Останні новини

Тернопіль прийняв чемпіонат України з віндсерфінгу

windserf ternopil 11 06 2019 1 11Тернопіль впродовж п’яти днів на акваторії ставу приймав чемпіонат України з віндсерфінгу.

24 спортсмени з Дніпра, Донецька, Миколаєва, міста Світловодська Кіровоградської області та Тернополя стали учасниками перегонів, якої проводились у двох класах вітрильних дошок - RS:X – серед дорослих спортсменів, та Bic-Techno 293 – серед юнаків та дівчат, повідомляє обласне Управління фізичної культури та спорту.

За перегонами яскравих вітрил можна було спостерігати навіть з пляжу Циганка, навпроти якого було виставлено дистанцію регати.

windserf ternopil 11 06 2019 12

Щоправда, тернопільська погода щедро демонструвала учасникам усі свої примхи – то практичне повне безвітря, то раптові шквали з-під грозової хмари і проливний дощ, то майже тропічну спеку. Однак, незважаючи на це, поміж дощами та повним штилем, перегоновому комітету змагань на чолі з суддею Національної категорії Михайлом Райхертом з міста Києва, яким постійно хотілося більше вітру, таки вдалося провести вісім перегонів.

Оскільки, за правилами вітрильного спорту, потрібно принаймні чотири гонки, аби регата відбулася, восьми у Тернополі стало цілком достатньо, щоб визначити переможців. Отож, чемпіонами України стали Олександр Гончаренко та Анастасія Валькевич (м. Миколаїв) – у класі RS:X, Іоан Колодницький (м. Тернопіль) та Анжеліка Гарькава (м. Світловодськ) – у класі Techno 293.

windserf ternopil 11 06 2019 23

Щодо результатів тернополян, команда яких була найчисельнішою – дванадцятеро спортсменів, то, окрім «золота», на їх рахунку ще три бронзових медалі – у Мар’яна Воловця серед чоловіків у RS:X, Тіграна Данієляна і Єви Авдеєнко-Золотої серед юнаків у Techno 293. Треба відзначити також і тернополянку Євгенію Ренкас, яка, зовсім нещодавно після тривалої перерви повернувшись у віндсерфінг, зайняла друге місце у класі RS:X серед жінок. Відтак тернопільські віндсерфінгісти у себе вдома завоювали одну золоту, одну срібну і три бронзових нагороди. Оцінюючи виступи тернополян, головний суддя змагань Михайло Райхерт підкреслив, що серед них багато хороших, талановитих спортсменів, однак оновлення вимагає саме матеріальна частина, тобто, дошки та вітрила. Віндсерфінг – це вид спорту, який не стоїть на місці, він постійно вдосконалюється, змінюється, і це вимагає значних матеріальних вкладень, тому, аби спортсмени показували високі результати, потрібне й відповідне оснащення.

windserf ternopil 11 06 2019 34А загалом, як стверджує Михайло Райхерт, чемпіонат пройшов на високому організаційному рівні і довів, що в Тернополі є всі умови - і в плані розташування дистанції для перегонів, і щодо зручності інфраструктури, для проведення регат саме з віндсерфінгу. Недарма вже понад двадцять років команда Тернополя, тренуючись на нашому ставі, демонструє достойні успіхи на вітрильних змаганнях різних рівнів. Більше того, вихованець Тернопільської школи віндсерфінгу Олександр Тугарєв є «номером один» національної вітрильної збірної України і представляв нашу державу на Олімпійських Іграх у Ріо-де-Жанейро, входячи до тридцятки найсильніших віндсерфінгістів світу.

Звичайно, умови озера і моря надзвичайно різні в плані висоти хвиль, напрямків і сили течій та вітру тощо, і оскільки вітрильні змагання в світі здебільшого проводяться на морських акваторіях, треба їх усі знати і «пробувати» на практиці. Разом із тим, регатою в Тернополі і учасники, і судді дуже задоволені. «Основна маса спортсменів показала гідний рівень підготовки, а найголовніше  - велике бажання перемагати», - наголосив суддя.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Тернополяни, які шукають роботу, мали гарну нагоду підібрати собі місце праці, побувавши на презентації ТОВ «АТБ-маркет», яку організували фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості.
Thumbnail У Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою укомплектування підприємства персоналом, у тому числі осіб з...
Thumbnail Моє ім'я Галина звертаюсь до всіх небайдужих!  Милі добрі люди! Всі у кого є серце і у кого є діти, і хто розуміє, що значить втратити кохану дитину - благаю: допоможіть!
Thumbnail У Тернопільській обласній бібліотеці для молоді триває реєстрація учасників віком 10-15 років в Літній англомовний табір.
Thumbnail За ініціативи Гусятинської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для безробітних відбувся День відкритих дверей на виробництві ТзОВ «Сорелі», основною діяльністю якого є...
Тиждень профорієнтації
П'ятниця, 31 травня 2019
Thumbnail Наприкінці навчального року відбувся своєрідний тиждень профорієнтації, який провели фахівці з профорієнтації Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзні акції у ЗОШ сіл...
Thumbnail Виїзне засідання клубу «Час Z», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, відбулося в Ігровицькій ЗОШ.
Thumbnail Із 3 до 14 червня 2019 року в Мультимедійній лабораторії «МедіаСтарт» буде працювати Літній ІТ-табір неповного дня для дітей віком 10-14 років.
Thumbnail Сьогодні переселенець з Донецька Ігор Ющак успішно адаптувався до нових умов життя на Бучаччині Тернопільської області. Проте, кілька років тому усе було інакше…