодавно після тривалої перерви повернувшись у віндсерфінг, зайняла друге місце у класі RS:X серед жінок. Відтак тернопільські віндсерфінгісти у себе вдома завоювали одну золоту, одну срібну і три бронзових нагороди. Оцінюючи виступи тернополян, головний суддя змагань Михайло Райхерт підкреслив, що серед них багато хороших, талановитих спортсменів, однак оновлення вимагає саме матеріальна частина, тобто, дошки та вітрила. Віндсерфінг – це вид спорту, який не стоїть на місці, він постійно вдосконалюється, змінюється, і це вимагає значних матеріальних вкладень, тому, аби спортсмени показували високі результати, потрібне й відповідне оснащення.

windserf ternopil 11 06 2019 34А загалом, як стверджує Михайло Райхерт, чемпіонат пройшов на високому організаційному рівні і довів, що в Тернополі є всі умови - і в плані розташування дистанції для перегонів, і щодо зручності інфраструктури, для проведення регат саме з віндсерфінгу. Недарма вже понад двадцять років команда Тернополя, тренуючись на нашому ставі, демонструє достойні успіхи на вітрильних змаганнях різних рівнів. Більше того, вихованець Тернопільської школи віндсерфінгу Олександр Тугарєв є «номером один» національної вітрильної збірної України і представляв нашу державу на Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро, входячи до тридцятки найсильніших віндсерфінгістів світу.

Звичайно, умови озера і моря надзвичайно різні в плані висоти хвиль, напрямків і сили течій та вітру тощо, і оскільки вітрильні змагання в світі здебільшого проводяться на морських акваторіях, треба їх усі знати і «пробувати» на практиці. Разом із тим, регатою в Тернополі і учасники, і судді дуже задоволені. «Основна маса спортсменів показала гідний рівень підготовки, а найголовніше  - велике бажання перемагати», - наголосив суддя.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…
Thumbnail Восьмикласники Лановецької ЗОШ № 2 побували в 11-й Державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.
Thumbnail Мультимедійна лабораторія «МедіаСтарт» оголошує набір дітей на навчальний курс «Робототехніка». На заняттях учасники розвивають технічну творчість, на практиці знайомляться з фізикою та механікою, вчаться розробляти алгоритми та створюють...
Thumbnail «Заговори, щоб я тебе побачив». Цей вислів Сократа влучно висвітлює суть чергового засідання жіночого клубу «Гармонія», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості. Тема засідання: «Ефективна комунікація...
Thumbnail Чверть сотні старшокласників трьох Тернопільських (№ 4, № 9 та № 13) і Великоберезовицької ЗОШ змагались в ерудованості та кмітливості, взявши участь у інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?» на тему: «Світ...