Останні новини

Ціна Широкиного. З початку боїв за село загинуло 12 цивільних та 58 українських військових, задокументовано 14 типів порушень прав людини

крайня точка 112 лютого в Києві в Українському кризовому медіа центрі правозахисники презентували звіт «Крайня точка» про дотримання прав людини та норм міжнародного гуманітарного права в селі Широкине Донецької області.

Дослідження охоплює весь період збройного протистояння на Донбасі, починаючи з 2014 року. Моніторинговий звіт підготував Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

Загалом правозахисники задокументували 14 типів порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права, інших видів міжнародних злочинів. Серед них:  

·           вбивства та поранення цивільних осіб внаслідок невибіркових артилерійських обстрілів;

·           умисні вбивства та завдання каліцтва цивільним особам;

·           замах на вбивство у зв’язку з політичними поглядами;

·           свавільні затримання;

·           катування та жорстоке поводження;

·           напади на санітарно-транспортні засоби, що перебувають під захистом;

·           використання неповнолітніх для участі у воєнних діях;

·           гендерно-обумовлене насильство (сексуальне насилля);

·           наруга над тілами померлих.

Під час воєнних дій у селі активно використовувалися наземні, зокрема протипіхотні, міни заборонені Оттавською конвенцією, зафіксовані факти найманства.

Правозахисники повідомили, що за час воєнних дій у Широкиному загинули 12 цивільних осіб. Ще 24 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Причинами смерті були кульові та осколкові поранення, а в одному випадку – побої та наступне переохолодження. Причинами поранення цивільних осіб у рівній мірі були артилерійські обстріли та дія стрілецької зброї.

Наслідком збройного протистояння під Широкине стало виселення всіх його жителів, майже повне знищення приватних будинків та об’єктів соціальної інфраструктури села. Втративши все своє нерухоме майно широкинці зазнали численних порушень соціально-економічних прав та до сих пір лишаються позбавлені адекватної підтримки з боку держави.

З вересня 2014 року в районі Широкиного загинуло щонайменше 58 українських військових.

Учасники НЗФ оцінювали свої втрати в боях за село у 82 особи. Східноукраїнському центру громадських ініціатив вдалося встановити імена 40 загиблих в Широкиному учасників НЗФ, із них 12 осіб – громадяни Російської Федерації.

Автори звіту підкреслюють, що важливою його частиною є дослідження участі РФ в подіях в селі, адже участь російських військових суттєво впливає на кваліфікацію збройного конфлікту. Всього правозахисники встановили імена 67 громадян РФ, які брали участь в боях за село. Їхній середній вік складає 33 роки. Це особи з досвідом служби в морській піхоті, спецназі чи десантних військах РФ, військові запасу ЗС РФ, колишні учасники збройних конфліктів на Північному Кавказі, в майбутньому учасники конфлікту в Сирії.

Правозахисники розцінюють стан розслідувань зафіксованих порушень та злочинів як незадовільний та передадуть звіт державним органам та міжнародним організаціям для подальшого реагування.

Нагадаємо, 5 років тому розпочалася «Павлопіль-Широкинська наступальна операція» під час якої звільнили село Широкине.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Кременеччина запрошує на літературно-мистецьку академію з нагоди 115-річчя з Дня народження Уласа Самчука
Thumbnail Тема "Бізнес ідеї 2.0: SMM-менеджмент" зацікавила безробітних тернополян, які побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості.
Thumbnail Молодих батьків із дітьми 2-4 та 4-6 років запрошують на родинні заняття з казкотерапії. Під час занять за допомогою казок, вправ та ігор діти розвивають активну пізнавальну діяльність, мислення,...
Thumbnail Лідери учнівського самоврядування шкіл Тернопільського району Ангелівка, Острів, Березовиця, Буцнів, Великі Бірки, Довжанка, Мишковичі, Настасів, Почапинці, Петрики, Великий Ходачків побували на...
Thumbnail Чому людина вирішує стати на шлях підприємця? Це відбувається з різних причин: одних приваблює незалежність, інших – можливість займатися улюбленою справою, а деяких – елементарна відсутність гідної роботи.
Thumbnail Національний центр «Мала академія наук України» проведе Всеукраїнську школу з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін».
Thumbnail В Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці у батьківському клубі «Щасливі разом» 6 лютого  о 13.00 відбудеться зустріч «Як харчуватися недорого, повноцінно, збалансовано і укріпити імунітет».
Thumbnail Теребовлянський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" спільно з відділом освіти Теребовлянської міської об’єднаної територіальної громади 29 січня провели першість Теребовлянської міської об’єднаної...
Thumbnail Безробітні тернополяни побували на засіданні Клубу бізнес-подій, що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, на тему: "1000 та одна ідея для започаткування власної справи".