На Тернопільщині викрили ексмедика, який вимагав 3500 доларів у військового за переведення у тил

IMG 20250927 082814 398

За процесуального керівництва прокурорів Тернопільської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю Тернопільського району у зловживанні впливом, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 369-2 КК України).

За даними слідства, колишній працівник медичної установи у липні цього року познайомився з військовослужбовцем, який перебував на лікуванні після поранення. Дізнавшись про його бажання перевестися у тиловий підрозділ ЗСУ через проблеми зі здоров’ям, чоловік вирішив на цьому нажитися.
IMG 20250927 082816 437 
Він запевнив, що через особисті зв’язки може вплинути на лікарів ВЛК та військових посадовців, аби допомогти з необхідним медичним висновком і переведенням. За свої «послуги» фігурант вимагав 3500 доларів США: 2500 одразу та ще 1000 після підписання наказу про скерування військового у тилову частину.
 
Військовослужбовець звернувся до правоохоронців. 24 вересня 2025 року під час передачі першої частини грошей у сумі 2500 доларів США підозрюваного затримали в порядку ст. 208 КПК України.
 
Злочинну діяльність викрили слідчі СУ ГУНП в Тернопільській області спільно з працівниками Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції та за оперативного супроводу УСБУ в Тернопільській області й Департаменту військової контррозвідки СБУ.
 
Наразі чоловіку повідомлено про підозру. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до восьми років із конфіскацією майна.
 
Триває досудове розслідування.

НОВИНИ ТЕРНОПОЛЯН

ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

СУСПІЛЬНІ НОВИНИ

© 2015 Часопис. Новини Тернополя.
Керівник проєкту - Сергій Олещук
Адреса: Бульвар Шевченка, 23, м. Тернопіль
+380636572949 chasopys.te.ua@gmail.com