Останні новини

У Тернополі «працює» професійний провокатор хабарів з Росії Нікулін (фото)

886665511 211Нещодавно на офіційній сторінці Фейсбук СБУ у Тернопільській області було повідомлено про затримання керівника КП на хабарі.

Виявилось, що це була вміло підготовлена провокація, а провокатором виявився громадядин Росії Сергій Нікулін, який неодноразово «світився» в інших областях України і виконував схожі замовлення.

Що ж відбулося у Тернополі

Найперше треба пояснити, що саме відбулося у Тернополі. Суха інформація правоохоронців свідчить, що якийсь посередник дав 600 доларів якомусь керівнику тернопільського комунального підприємства за сприяння у розміщенні об’єкта торгівлі.

По-перше, саме формулювання справи звучить якось дивно. Дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі (магазин, супермаркет, простий «маф) видається на сесії міської ради Тернополя після розгляду на депутатських комісіях. Тобто, яке «сприяння» міг зробити керівник КП незрозуміло.

По-друге, мало місце не дача хабара, а «провокація». Вже згаданий Нікулін вчинив як класичний провокатор. Зайшов у кабінет чиновника та кинув на стіл 6 купюр по 100 доларів. Відразу за ним у кабінет увірвалися есбеушники та почалося «маски-шоу». Варто зауважити, що законодавство України передбачає кримінальну відповідальність не лише за отримання чи вимогу хабара, а й за провокацію хабара.

Однак, СБУ вже прозвітувало про «успішну спецоперацію».

Схожа ситуація була на Закарпатті, яку діючий губернатор Закарпаття Геннадій Москаль назвав «поверненням у часи Януковича».

Хто такий професійний провокатор Нікулін – версія Геннадія Москаля

У червні цього року на Закарпатті мав місце резонансний нібито корупційний скандал зі затриманням міського голови Чопа Валерія Самардака.

Тоді по Чопу пройшла хвиля обшуків. Обшук також проведено у головного архітектора міста та квартирі міського голови Самардака. Операцію проводили обласна прокуратура, УЗЕ (Управління захисту економіки Нацполіції) і СБУ. Хабар депутату міської ради підкинув таємничий підприємець. Його ім’я та прізвище Сергій Нікулін. Саме цікаве, перед «спецоперацією» цей підприємець Нікулін отримав у міськраді дозвіл на розміщення встановлення трьох будок для обміну валют. Тому незрозуміло за що саме він дав хабар, який від нього, за словами працівників міськради, ніхто не вимагав. Адже рішення по ньому вже було прийнято і договір був укладений (аналогія з Тернополем).

Всі крапки над «і» розставив губернатор Закарпаття Геннадій Москаль. За його словами, на початку літа 2017 року під ширмою боротьби з корупцією Закарпаття хотіли перетворити на СРСР зразка 1937 року, коли людей засуджували не за злочини, а за сфабриковані провокаторами фальшивки.

Він відкрито заявив, що ця справа має замовний і політичний характер.

Далі цитуємо генерала Москаля: 

«Заявником у цій справі є громадянин Російської Федерації Нікулін Сергій Володимирович, 11.07.1979 року народження, котрий тимчасово проживає на Закарпатті в м.Берегово й перебуває на повному утриманні співробітників Управління захисту економіки (УЗЕ) в Закарпатській області. Вони знімають для нього квартиру, купують одяг, оплачують харчування і т.д. Нікулін зареєстрований як приватний підприємець у сфері надання медичних послуг, хоча не має медичної освіти. З 2009р. він не займається підприємництвом, офіційно не отримує ніяких доходів і не сплатив до бюджету жодної копійки податків. Нікулін розшукується виконавчою службою, а на його майно накладено арешт через неповернення коштів банкам. Працівники поліції примушували його оформлювати кредити, а отримані гроші передавати як грошову винагороду службовцям із відповідальним становищем. У деяких випадках гроші безслідно зникли начебто при передачі хабарів (такі факти є в Тернопільській і Львівській областях).

Ми встановили, що на Закарпатті Нікулін із подачі УЗЕ регулярно звертався до головних лікарів чи посадовців різного рівня з проханнями дати дозвіл на відкриття діагностичних кабінетів чи іншими пропозиціями. За це він нав’язливо пропонував грошову винагороду, а потім писав заяви в правоохоронні органи про вимагання хабарів. Зокрема, в квітні 2011р. Нікулін виступив заявником у справі про хабар сільському голові с.Гребля Іршавського району, в квітні 2012р. – заявником у справі про хабар головному санітарному лікарю Виноградівської СЕС, у березні 2013р. – заявником у справі про хабар сільському голові с.Пушкіно Виноградівського району, в червні 2015р. – заявником у справі про хабар головному лікарю Вишківської амбулаторії (Хустський район) і т.д. У багатьох випадках посадовці категорично відмовлялися від таких пропозицій. Таких фактів на Закарпатті з 2011 по 2017 роки є близько тридцяти. Тобто Нікулін є штатним провокатором УЗЕ з багаторічним стажем».

Корупційний скандал на Закарпатті ще не завершився, тривають суди. Однак міський голова Чопа вже вийшов на волю, а «професійного провокатора» з російським паспортом правоохоронці вирішили «перевести» на Тернопілля, де за словами Москаля, він вже раніше працював.

«Ширма боротьби з корупцією» буде продовжуватися

Як показує досвід Закарпаття, підкидання хабара чиновнику міської ради може бути лише початком провокації. Адже правоохоронці провели обшук у кабінеті головного архітектора Тернополя (як і свого часу у Чопі). Професійному провокатору поки що не вдалося спокусити жодного тернопільського чиновника взяти в руки хабар, тому наразі ця справа «шита білими нитками». Зрозуміло, що Нікулін продовжить відробляти свою «провокаторську зарплату» і спроби підкидання хабарів у Тернополі та в області будуть продовжуватися.

Для чого це правоохоронцям

УСБУ у Тернопільській області та УЗЕ мають за будь-яку ціну виконати своє завдання: посадити за хабарництво когось з вищих чиновників міської ради Тернополя і прозвітувати на всю Україну, яка на місцях погана та корумпована влада. Більшість українців різко негативно сприймають діяльність центральної влади. Це підтверджують й соціологічні дослідження. Люди обурені надвисокими тарифами на газ, світло, воду, які «зі стелі» бере 28-річний голова Нацкомісії з величезним маєтком під Києвом і мільйонними статками. Люди обурені політичною боротьбою між олігархічними кланами, у то й час як наші діти гинуть на сході.

Тому завдання центральної влади «поділитися» негативом з місцевими владами, намагаючись зробити з них тотальних корупціонерів.

Нагадаємо, що кілька днів тому прокуратура Тернопільської області вже взяла на себе повноваження призначення «злочинців» без проведення суду, коли повідомила про нібито розкриття злочину з розкраданням коштів міського бюджету. Тепер же до справи взявся професійний провокатор.

Так що, як кажуть, далі буде…

Фото професійного провокатора Нікуліна

575757 11021

А тим часом, міська рада Чопа попередила своїх колег з інших міст та областей України та оприлюднила фото професійного провокатора Нікуліна.

Злодія треба знати в обличчя. Нікулін Сергій, провокатор хабарів. Працює з поліцією та СБУ.

Намагається спровокувати хабарі чиновникам міських та сільських рад, лікарям. Пільнуйтеся, чесні люди!

P.S. Тим часом у неділю відбувся суд. Керівнику КП призначили цілодобовий домашній арешт…

doc 021

doc 02

За інформацією сайту «Тернопіль»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Погода

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У Тернополі днями пройшов І-ий турнір з вільної боротьби пам’яті бійця батальйону «Збруч» Павла Римара, до річниці його загибелі.
Thumbnail 22 грудня в приміщенні Тернопільського обласного художнього музею відбулося підсумкове засідання Громадської ради з питань відзначення Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Братів...
Thumbnail Тернополянам пропонують взяти участь у голосуванні за найкращі проекти Програми соціального підприємництва. Триватиме воно до 14 грудня.
Thumbnail Знамениті українські спортсмени та діячі культури взяли участь у всеукраїнському соціальному проекті «Діти неоголошеної війни», мета якого - підтримати дітей, які потребують особливої щоденної уваги до...
Thumbnail Відкриття освітньої програми Мистецької резиденції ім.Назарія Войтовича ГО Конргес Активістів Культури спільно з ГО МЦР МІСТ відкривають Освітню програму у Мистецькій резиденції ім.Назарія...
Thumbnail Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека спільно з ГО «Інформаційно-правовий центр «Права людини» за участі СІТ «Наші права» планує розпочати курс навчання у Школі академічної доброчесності, що проходитиме на...
Thumbnail На військову контрактну службу запрошуються чоловіки і жінки віком від 18 до 60 років.
Допоможіть врятувати дитину!
Неділя, 01 жовтня 2017
Thumbnail Владочка живе надією! Її дитинство це - уколи, крапельниці, нескінченний діаліз, біль і кахельні стіни процедурних кабінетів.
Thumbnail Суд із екс-заступником директора Олевського лісгоспу Валентином Антонійчуком досі не перейшов до розгляду справи по суті, а тим часом директор того ж лісгоспу Олександр Бондарчук подав позов до...