Лише з початку року на Тернопільщині рятувальники ліквідували 804 пожежі в екосистемах, з них 3 покладів торфу, вогонь випалив 757 Га землі. Двоє людей загинуло, спалюючи суху траву, та їхні послідовники щоденно працюють над ростом сумної статистики.
Впродовж минулих вихідних рятувальники Тернопільського районного відділу УДСНС чимало зусиль доклали, щоб врятувати від вогню ліс у селі Івачів Долішній, загальною площею 36 гектарів.
Перше повідомлення про пожежу надійшло 10 квітня о 16 год. 54 хв. – горів ліс на площі 4 гектари, - зазначають в обласному Управлінні ДСНС. Суха та вітряна погода сприяла швидкому поширенню вогню, під загрозою опинилися житлові будинки та господарські споруди. 15 чоловік особового складу, 2 спеціальні та 2 службові автомобілі були залучені до гасіння цієї пожежі, також допомагали й місцеві мешканці, яких організували з допомогою місцевої влади. Пожежу ліквідували о 20.13.
Опісля організували патрулювання та моніторинг ситуації в даному лісовому масиві. Рятувальники спільно із працівниками поліції а також добровольці до півночі прочісували територію лісу щоб не допустити повторного загорання. Неодноразово виявляли нові невеликі осередки загорянь які одразу ж ліквідовували.
Проте наступного ранку 11 квітня о 5 год. 24 хв. До рятувальників знову зателефонували із проханням про порятунок бо у лісі в Івачеві виявили нові осередки горіння. 8 рятувальників та два спец автомобілі, спільно із залученням додаткових сил від місцевої влади та місцевих жителів знову боролися з вогнем. Ліквідували пожежу о 8.17 ранку. Після ліквідації пожежі на місці організували патрулювання в даному лісовому масиві.
Вже за декілька годин, о 12.10 надійшло наступне повідомлення про горіння того ж лісу! На той раз знову горіла лісова підстилка окремими осередками. Рятувальники та місцеві жителі боролися з вогнем близько чотирьох годин. Пожежу ліквідували о 16.50.
Слід зазначити, що гасіння даної пожежі ускладнювалось через зміну погодних умов, а також в зв’язку з особливостями рельєфу місцевості та відсутністю під’їздів до місць найбільш інтенсивного розповсюдження вогню і це унеможливлювало залучення важкої техніки для створення перешкод для припинення розповсюдження вогню.
За інформацією оперативної групи, вогонь розповсюджувався з ділянки, що межує з лісом та поширювався в його глибину. Ймовірною причиною пожежі є порушення правил пожежної безпеки при проведенні благоустрою.
Завдяки рятувальникам, місцевим мешканцям, працівникам поліції та екоінспекції вдалося врятувати 31 гектар лісу.
Проте горіння на відкритих територіях продовжуються і кожен з нас може стати на захист довкілля, якщо не дозволить несвідомим громадянам спричиняти пожежі. Зупиніть тих, хто підпалює! Врятуйте свій край!