fortuna gif

Останні новини

У Тернополі «працює» професійний провокатор хабарів з Росії Нікулін (фото)

886665511 211Нещодавно на офіційній сторінці Фейсбук СБУ у Тернопільській області було повідомлено про затримання керівника КП на хабарі.

Виявилось, що це була вміло підготовлена провокація, а провокатором виявився громадядин Росії Сергій Нікулін, який неодноразово «світився» в інших областях України і виконував схожі замовлення.

Що ж відбулося у Тернополі

Найперше треба пояснити, що саме відбулося у Тернополі. Суха інформація правоохоронців свідчить, що якийсь посередник дав 600 доларів якомусь керівнику тернопільського комунального підприємства за сприяння у розміщенні об’єкта торгівлі.

По-перше, саме формулювання справи звучить якось дивно. Дозвіл на розміщення об’єкта торгівлі (магазин, супермаркет, простий «маф) видається на сесії міської ради Тернополя після розгляду на депутатських комісіях. Тобто, яке «сприяння» міг зробити керівник КП незрозуміло.

По-друге, мало місце не дача хабара, а «провокація». Вже згаданий Нікулін вчинив як класичний провокатор. Зайшов у кабінет чиновника та кинув на стіл 6 купюр по 100 доларів. Відразу за ним у кабінет увірвалися есбеушники та почалося «маски-шоу». Варто зауважити, що законодавство України передбачає кримінальну відповідальність не лише за отримання чи вимогу хабара, а й за провокацію хабара.

Однак, СБУ вже прозвітувало про «успішну спецоперацію».

Схожа ситуація була на Закарпатті, яку діючий губернатор Закарпаття Геннадій Москаль назвав «поверненням у часи Януковича».

Хто такий професійний провокатор Нікулін – версія Геннадія Москаля

У червні цього року на Закарпатті мав місце резонансний нібито корупційний скандал зі затриманням міського голови Чопа Валерія Самардака.

Тоді по Чопу пройшла хвиля обшуків. Обшук також проведено у головного архітектора міста та квартирі міського голови Самардака. Операцію проводили обласна прокуратура, УЗЕ (Управління захисту економіки Нацполіції) і СБУ. Хабар депутату міської ради підкинув таємничий підприємець. Його ім’я та прізвище Сергій Нікулін. Саме цікаве, перед «спецоперацією» цей підприємець Нікулін отримав у міськраді дозвіл на розміщення встановлення трьох будок для обміну валют. Тому незрозуміло за що саме він дав хабар, який від нього, за словами працівників міськради, ніхто не вимагав. Адже рішення по ньому вже було прийнято і договір був укладений (аналогія з Тернополем).

Всі крапки над «і» розставив губернатор Закарпаття Геннадій Москаль. За його словами, на початку літа 2017 року під ширмою боротьби з корупцією Закарпаття хотіли перетворити на СРСР зразка 1937 року, коли людей засуджували не за злочини, а за сфабриковані провокаторами фальшивки.

Він відкрито заявив, що ця справа має замовний і політичний характер.

Далі цитуємо генерала Москаля: 

«Заявником у цій справі є громадянин Російської Федерації Нікулін Сергій Володимирович, 11.07.1979 року народження, котрий тимчасово проживає на Закарпатті в м.Берегово й перебуває на повному утриманні співробітників Управління захисту економіки (УЗЕ) в Закарпатській області. Вони знімають для нього квартиру, купують одяг, оплачують харчування і т.д. Нікулін зареєстрований як приватний підприємець у сфері надання медичних послуг, хоча не має медичної освіти. З 2009р. він не займається підприємництвом, офіційно не отримує ніяких доходів і не сплатив до бюджету жодної копійки податків. Нікулін розшукується виконавчою службою, а на його майно накладено арешт через неповернення коштів банкам. Працівники поліції примушували його оформлювати кредити, а отримані гроші передавати як грошову винагороду службовцям із відповідальним становищем. У деяких випадках гроші безслідно зникли начебто при передачі хабарів (такі факти є в Тернопільській і Львівській областях).

Ми встановили, що на Закарпатті Нікулін із подачі УЗЕ регулярно звертався до головних лікарів чи посадовців різного рівня з проханнями дати дозвіл на відкриття діагностичних кабінетів чи іншими пропозиціями. За це він нав’язливо пропонував грошову винагороду, а потім писав заяви в правоохоронні органи про вимагання хабарів. Зокрема, в квітні 2011р. Нікулін виступив заявником у справі про хабар сільському голові с.Гребля Іршавського району, в квітні 2012р. – заявником у справі про хабар головному санітарному лікарю Виноградівської СЕС, у березні 2013р. – заявником у справі про хабар сільському голові с.Пушкіно Виноградівського району, в червні 2015р. – заявником у справі про хабар головному лікарю Вишківської амбулаторії (Хустський район) і т.д. У багатьох випадках посадовці категорично відмовлялися від таких пропозицій. Таких фактів на Закарпатті з 2011 по 2017 роки є близько тридцяти. Тобто Нікулін є штатним провокатором УЗЕ з багаторічним стажем».

Корупційний скандал на Закарпатті ще не завершився, тривають суди. Однак міський голова Чопа вже вийшов на волю, а «професійного провокатора» з російським паспортом правоохоронці вирішили «перевести» на Тернопілля, де за словами Москаля, він вже раніше працював.

«Ширма боротьби з корупцією» буде продовжуватися

Як показує досвід Закарпаття, підкидання хабара чиновнику міської ради може бути лише початком провокації. Адже правоохоронці провели обшук у кабінеті головного архітектора Тернополя (як і свого часу у Чопі). Професійному провокатору поки що не вдалося спокусити жодного тернопільського чиновника взяти в руки хабар, тому наразі ця справа «шита білими нитками». Зрозуміло, що Нікулін продовжить відробляти свою «провокаторську зарплату» і спроби підкидання хабарів у Тернополі та в області будуть продовжуватися.

Для чого це правоохоронцям

УСБУ у Тернопільській області та УЗЕ мають за будь-яку ціну виконати своє завдання: посадити за хабарництво когось з вищих чиновників міської ради Тернополя і прозвітувати на всю Україну, яка на місцях погана та корумпована влада. Більшість українців різко негативно сприймають діяльність центральної влади. Це підтверджують й соціологічні дослідження. Люди обурені надвисокими тарифами на газ, світло, воду, які «зі стелі» бере 28-річний голова Нацкомісії з величезним маєтком під Києвом і мільйонними статками. Люди обурені політичною боротьбою між олігархічними кланами, у то й час як наші діти гинуть на сході.

Тому завдання центральної влади «поділитися» негативом з місцевими владами, намагаючись зробити з них тотальних корупціонерів.

Нагадаємо, що кілька днів тому прокуратура Тернопільської області вже взяла на себе повноваження призначення «злочинців» без проведення суду, коли повідомила про нібито розкриття злочину з розкраданням коштів міського бюджету. Тепер же до справи взявся професійний провокатор.

Так що, як кажуть, далі буде…

Фото професійного провокатора Нікуліна

575757 11021

А тим часом, міська рада Чопа попередила своїх колег з інших міст та областей України та оприлюднила фото професійного провокатора Нікуліна.

Злодія треба знати в обличчя. Нікулін Сергій, провокатор хабарів. Працює з поліцією та СБУ.

Намагається спровокувати хабарі чиновникам міських та сільських рад, лікарям. Пільнуйтеся, чесні люди!

P.S. Тим часом у неділю відбувся суд. Керівнику КП призначили цілодобовий домашній арешт…

doc 021

doc 02

За інформацією сайту «Тернопіль»

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail До редакції "Часопису" надійшов лист наступного змісту: Прочитали Вашу публікацію про горе-феодала Бориса Ярослава директора Новосілківського спиртзаводу.
Thumbnail У п’ятницю,15 червня, в Чорткові відбулася презентація науково-просвітницької виставки «ЗУНР у війні за незалежність».
Thumbnail Захист житлових прав дітей – одне із важливих питань у діяльності служби у справах дітей. На службу  в справах дітей покладені функції здійснення контролю за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють,...
Thumbnail На червневому засіданні жіночого клубу «Гармонія», що діє у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості, учасниці спілкувалися на тему: «Ресурси негативних почуттів».
Thumbnail Хочеш вивчити або вдосконалити свої знання з іноземної мови? Тоді приходь на заняття у Тернопільську обласну бібліотеку для молоді.
Thumbnail Масштабне розважально-музичне свято цими вихідними відбулось в с.Ренів на Зборівщині. З нагоди Дня захисту дітей малечі із навколишніх сіл влаштували незабутні забави із аніматорами, конкурсами,...
Thumbnail На Театральній площі міста Тернополя відбувся фестиваль «Я МАЮ ПРАВО», на якому нагородили переможців регіонального етапу конкурсу малюнків «Я маю право» дипломами I, II, III ступенів, із зазначенням...
Thumbnail Фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості організували для безробітних тернополян ярмарок вакансій на виробництві - ТОВ «Тервікнопласт».
Thumbnail У Козівському районному центрі зайнятості відбувся навчальний семінар для жителів села "Ефективне ведення сільського господарства" за участю в.о. обов’язків начальника відділу агропромислового розвитку Козівської районної...