
На Тернопільщині викрили місцевого мешканця, який організував незаконне ввезення автомобілів з-за кордону під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської обласної прокуратури.
За даними слідства, підприємець протягом липня–грудня минулого року придбав у країнах Європи сім транспортних засобів. Щоб уникнути сплати митних платежів і контролю, він оформлював їх як нібито гуманітарну допомогу для українських військових. Для переправлення авто через кордон залучав водіїв-жінок та використовував документи з неправдивими відомостями.
Насправді жоден із ввезених автомобілів до ЗСУ не передавався — усі вони реалізовувалися через власну схему продажу постійним покупцям. Зокрема, останні два авто були продані за 8,1 тис. доларів США.
Загальна вартість незаконно ввезених транспортних засобів перевищує 1,2 млн грн. Наразі чоловіку повідомлено про підозру за контрабанду підакцизних товарів (ч. 1 ст. 201-4 КК України). Досудове розслідування триває, його здійснюють слідчі поліції Тернопільщини, оперативний супровід забезпечує СБУ в області.

