fortuna gif

Останні новини

На що найбільше скаржаться наші краяни при перетині кордону

Travel to Europe without visasУкраїнці, які перетинають кордони, найбільше скаржаться на погану інфраструктуру, черги та довгу процедуру контролю, а про питання корупції часто воліють мовчати.

Про це розповіли експерти ГО «Європа без бар’єрів» під час прес-конференції 12 липня.
«Одним із питань, яке найбільше турбувало українців при перетині кордону,  було питання черг. І хоча на кожному пункті пропуску перетин кордону може тривати до півгодини, середня тривалість процедури переважно є суттєво довшою», - розповіла аналітик організації Катерина Кульчицька.
Середня названа респондентами тривалість перетину кордону на пункті пропуску з Польщею «Краківець» склала 5 годин, що є найвищим показником у дослідженні. Тривалість перетину кордону залежить від таких факторів як завантаженість, наявність окремих смуг для автобусів, обладнаного пішохідного переходу, якість дороги, процедура контролю. Так, суттєво меншою є середня тривалість перетину кордону у пункті «Смільниця», де працює спільний контроль українських і польських прикордонних органів, а завантаженість пункту пропуску «Грушів» є меншою в тому числі через поганий стан дороги, яка до нього веде. Однією з найпоширеніших скарг є відсутність або наявність тільки платних туалетів, їхній поганий стан.
Вплив безвізу
Більше третини опитаних відзначили вплив безвізового режиму на процедуру перетину кордону, але думки в оцінці впливу розділилися.
«40% опитаних подорожуючих вважають, що реформи та безвіз стали каталізатором змін у процедур перетину кордонів. Однак, на думку респондентів, відбулись як позитивні, так і негативні зрушення. Разом зі збільшенням свободи пересування, збільшились проблеми, головним чином пов’язані з тривалістю проходження кордону. Оскільки лише за червень цього року кількість громадян, що скористалися безвізовим режимом з ЄС зросла удвічі в порівнянні з минулорічним періодом, проблема інфраструктури пунктів пропуску залишатиметься головним стримуючим чинником мобільності громадян», - розповіла виконавчий директор організації Ірина Сушко.
Серед основних позитивних ефектів безвізу – пришвидшення контролю, зростання поваги і лояльності до українців з боку прикордонників сусідніх держав, серед негативних – уповільнення перетину кордону через зростання потоку і більш прискіплива перевірка документів.
Фактори корупції
Опитані на кордоні мандрівники вказували на наявність корупції по обидва боки кордону, однак з українського – більше.
«Опитані громадяни вказували на наявність корупційних схем по обидва боки кордону. Однак були більш обізнані з випадками корупції в українських митних і прикордонних органах, ніж в органах сусідніх країн», - розповіла виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.
З українського боку значно частіше в корумпованості звинувачували митників, аніж прикордонників. При цьому велика частка опитаних, яка на деяких пунктах пропуску сягала 50%, на питанні про корупцію вибирала варіант «Важко відповісти».
Цитати опитаних людей
Про процедуру та черги:
“Інколи не дуже зрозуміло, куди йти і що робити, дуже часто все міняється, в яке вікно йти, що робити?”
“Мало будок, митникам дали додаткову функцію вносити пасажирів, митник вносить, прикордонник вносить. Мають працювати 4 лінії, вони не працюють”
“Митники йдуть на обід і півтори години їх немає”
“Черги на митному контролі, бо дуже сильно риють”
Про корупцію:
”Просять на каву (100грн), частіше беруть в євро 5-10 євро, 10 доларів, гроші вкладають в паспорт”
“Немає куди поскаржитись на це, якщо щось скажеш - будеш ще винуватим” (про іноземну сторону)
«Легкові авто, щоб уникнути оподаткування, дають взятки»
«250 гривень за проїзд без черги»
Опитування було проведене ГО «Європа без бар’єрів» на 18 пунктах пропуску на кордонах між Україною та Польщею, Словаччиною, Угорщиною і Румунією у квітні-травні 2018 року. 

Погода
Погода у Тернополі
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Новини тернополян

Thumbnail Усіх містян запрошують на ексклюзивний кінопоказ фільму «HUMAN» французького режисера Янна Артюса-Бертрана, який відбудеться у неділю 22 липня у Будинку культури.
Thumbnail Тернопільський міськрайонний центр зайнятості провів міні-ярмарок вакансій на замовлення ТОВ “Тернопільський м'ясокомбінат” та ПРАТ “Тернопільавто”.
Thumbnail Хочеш вивчити або вдосконалити свої знання з іноземної мови? Тоді приходь на заняття у Тернопільську обласну бібліотеку для молоді.
Thumbnail У Коаліцію Громадських організацій «Тернопільський Центр Реформ» запрошуємо аналітика на оплачуване стажування.
Thumbnail 28 червня лікарі спеціалізованої клініки "Ортоклініка" організували волонтерську поїздку у с.Великі Дедеркали (Шумщина).
Thumbnail У приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості фахівці відділу взаємодії з роботодавцями провели міні-ярмарок вакансій для ТД ПАТ «Укрпошта».
Thumbnail Дефіцит пенсійного фонду (ПФУ) складає близько 200 млрд грн. Ще кілька років тому в Україні частка людей 60-65 років становила 21,8% від загальної чисельності населення. Згідно з національним...
Thumbnail До редакції "Часопису" надійшов лист наступного змісту: Прочитали Вашу публікацію про горе-феодала Бориса Ярослава директора Новосілківського спиртзаводу.
Thumbnail У п’ятницю,15 червня, в Чорткові відбулася презентація науково-просвітницької виставки «ЗУНР у війні за незалежність».