Останні новини

Суд поновив борщівського екс-регіонала на посаді в Олевському лісгоспі

Sud 3Борщівський районний суд поновив екс-регіонала з Борщівщини Валентина Антонійчука на посаді заступника директора у бурштиновому Олевському лісгоспі Житомирської області та зобов’язав виплатити йому майже 36 тисяч. Рішення прийняв голова суду Павло Чир.

Згідно рішення, суддя зобов’язав лісгосп поновити Антонійчука на посаді, виплатити йому кошти за вимушений прогул. Щоправда, не скасував догану, яку Антонійчуку виписали за бездіяльність під час масових пожеж у олевських лісах.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року Валентин Антонійчук звернувся до суду із позовом про поновлення на посаді. На його думку, звільнення було незаконне і його змістили з посади через конфлікт із директором лісгоспу Олександром Бондарчуком. Антонійчук вимагав скасувати наказ про його звільнення та догану, яка передувала цьому.

Валентин Антонійчук - колишній депутат Борщівської районної ради минулого скликання (2010-2015 рр.) від Партії регіонів. Він зареєстрований у селі Горошова Борщівського району. Саме через це місцевий суд і розглядав спір у місті Борщові.

У Олевському держлісгопі повідомили, що Антонійчука було звільнено у червні 2017 року через те, що він не виконав своїх прямих обов’язків, передбачених посадовою інструкцією, та наніс збитків підприємству у розмірі 700 тисяч гривень. Окрім цього звільненню передувала догана, яку директор лісгоспу виписав йому за бездіяльність. Мова йде про бездіяльність Антонійчука у період частих пожеж на території держлісгоспу та ліквідації їх наслідків. Тоді, останній не повідомив про це керівництво підприємства і не вчинив ніяких дій з їх ліквідації.

Згодом Антонійчук був звільнений публічно на зборах профспілки держпідприємства із причини приховування незаконних рубок на території лісгоспу та нанесенню шкоди підприємству.

Каменем спотикання під часу суду стало питання про те, чи був звільнений Антонійчук до виходу на лікарняний  чи після, адже це могло би стати підставою до скасування наказу про звільнення.

Антонійчук стверджував, що у день звільнення він вже був на лікарняному. Окрім цього пояснив, чому довідка про лікарняний виписана київською приватною фірмою. За його словами, йому стало зле, а в місцевій лікарні його, нібито, не бажали приймати. Через що, він поїхав брати документ аж до столиці.

Адвокат лісгоспу Любов Карпюк надала копії довідки суду із закладу охорони здоров’я про те, що на момент звільнення Антонійчук ще не був на лікарняному. Він поїхав до лікарів уже після звільнення. Факт звільнення на останньому засіданні засвідчило також три свідки.

Окрім порушень посадової інструкції, сторона лісгоспу заявила й про те, що Антонійчук не відповідає займаній посаді, адже не має відповідної освіти для керування колективом.  Наразі він має ступінь бакалавра в лісовій галузі. Натомість, аби посідати посаду заступника начальника лісгоспу повинен мати повну вищу освіту відповідного напрямку (магістр або мати післядипломну освіту в галузі управління за професією керівника). При цьому необхідно мати стаж не менше двох років роботи на подібних посадах.

Отже, за результатами судового спору Борщівський районний суд зобов’язав держлісгосп таки поновити Валентина Антонійчука на посаді заступника начальника. Також вирішив стягнути з Олевського лісгоспу 35 тисяч 75 гривень та 46 копійок на користь Антонійчука за період вимушеногго прогулу. А також стягнути з держпідприємства 640 гривень судового збору.

Єдине, у чому суд відмовив у позові Антонійчука, - це у скасуванні догани, яку йому виписали за бездіяльність.

Додамо, що адвокати Олевського лісгоспу виявили через публічні державні реєстри, що Валентин Антонійчук, будучи на посаді заступника директора лісгоспу, працював і працює до сьогодні керівником ТзОВ «Чумацький шлях».

Також Антонійчук числиться ліквідатором ТзОВ «Ферум-груп», яке ліквідовується згідно рішення суду ще з 2015 року.  

Жодних даних про дохід з обох цих підприємств Валентин Антонійчук не задекларував перед державою, а на суді зазначив, що є безробітним.

У зв’язку із цим керівництво Олевського лісового господарства подало заяву до НАЗК та НАБУ з приводу корупційних діянь з боку свого колишнього працівника.

Нагадаємо також, що сам Антонійчук та його дружина Оксана Григорків мають доволі значне задеклораване майно. На дружину задекларовані два легкові автомобілі, 6 земельних ділянок і незавершене будівництво у селі Байківці під Тернополем. Сам Антонійчук теж не бідує. Декларує один легковий Мерседес, три вантажівки (спеціалізовані для вивезення деревини з лісу), будинок у майже 500 квадратів та власний офіс у Києві (більше 100 метрів квадратних). Також не так давно тернопільські ЗМІ повідомляли, що підприємству Оксани Григорків - ПП «ВІОКС-2011» - весною 2017 року виконком Тернопільської міськради віддав 2 гектари землі парку «Топільче» під облаштування спортивно-сімейного відпочинкового комплексу.

Державне підприємство «Олевське лісове господарство» готує апеляційну скаргу на рішення Борщівського районного суду. Згодом, вона розглядатиметься у Тернопільському апеляційному суді.

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail У приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій для ТОВ «АТБ-маркет».
Thumbnail 1 грудня у м. Бучач відбулася благодійна акція по збору солодощів, яка є частиною масштабного проекту "Миколай про тебе не забуде!", що існує уже 7-ий рік!
Thumbnail Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості представники соціальних служб, роботодавців, громадських організацій м. Тернополя і...
Thumbnail До виборів президента залишилося зовсім небагато часу і всі політичні сили так чи інакше почали готуватися до чергової дільби нашої країни.
Thumbnail 23 листопада 16:00 на вул. Руська біля «Зеленої церкви» тернополяни провели флешмоб в рамках кампанії «Зупинись, щоб вшанувати!» на підтримку державної ініціативи - Українського інституту національної пам’яті...
Thumbnail Жіночий Клуб «Гармонія» завітав до Байковецької об'єднаної територіальної громади. Виїзне засідання жіночого клубу «Гармонія» Тернопільського міськрайонного центру зайнятості відбулось 22 листопада.
Thumbnail 22 листопада в залі ігрових видів спорту ТНПУ ім. В. Гнатюка відбудуться фінальні змагання фестивалю «Дитяча легка атлетика IAAF». Початок змагань о 14.30 год.  Шість найсильніших тернопільських команд...
Thumbnail Членство Спілки Української Молоді в Україні ініціює проведення акції «Сопричастя» на знак духовної єдності з тими поколіннями українців, які постраждали в часи Голодомору та терору.
Thumbnail «Юля Геть!», «Бабусі Юлі пора на пенсію» - із такими плакатами влаштували акцію тернополяни у день приїзду Юлії Тимошенко. Так званий «Новий курс» Тимошенко тернополяни назвали дорогою в рабство, а саму Юлю - ставлеником Кремля.